Brigáda na dobu určitou podložena smlouvou

Od: Datum: 23.07.15 17:50 odpovědí: 14 změna: 23.07.15 23:07
zdravím, dneska už je to má druhá otázka co se týče práce a jejich práv. Ted k veci, s partnerkou jsme sli do agentury,kterou jsme nasli na netu a nasli si brigadu ve skladu, dosli do agentury, prosli jsme u pohovoru oba, a nastoupit do prace jsme meli 19.7. coz jsme ucinili. Pani vedouci ta hlavni je na dovolené a ma tedy zastup za ni druha pani. Ve smlouve a v agenture nam rekli, ze min. musime splnovat to, ze musime pracovat ,,min. 3Xtýdne. V praci jsme byli oba dvakrat a už mi nahradni vedouci sdelila,ze me musi naucit balit nebo delat na pase ,jinak me pani hlavni vedouci az prijde,muze klidne propustit. Ve smlouve mam napsany,ze budu brat baliky do ruky a balit je na balicce a skladat do kleci. O pasu nikde neni zminka,to delaji zeny tam. Mam dotaz,je mozne aby me propustila jen tak,kdyz smlouvu mam do prosince?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mikiki7*
Datum: 23.07.15 17:51
a zda-li musim pracovat 6x tydne, jak me pani rekla,jinak ze to nema cenu me vubec zaucovat(pritom nevim co by me zaucovali,prace primitivni) ,ve smlouve mam takrka napsano, min. 3X tydne. Musim tedy se prizpusobit a makat neustale 6x tydne?
Od: vklus
Datum: 23.07.15 17:53

Jsi přes agenturu. Jsou dvě možnosti. Makej a drž hubu. Nebo vzpírej se a táhni. Takhle to u agenturních funguje. Ve firmách to jsou vždy ty největší kur*y pro všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikiki7*
Datum: 23.07.15 17:57
Ty brdo,a ja myslel,ze to co je ve smlouve,se musi dodrzovat. A co tedy s platnou smlouvo do prosince delat,kdyz me propusti az nastoupi,pokid se ji tzv. Nebudu libit?
Od: mikiki7*
Datum: 23.07.15 18:01
jeste doplnim,ze pani v agenture na pohovoru nam rekla, ze kdyz bude chtit vedouci,abychom delali 6x v tydnu, tak ze mame odmitnout, tak jak ted?
Datum: 23.07.15 21:27
avatar

A nedělá se ta paní, co ji zastupuje víc důležitou než je?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.15 18:03

A máte ve smlouvě sjednanou zušební dobu? Pokud ano, mohou vás kdykoli během ní propustit. Pokud ne, tak musí dodržet smlouvu - i když co si budeme povídat, klička jak něco obejít se najde vždy...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikiki7*
Datum: 23.07.15 18:14
Nemam zkusebni dobu, mam tam primo jen stanoveno,od kdy do kdy budu pracovat. Jsem v techto vecech pes, protoze ze sebou vy.je.avat nebudu na neci jmeno. Navic, vedouci me chtela vcera dat pozici, kterou nemam ve smlouve a jak pisi ve smlouve, mohu odstoupit od dohody pokud zamestnavatel porusi bezpecnostni podminky ci me udeli na jinou pozici,nez mam napsanou. Takze bych si myslim,i ja vyhral co se tyce techto pravidel a kriterii. Pracovat chci,penize potrebuji, ale vyjebkavat ze sebou nenechavam..proto jsem se nenarodil,co si ale budeme rikat, dnes je to samej podvod a vyjeb.
Datum: 23.07.15 21:29
avatar

Otázka je jestli nestřídají dovolené a tím i jejich pracovníci jsou třeba přechodně na pozicích než když je po dovolených.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vklus
Datum: 23.07.15 18:11

Zeptejte se v agentuře, ale moje zkušenosti mluví tak, že když ne vy tak někdo jiný. U agentury jsem se setkal i s tím, že i když jsem měl smlouvu na dlouhou dobu, ale firma potřebovala propouštět tak mi v agentuře nabídli sice jiné místo což můžou, ale na druhém konci republiky. Vzal jsem pak ukončení dohodou. Agentury jsou prostě zlo a že nějaká paní v agentuře. Důležité je spíš co paní v té práci. Ta vedoucí má možnost vás defakto vyhodit. Firma totiž nemá vůči vám žádnou povinnost a agentura se určitě pojistí. Nabídnou práci jinde, horší a nebo možná i srovnatelnou, ale tomu moc nevěřím.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.07.15 18:19
avatar

No já nevím, ale když je ve smlouvě minimálně 3x týdně, tak to může být i 6x, ne?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mikiki7*
Datum: 23.07.15 18:21
no to tedy ale nevím, navíc mam ve smlouve,ze mohu jen delat 18hod tydne, (a nase smena je 6hodinova)
Datum: 23.07.15 21:32
avatar

Je těžké radit, když neznáme znění té smlouvy ale pokud potřebujete peníze, nevzpírala bych se pracovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ergrgerg
Datum: 23.07.15 22:42

Vůbec nepíšete, jaká je to smlouva. Je to pracovní smlouva, nebo nějaká dohoda? Na dohodu se vás můžou zbavit, jak se jim zlíbí. Z toho, jak to popisujete, tipuju, že máte nějakou dohodu (DPP, DPČ) a v tom případě vám nezbývá než držet hubu a krok.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.15 23:07
avatar

Minimálně 3 x týdně může znamenat

i to, že některý týden bude pracovat víckrát

a jiný zase méně (nebo vůbec).

Mikiki, znáte zákoník práce (ZP, užitečné čtení již před uzavřením pracovní smlouvy)? Podle něj určuje pracovní dobu i rozvrh pracovních směn zaměstnavatel. Zákoník práce stanoví týdenní pracovní dobu v závislosti na typu provozu na max. 40 hodin týdně.

V provozu s nerovnoměrně rozloženou pracovní dobou mohou zaměstnanci některé týdny odpracovat méně hodin a v jiných zase více. V dlouhodobém průměru (většinou 26 týdnů) musí odpracovaná doba odpovídat týdenní pracovní době stanovené ZP.

Zaměstnavatel může i od zaměstnanců se sjednaným kratším úvazkem požadovat práci nad sjednaný úvazek – max. do 40 hodin týdně. Těmto zaměstnancům nelze nařídit práci přesčas (= práce nad 40 hodin týdně).

Při vypracování rozvrhu pracovních směn musí zaměstnavatel dodržovat přestávky mezi pracovními směnami (minimálně 12 hodin) a dobu soivislého odpočinku v týdnu (min. 35 hodin). V případě šestihodinových směn nemusí zaměstnavatel porušovat ani jedno.

____

Agenturní zaměstnanci jsou povinni se řídit pokyny a plnit příkazy zaměstnavatele, k němuž byli přiděleni. Máte-li sjednán kratší pracovní úvazek, dohodněte se se svým nadřízeným (počkejte, až se vrátí z dovolené). Nedoporučuji odmítat práci na základě informace "paní z agentury".

Agenturní zaměstnanci jsou téměř všude v nevýhodě. Přestože je zaměstnavatel povinen s nimi jednat stejně jako s kmenovými zaměstnanci, mnohdy tomu tak není. A navíc je tak snadné agenturní zaměstnance propouštět bez odstupného...

Nejste-li s prací a/nebo s sjednáním nadřízených spokojen, bylo by pro Vás asi lepší si najít jiné zaměstnání.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.