Ukončení pojištění kdy?

Od: Datum: 03.08.15 20:36 odpovědí: 3 změna: 03.08.15 21:42
avatar

Zdravím rádce a žádám o zkušenosti. Máme pojištění rekreační budovy. Pojišťovnu chceme změnit a tak jsme poslali výpověď ale o jeden den jsme se zpozdili - prý jsme nestihli 6 neděl. A teď po nás chtějí abychom platili další rok pojistku, která je pro nás hodně nevýhodná a hlavně nyní bydlíme již v trvale obývané chalupě. Jedná se o dost vysokou částku. Má prosím s tímto někdo zkušenosti. V práci někdo říká, že by to měla být jen poměrná částka a někdo zas, že máme smůlu. V pojistných podmínkách není uveedeno ani jedno. Dík za odpo. A.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 03.08.15 20:41
avatar

Z pravidla je jejich tvrzení správné a dle většiny smluvních podmínek pojišťověn. Můžete však využít výpovědi do 2 měsíců od sjednání pojištění - tj. uzavřít novou pojistku ve stejné pojišťovně tzv. přepracováním pojištění (k datu vzniku nové oni starou zruší) a tu novou vypovíte druhý den/týden... Podívejte se do aktuálních podmínek, zda i ve vaší pojišťovně tato možnost je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 21:07

Těch šest týdnů platí, je to dáno ze zákona. Když výpověď nedojde na pojišťovnu minimálně šest týdnů před výročním dnem, tak máte smůlu. Ale. Píšete, že na chalupě trvale žijete. Požádejte tedy pojišťovnu o přepracování pojištění na rodinný dům. To už je výrazně levnější. Případně můžete do dvou měsíců od uzavření od smlouvy odstoupit. Výpověď je pak osm dnů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 21:42
avatar

Pojištovna jedná správně. Je možnost udělat novou, lepší a tu pak zrušit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.