Platba za opravu v práci

Od: Datum: 21.07.15 20:21 odpovědí: 12 změna: 21.07.15 23:16

Ahoj, pracujeme s křoviňákama které se pochopitelně časem různě pokazí...Starostka nám oznámila, že komu se pokazí cokoli bude opravu platit ze svého. Můžeme se nějak bránit a má na to právo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 21.07.15 20:26

Pokud jste zaměstnanci a křovinořez je pracovní nástroj zaměstnavatele, pak nemá právo při poruše chtít kompenzaci. Musel byste to zničit nevhodnou obsluhou, pak by nárok měli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 20:34

Teď jde o to, co je nevhodná obsluha :D...s křoviňákem se bouchá o zem aby popolezla struna (což je podle návodu) a díky tomu bouchání se ulomil PLASTOVÝ závit ve kterém je přišroubovaná rukojeť "řídítka"...taky koupili pojezdovou sekačku u které jsou plastové kolečka - plast na kolečkách slabý jako papír a ve dvou kolečkách jsou v tom plastu dírky - nikdo neví od čeho...a my prý všechno zničíme...

Od: vilik
Datum: 21.07.15 20:39

Jo, to znám, hlavně, že ušetřili. Tohle byste asi platit neměli. Otázku, proč se nekupují profi stroje, nechám otevřenou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jen
Datum: 21.07.15 20:27

Z dotazu není jasné, kdo jste - jaký máte pracovně právní vztah k úřadu. Ať jakkoliv, hradit byste mohl úmyslné poškození stroje nebo jeho neodborné používání. Pokud to je tak jednoduché sdělení starostky jak píšete, tak si raději najděte jinou práci. Starostka je mírně mimo prostor a čas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 20:37

Jsme zaměstnanci pod obecním úřadem, starostka je náš zaměstnavatel.

Od: jen
Datum: 21.07.15 20:54

Máte školení, jak pracovat s nářadím? Máte nářadí nafasované a je uveden jeho stav? Opět - starostka je mimo prostor a čas. Vy jste zaměstnám jako údržba zeleně nebo dočasně z kanclu jste nafasoval sekačku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 21:40

Školení pochopitelně máme bezpečnostní ne JAK pracovat s nářadím.Nářadí je v garáži a my si ho půjčujeme podle potřeby - provádíme různé práce.

Od: hop®
Datum: 21.07.15 20:41
avatar

Měla by právo, pokud byste pro starostku pracovali na ŽL se svým vercajkem. Pokud jste zaměstnanci, tak údržbu a běžné opravy hradí majitel nářadí - teda pokud nemáte v pracovní smlouvě nějakou "kličku"...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 22:04
avatar

Myslím, že se Vás starostka "jenom snažila přimět větší opatrnosti".

Opravy samozřejmě hradí zaměstnavatel, nikoliv zaměstnanci.

Jiná situace by byla v případě požití alkoholu (či drog) nebo úmyslného poškození...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 21.07.15 22:16

Starostka je hloupáá. A vy se ptejte, podle čeho by tak postupovala!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: karelb*
Datum: 21.07.15 23:02

Nechci vám sahat do svědomí, ale co to znamená "že se časem různě pokazí"? Zaměstnanec je obecně povinen udržovat svěřené stroje, provádět předepsanou údržbu, atd. Při opravě se to většinou pozná. Já to viděl v praxi. Zadřená převodová hlavice, protože se nikdo nenamáhal jí namazat; zadřený motor protože olej se do benzínu cmrndal od oka; svíčka narvaná přes závit, takže už jí radši nikdo nevyndaval; nějak se ztratily šroubky od krytu, tak tam někdo narval vruty do dřeva které měl po ruce,atd. Skutečně se k tomu chováte jako by byl křoviňák váš?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.07.15 23:16

Ahoj. Karelb to tu napsal docela přesně. Se strojkama se dají dělat asi hrůzné věci. Za 25 let mi prošly rukama tři křoviňáky a většinou odešly v cizích rukách. U toho posledního jsem řekl, že jak půjde z domu někam jinam, už se nemusí spátky vracet a chci nový. Poslední Stihlku 350 mám asi 10 let. Vše je původní. Mění se pouze spotřební materiál, plaz sekací hlavy s pružinou, která ulítla do pryč, startovací pletené lanko, filtr vzduchu. Když je o strojky staráno, vydrží dost dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.