Karlstejn...daleko z nadrazi?

Od: Datum: 21.07.15 14:38 odpovědí: 12 změna: 22.07.15 21:24
Dobry den, planujeme jednodenni vylet vlakem z ov na karlstejn. ...kdyz vystoupime z vlaku na zast.karlstejn,je to pesky daleko az na hrad? Ujde to nalr dite? Pry tam jezdival i nejaky otevreny autobus... Dekuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.15 14:45

Dobry den, podivejte se na mapy.cz

https://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=14.1897661&y=49.9308025&z=15&rc=9gQe6xXCjihuJhwt&rl=Karl%C5%A1tejn%20190%2C%20Karl%C5%A1tejn%2C%20267%2018%2C%20okres%20Beroun&rl=Karl%C5%A1tejn&rp={%22criterion%22%3A%22turist2%22}&ri=0

Je to cca 1.2 km. Jestlo ti dote ujde musite vedet vy. Nepisete, jak je dite stare, ale toto by usel nas kluk ve dvou letech, navic tam neni moc stoupani, az trochu pred hradem jetli se dobre pamatuji

doplněno 21.07.15 14:48:

Tak jsem si vsiml az ted, ze to neni az k hradu, tam je to do 2km.

Ohodnoceno: 0x

Od: eo
Datum: 21.07.15 14:59

Od vlaku to je po rovině až k parkovišti, kde jsou nějaké stánky atd, což je skoro kilometr. Odtud jdete do kopce a to je už horší. Pokud jde o malé dítě do 6ti let, které je zvyklé chodit, pak snad ano. Ale pak nezapomeňte, že prohlídka je pro dítě také dost úmorná a trvá cca 45 min. Tedy z mého pohledu z OV absolvovat s malým Karlštejn a zpět v jeden den, tak to není dobrý nápad. Myslím, že v minulosti z parkoviště jezdili nějaké vláčky, ale to je možná už zrušené - nevím.

Datum: 21.07.15 15:14

Protože jsme skoro místní,byli jsme na hradě několikrát i s dětmi.Největší problém je spíše s tím,že pro děti je po sestě tolik lákadel,že až nahoru to trvá dlouho.

JABRAKA

Od: odpoved*
Datum: 21.07.15 16:10

s narozeným dítětem v tom vedru? To je o život.

Od: pepo
Datum: 21.07.15 17:22
Ja se omlouvam,nevsimla jsem si ze mi nejak vypadl radek z dotazu jde o predskolaky,ne narozene dite a na prohlidku pujdeme jen zenske,chlapi zustanou s detmi nekde venkudekuji za nazory.
Od: mp
Datum: 21.07.15 20:19

No je to dost daleko - 2 km - ale hlavně převýšení 92 m. Takže dost do kopce - nakonec je to hrad. Můžete dojít na centrální parkoviště a nechat se svést taxikem nebo koňským povozem. Ceny jsou nastaveny ale spíše na cizince. Nejkratši cesta je asi dojet od Mořiny k penzionu Pod Dračí Skalou. Tam se dá zaparkovat (samozřejmě pro návštěvníky restaurace - ale určitě rádi zajdete do tohoto romantického podniku a necháte se občerstvit). Pak je to jen asi 400 m až k hradbám. A převýšení jen 35 m.

doplněno 21.07.15 20:40:

Ještě doplňuji, že vláček tam od roku 1982, od kdy se tam pohybuji, nejezdil. Začátkem devadesátých let tam jezdil jeden můj kamarád jako taxi s elektromobilem na bázi Škoda Favorit. Ale to bylo jen několik let.

Od: vilik
Datum: 21.07.15 20:36

To je hezké, jen nevím, jak to auto do vlaku narvou. Cesta pěšky je delší, ale není nudná, myslím, že se i s dětmi zvládnout dá. Nepíšete, jestli tu dálku jedete jen kvůli Karlštejnu, nebo máte v plánu jet i jinam. Jinak nevím, jak to probíhá nyní, když jsem tam byl naposledy, dost dlouho jsem čekal na prohlídku, zjistěte si i možnost rezervace, jenže pokud neodhadnete čas, buď zmeškáte, nebo budete dlouho čekat.

Datum: 21.07.15 20:45

Chápu, ale já se snažím odpovídat na otázky trochu globálně. Tak myslím, že to čtou i ostatní, ne jen tazatel.. A odpovědi směřuji k širšímu okruhu čtenářů. Tak proto.

Datum: 21.07.15 20:55

To je jako v tom vtipu, ať začne od začátku a on, že na začátku bylo slovo...

Jistě, čtou to i ostatní, ale tazatele to asi zajímat nebude, jede-i vlakem, zájemce o cestu autem nebude parkovat na nádraží.

Datum: 21.07.15 21:48

Já jsem taky takovej ukecanej člověk. Ale budeme se chytat za slovo? Má to smysl? Někdy je lepší zahodit vlastní ego ve prospěch obecný. Samozřejmě, že psát anonymní příspěvky na internetové diskuze má svoje kouzlo, mě to taky baví.

Datum: 22.07.15 00:07

Smysl to nemá. Nehájím sebe, jen mi vadí, že dost dotazů tu odpovídající pořádně nečte, pak samozřejmě odpoví mimo mísu a nejlepší je, když ten další odpoví na tuto odpověď. To pak téma k autu skončí u pokládání podmořských kabelů a tazatel odchází na jinou poradnu. Ale aspoň jsme si pokecali, žejo. O registraci si taky myslím svoje. Je stejně anonymní jako používat pořád stejný nick. Co by mi bránilo v obou případech se přihlásit jako někdo jiný? Pokud se někdo konkrétně zeptá na vlak, nebudu mu cpát auto, jen proto, že by to někdo někdy potřeboval. Snažím se psát k věci, maximálně si dovolím navrhnout alternativu. Myslím, že právě tímto přístupem prospěju nejvíc.

Od: ruze®
Datum: 22.07.15 21:24

My jsme se cestou ,,poflakovali,,prohlíželi stánky se suvenýrama,tak pomalu za necelou hodinku jsme tam byli. Zpět cca 30-40 min. je to z kopce a stánky už byly zavřené. :--)) byli jsme ale samí dospělí bez dětí

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.