Bývalý přítel není schopen vyzvednout věci

Od: Datum: 21.07.15 10:41 odpovědí: 21 změna: 23.07.15 11:12

Zdravím,

už skutečně nevím jak problém řešit jelikož , bývalý přítel není schopen domluvy, tak jdu pro radu sem.

Loni v červenci jsem se rozešla s bývalým přítelem, který byl u mě v domě nastěhovaný (třígenerační s rodiči). Zůstaly tu po něm věci od osobních (různé doklady atd) až po nábytek (sedačka, jídelní stůl, koberec atd.) Věci kupoval v podstatě on do starého bytu než jsme se přestěhovali sem. Po rozchodu, kdy jsem mu po velice náročném vysvětlování proč konečně vysvětlila, že chci aby se odstěhoval tu věci zůstaly. Celý rok ho urguji, kdy si pro věci přijede. Vždy napíše , že v určitý datum a pak stejně odvoz zruší. Vymlouvá se na práci na turnusy atd. Že prý prostě nemá čas. Nabídla jsem mu, že od něho věci odkoupím za jistou částku, s tím ale nesouhlasí, takže vážně už nevím jak toto vyřešit. Jelikož jsem se před měsícem vdala a žiji v tomto bytě s manželem, rádi bychom si ho vybavili novým nábytkem. Bývalý vůbec nejeví zájem o to, věci vyzvednout. Pokud se neozvu já s otázkou KDY, tak on sám nijak věc neřeší. Jsou to ale přece jeho věci, které chce (jak tvrdí). Nicméně pokud by je chtěl, tak jak tvrdí, zřejmě by se choval jinak

Zajímalo by mě tedy jestli je tato situace nějak právně řešitelná.

Děkuji za odpovědi a doufám, že otázka je pochopitelná a má aspoň hlavu a patu :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.15 10:57
avatar

Ještě jednou bych ho naposledy kontaktovala s určeným datem k vyklízení. Po tomto datu bude nábytek odvezen do skladu, který je u Vás nejblíž a poskytuje tyto služby. Zjistíte si ale dopředu kapacitu a cenu. Bývalému oznámíte, kde je nábytek uskladněn.

Např. www.mujsklad.cz , v Praze Less Mess Storagge, který i nabízí služby stěhováků.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.07.15 10:59
avatar

Písemně, nebo za účastí svědků mu oznam termín do kterého si věci buď vyzvedne, nebo je necháš odvézt na skládku. Osobní dokumenty odevzdej na obecním úřadě.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: pinkeee85*
Datum: 21.07.15 11:38

Termínů již dostal několik, ale nebyl schopen dodržet. Vrcholem je, když mi napíše : Zjisti si jak pracuju a podle toho se zařid !
Když pošlu tedy doporučený dopis na jeho adresu, s datem vyklizení a on se nedostaví, poté už na mě nemůže? Je dost agresivní a tak se člověk i bojí nějakého ,,bugru" ... Hlavně když ve stejném domě bydlí rodiče, které bych do toho nerada zatahovala

Datum: 21.07.15 11:43

Postupoval bych jak radí Masterjoe...

V případě že znáte jeho adresu, bych mu nechal věci odvézt před dům.

Doklady na obecní úřad, nebo poslat poštou vystaviteli (např. zdravotní pojišťovně, apod.).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 13:10
avatar

I tohle (dovézt věci před dům) je jistá možnost, ale tady bych byl moc a moc opatrný, Co kdyby je před domem někdo ukradl, nebo třeba i ne a ex by to tvrdil? Ve skladu budou hlídány a přídel dostane doporučeně s doručenkou potvrzenku na vysvednutí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.07.15 13:20

Já to myslel tak, aby ho tazatelka vyzvala k vyzvednutí v určitém termínu s tím, že pokud tak neučiní, budou jeho věci doručeny na adresu jeho bydliště a jejich další osud je v rukou majitele..

Vše samozřejmě písemně a doporučeně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 14:44
avatar

Nemáte žádnou povinnost zdarma mu "uskladňovat a hlídat" jeho věci. Pokud jste ho opakovaně vyzvala, aby si věci odvezl, schovejte si tuto korespondenci. Já bych mu zkusila naposledy napsat, že z důvodu dlouhodobého nezájmu odstěhovat si své věci, jsem nucena je vyhodit. Buď ať si je do nějakého data odstěhuje, nebo sdělí adresu, kam si je přeje dopravit na své vlastní náklady, nebo ať počítá s tím, že Vám doma překáží a naložíte s nimi tedy jako s nepotřebnými. Budete vidět jak zareaguje. Vše písemně a schovejte si to. Manžel jako svědek.. Pokud se nebude mít k tomu, aby si své věci vydzvedl, naložila bych s nimi podle svého uvážení tedy. Nikdo Vás nemůže přece nutit, abyste opatrovala cizí věci, o které nestojíte a překáží Vám v soukromí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 21.07.15 12:33

já bych to nechal být - věci třeba do garáže, nebo bych to třeba vyhodil, když o to nemá zájem. Tam je podle mě něco jiného.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.07.15 12:54
avatar
Ja to kdysy řešil radikálně když dotyčný nereagoval tak sem to vše postavil ke kontajneru a bylo chvili sice nadaval ale bylo mu to prd platný
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kobra
Datum: 21.07.15 13:04

Oficiálně dopis jak psali výše, že toho a toho vyzvednout jinak bude nábytek odstraněn.

tvůj manžel má kámoše který má vlečku...? Pokud ano, odvést do zběrného dvora v tvém městě. Popřípadě až bude někde kontejner hodit to do něj. Už více to neřešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jef
Datum: 21.07.15 14:23

Přítel věci ponechal svému osudu. Vezměte je a vyhoďte. Jednoduché a za den vyřešeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 15:46
avatar

Možná úplně blbě, ale já bych tyhle věci sepsala a zastavila se na policii, aby mi poradili, co s věcmi mám udělat. A taky bych se tam zeptala, co mi hrozí za to, když je nechám odvézt do sběrného dvora. Samozřejmě veškeré doklady o výzvách bych vzala sebou. Bych to takhle udělala já.

doplněno 21.07.15 16:14:

jef, o zatěžování státní správy mám jakous matnou předtuchu, ale určitě by ji tahle návštěva zahltila méně, než například vlekoucí se soudní spory našich představitelů. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jef
Datum: 21.07.15 15:55

Ano, je to blbě a zbytečné zatěžování státní správy. NOZ to již vyřešil, tak proč věci komlikovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 16:05
avatar

Kromě nezbytných dokladů, bych vyhodil vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 22.07.15 15:46

Je třeba myslet hlavou...

Jsou ty věci Vaše? Nejsou. Můžete je tedy beztrestně vyhodit? Nemůžete. Jedinou schůdnou variantou je odvézt je do skladu, který zaplatíte třeba na měsíc a expříteli oznámíte několika způsoby (dopis, email, SMS, vzkaz apod.) kde jsou, do kdy je zaplaceno skladné a co se stane pokud si je nevyzvedne nebo nezaplatí další skladné. Soupis věcí, který vyhotovíte (a jehož kopii si necháte a originál mu pošlete) je samozřejmostí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pinkeee85*
Datum: 23.07.15 10:07

Prosím o radu, jak na internetu takový sklad vyhledat? Nevím jaké heslo zadat do googlu :D

Datum: 23.07.15 11:12
avatar

Já hledám na Seznamu - např. sklady pro Vás, sklepy k pronájmu, boxy k pronájmu a jiná podobná spojení, a viz moje první odpověď. Také nesouhlasím s vyhozením věcí na skládku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 22.07.15 15:59

Je takový problém vzít ty věci a když nebude doma, tak je předat rodičům? Holt když není schopen si je vyzvednout, tak je dejte jeho mamince a máte to vyřešené!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.15 16:15
avatar

A když bydlí třeba 200 km daleko? Jako pardon, ale o bych se mohla vykašlat, zařizovat vozík a vézt někomu jeho věci přes půl republiky...

doplněno 22.07.15 17:46:

Danys, jistě jste jako šikulka nepřehlédl otazník, což značí otázku/variantu, viďte? ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.07.15 17:44

Vy to jistě víte, kde jeho rodiče bydlí*smich* Buď to chce mít vyřešený a vyřeší to nebo to vyhodí (na co zřejmě zhrzený expřítel čeká) a pak by ani kluky od policie nemusela volat, protože by za ní přijeli sami.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmmm
Datum: 22.07.15 16:04

Co se s tím páráte, všechno co nepotřebuju vyhodím na skládku a pošlu mu doporučenej dopis s jeho papírama. Vše mu oznámím SMS. Běda jak by zazvonil, volám policii. Je vidět, že o to stejně nemá zájem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.