Světlejší stolice bez žlučníku

Od: Datum: 20.07.15 11:16 odpovědí: 3 změna: 03.08.15 17:40

Dobrý den,

jsem 7 měsíců po odebrání žlučníku, pro občasné koliky po dietní chybě jsem byla na sonu, tam byly pouze jednou rozšířené žlučovody, ale na dalších dvou kontrolních sonech byly v pořádku na posledních kontrole jsem měla jaterní testy také v normě (kromě lehce zvýšeného GMT, se kterým ale bojoju déle).

Od posledního záchvatu (rovněž po dietní chybě) jím málo (a dietně) piškoty, rohlík, kuřecí šunka apod., ale mám problém se stolicí, je nazrzlá někdy lehce do žluta, většinou do cca půl hodiny (max. hodiny) se musím jít vyprázdnit, což dříve nebylo, mívám i problémy, že když si k snídaní dám hrníček čaje, tak se pak cítím několik hodin "přejezená", občas třeba i nafouklá (plynatost, říhání), máte někdo zkušenost s takovýmto problémem po operaci žlučníku?

Doktorka mě objednala až na příští týden, ale mám strach, abych něco nezanedbala, proto se zkouším zeptat i zde.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.15 11:50

mam občas stejnou barvu jak pišete, 5dnů pak to zmizí..nejsem po žadne operaci..testy krve v pořadku-slezina,žlučník,jenom u jater trochu v červených čísel(už nevím jak je ta zkratka na jatra),šel jsem na ultrazvuk celeho břicha ,nic nenašli ani na jatrech.alkohol nepiji jen kouřím.tot ma zkušenost

Ohodnoceno: 0x

Od: sal
Datum: 03.08.15 15:50
Tyden to prezijete, nebojte. Pokud jsou zlucovody normalni sirky a nemate koliky, tak to zas prejde. Zkuste uz s jidlem trochu pridat. MUDr.David ze Znojma

Od: mate59
Datum: 03.08.15 17:40

Tím, že nemáte žlučník, žluč neustále odtéká do 12cterníku a pak do streva.Ta žluč zpúsobuje žlutonarezlou barvu stolice.Ze žlučníku se vylučovala zahuštená žluč na trávení tukú a tato rídká žluč vám múže zpúsobovat rídkou stolici a častejší vyprázdnovaní.Zkuste upravit stravovaní,dodržujte žlučníkovou dietu a pijte bylinkové čaje z máty, pampelišky,puškovorce,řebříčku,trezalky,stridejte smesy po 3 týdnech.Pijte 3x denne 1/4 lt.Pomáhají na vyšší vylučovaní žluči a meli by odtranit problém s nafukovaním a riháním.Nejdúležitejší je vyloučit smažené, prepálené tuky,težké jídla a odsledovat si potraviny, které vám nesednou.Žlučové kameny se vám múžou vytvorit i v žlučovodech a hrozila by znovu operace.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.