Uzavření smlouvy mezi nezletilými

Od: Datum: 20.07.15 11:43 odpovědí: 3 změna: 20.07.15 12:40

Zdravím, už nějakou dobu já a můj společník (oba pod 15 let) pracujeme na jednom nejmenovaném projektu. Došli jsme ale do fáze kdy začínáme investovat do tohoto projektu nějaké peníze a chceme proto sepsat smlouvu o tom, abychom nezcizili část projektu či dokonce projekt celý (což je ale prakticky nemožné, každý spravuje něco). Také bychom si pomocí ní chtěli ujasnit nějaké rozhodovací právo. Jak je to s uzavřením smlouvy nezletilými?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.15 11:55
avatar

Má se za to, že každý nezletilý, který nenabyl plné svéprávnosti, je způsobilý k právním jednáním co do povahy přiměřeným rozumové a volní vyspělosti nezletilých jeho věku.

Takže pokud bude smlouva a všechno, co z ní vyplývá, přiměřené rozumovým schopnostem dětí vašeho věku, nevidím v tom problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rickyzavo
Datum: 20.07.15 12:26

Řekl bych že slovo "přiměřené" má velký rozsah. Můžete ho upřesnit třeba na nějakém příkladu? Co je podle vás přiměřené při uzavření smlouvy pro osobu pod 15 let?

Datum: 20.07.15 12:40

Obávám se, že to by v konkrétním případě určoval až soud při případném soudním sporu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.