Samotář a hráč?

Od: Datum: 19.07.15 18:20 odpovědí: 19 změna: 21.07.15 14:22
avatar

Prosím Vás,jak myslíte ,že když 12-letý chlapec pořád sedí u počítače a hraje násilné hry - masakry a sleduje horory a nikam mezi kamarády nechodí, jak se to může projevit na jeho psychice do budoucna?(nic jinýho ho totiž nebaví,vše ostatní je nuda.)Prosím o rady,moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.07.15 18:28
avatar

Dobrý den. Je třeba zapátrat, proč chlapec nemá kamarády a proč ho nebaví chodit ven a proč je to pro něho nuda. Tam bude ten důvod, proč veškeré volno tráví PC hrami a únikem do virtuálního světa.

doplněno 21.07.15 12:45:

Mě by jen zajímalo, jestli si tady vůbec někdo všiml, že nick Vanasi sem položil otázku http://www.poradte.cz/volna-diskuze/18718-co-vy-na-tento-film.html kde řeší, jestli někdo viděl hororový film a píše o sobě v mužském rodě... Podle mě se nejedná o dotaz starostlivé matky, ale o dotaz puberťáka... *zed*

doplněno 21.07.15 14:40:

Díky, Usko. Aspoň vy jste si všimla také :).

Takže odpověď pro Vanasi, čučícího dnes a denně do PC, hrajícího snad brutální hry, milujícího horory. Jestli je ti 12 let a rodiče nemají nad tebou kontrolu, co na svém počítači děláš, tak pro tvůj psychický vývoj to určitě není nejlepší volba. Útěkem do virtuálního světa se nevyřeší konkrétní problémy světa normálního.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 21.07.15 14:22

Ano, ano. ano - máte pravdu. I zde v odpovědích píše v mužském rodě.

Neřekl jsem že bude odmlouvat.. ale strach mám z tohohle.. aby to nedopadlo podobně

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.07.15 18:32
avatar

Dobrý den. Já osobně se domnívám, že se to může podepsat na něm hodně. Chlapec nebude umět komunikovat s druhými, bude se jich stranit a nebude sdílet s nikým žádné zájmy. Nebude se umět začlenit do kolektivu, nebude mít žádné kamarády a bude mít problém se třeba i seznámit s děvčetem. Dětství by neměl strávit u pc. Asi bych si s ním promluvila, přihlásila ho na nějaký kroužek, zaměstnala ho doma, ať pomáhá a má nějakou zodpovědnost. Pc bych mu dovolila třeba jen dvě hodinky denně. Ale názory mohou být i na toto různé.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 19.07.15 18:38
avatar

On je odmalička takový,nebo až teď? Momentálně je v pubertě,tudíž tam bude nějaký zádrhel...Je nutné si s ním v klidu promluvit,bez křiku a zeptat se ho,jaké má důvody k tomu,že nechodí ven.Je možné,že ho kamarádi /spolužáci/ shazují,nebo šikanují ! Proto ty střílečky a horory...Třeba tam hledá inspiraci *nevi* Nechci to domýšlet dál *uf*

Zajděte s ním k psychologovi,pokud se situace ani po domluvě nezmění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.15 18:46
avatar

Může se objevit agrese, a vzrůstající agrese, přebírání vzorů. Problémy v komunikaci, nastalé problémy řešit násilnou formou, neschopnost se začleněním a později i možná nenávist. Myslet si o sobě, že má navíc, že se dokáže z rány oklepat, že má více životů.

Pokud řešíte toto doma, zkuste požadovat nějakou formou plnění domácích povinností. Uvidíte jeho reakci a v případě agresivního přístupu požádat o pomoc speciálního pracovníka.

Dobře je nasměrovat na sport, kroužky, v letním období tábory, pobyty u prarodičů.

Nabídnout bojový sport, aby si zjistil, že to co hraje je ve skutečnosti o něčem jiném.

Určitě bych předem kontaktovala dětskou psycholožku /odborníka/, jak postupovat, aby nevznikly konflikty hned v počátku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pee*
Datum: 19.07.15 18:50

Asi to má stejně jak já.. nic ho nebaví.. on nemá kamarády nebo má ale čas s něma tráví jen ve škole? Pokud je má tak to je přesně jak já.. Celé dny sedím u počítače hraju s kamády nějaké online hry Proč bych měl chodit ven? Co tam? S kým? když všichni jsou doma? a čas můžu trávit s něma? když mě to baví? Mamka mě tolikrát přemlouvala ať jdu ven ale prostě nechci.. venku je vedro radši si doma něco zahraji na pc v chládku Jo vím jaké to je.. ale zase někdy se domluvíme a někam jdeme.. týden zpátky jsem byl s kamarádama na koupališti .. teď bohužel nikam nemůžu protože mám problémy s uchem :( Jestli nemá kamarády tak to je horší.. Tím násilne hry myslíte že někdy někdě zabije prase či nějakého zombíka? :-D Nebo to je jen nějaká střílečka? Bohužel dneska je většina her na tomhle způsobu kde se hráči zabíjejí... Až bude starší bude toho podle mě litovat že nic nedělal když měl volný čas.. pak by něco dělal pořád ale nebude mít čas.. psychické následky to podle mě mít nebude.. Zkuste mu najít něco co by ho zaujalo.. jestli ho baví střilet tak ho vemte někam na painball, airsoft.. jestli ho nic nebaví jen sedět u pc jako mě.. tak bych ho nechal.. je to jeho čas a jeho volba.. dělá co ho baví řeči typu: Až bude starší bude to zabiják, bude si myslet že má víc životů, bude si myslet že je nesmrtrlný.. to je ta největší pitomost co jsem kdy slyšel.. Specialistou na tyhle řeči je TV NOVA.. jak já je nesnáším :(

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.07.15 19:10
avatar
Vse jste popsali přesněji. On totiž ožije, jen když zasedne k pc, jinak je jen mrtvola, jen sedí a čumi, jak bez života. Totálne se taky vyžívá v krvavých hororech typu hellraiser, dokáže o nich hovořit celé hodiny, je jima úplne fascinován. Chodit nikam nechce.Tak nevim, poradte.
Od: pee*
Datum: 19.07.15 19:20

Tak někoho baví komedie někoho scifi někoho horory.. co je na tom? jsem spíše seriálový typ .. nejvíce žeru Simpsonovi nekecal bych kdybych řekl že jsem viděl snad všechny díly.. taky bych o tom mohl mluvit hodně dlouho.. Někoho baví sportovat někoho malovat někoho hrát počítačové hry.. Co třeba kino? Tam by jste ho nedostala? Nejsem zrovna sportovní typ proto moje postava vypadá tak jak vypadá, ale třeba co mě baví tak je bowling a badminton .. badminton si někdy zajedu s taťkou zahrát do Vyškova.. pronajmem si tam na 1 hodinku halu a hrajem.. bowling spíše na narozeninách atd.. ale to není důležité.. Já bych ho nechal.. však on z toho vyroste a začne něco dělat..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 19.07.15 19:20
avatar

Vždyť Vám radíme,Vy jste naše rady nečetla?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.15 20:54

Je velká škoda že nemá žádné jiné zájmy-záliby. Vyzkoušely jste (pokud jste jeho rodič) s ním různé koníčky-samotářské, jako je kolo, turistika-třeba i se psem, apod? Já když byl v jeho věku, to pc naštěstí nebyly, tak jsem alespoň poznal svojeho "koně" cyklistiku..(jinak bych možná taky seděl u toho pc a hrál). A to se mnou rodiče zkoušeli různé sporty, přitom už jsem od malinka jezdil na kolobce, kole.. A zůstal jsem jen u toho kola, protože to je defakto nekolektivní sport. Ikdyž jsem byl chvíli v cykloodíle a jezdil nějaké závody, ale nikdy mě nebavilo se na někoho spoléhat, prostě společenský vůbec nejsem a to jsem se chtěl i sám změnit..marně:) Prostě povahu nepředěláš. Pak jsem jezdil mtb maratony a tam to bylo jen na mě, s jakou vervou se do toho dám a ovlivním tak svůj výsledek..a to je prostě ono, tak to mám rád. Lidi jako takhle mě vůbec nevadí, ale rád si je držím od těla..jinak totiž ze mě dost vysávají energii. Ted už jezdím na kole jen rekreačně. Zkuste tedy nekolektivní sporty nebo něco podobného. Hlavně jak už tu kdosi psal, na pc jen vymezený čas a vytáhnout ho ven něco dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 19.07.15 21:05

Pokud jste se synem od mala nic společně nepodnikali, tak tu důsledek. . Měl možnost vyzkoušet s vámi jakoukoliv jinou zábavu? V jeho věku už bude těžké ho vzít za ručičku a říci pojď, jdemte to nebo ono zkusit. Ale za pokus to stojí.

Jinak víte jak se vyhazuje el. jistič z okruho od počítače? . Stanovit denní limit na PC a být důsledný. Mít denní povinosti v domácnosti je také důležité.

doplněno 19.07.15 21:26:

bez PC sedí a čumí.. tudy cesta nevede :)

Ale vede... zaměstnám ho tak, že nebude sedět ani čumět, kdybych s mím měla jít běhat. Nepůjdeš - týden máš službu v kuchyni u nádobí atd... Snad by přišel k rozumu. Další krok - krácené kapesného či odebrání vůbec, jsou páky i 12ti letého puberťáka. Ale jak jsem psala, ve značné míře za tohle mohou i rodiče, proto bych hledala schůdnější cesty , ale s omezeným přístupem k PC.

doplněno 19.07.15 22:07:

pee - to mi chcete říci, že 12ti letý klučina poroučí rodičům? Ve vzteku by se také mohlo stát, že PC vyhodím z okna nebo jej prodám. Až si synek vydělá, ať si koupí nový. Ještě, že jsem tohle s dětmi nemusela řešit. PC brali jako poslední možnost zábavy při nepřízni počasí a nebo ke studiu. Konec - šmitec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pee*
Datum: 19.07.15 21:08

No vyhodí jistič a co? Co dál? Jak tazatelka říkala když je bez PC sedí a čumí.. tudy cesta nevede

doplněno 19.07.15 22:02:

Když mu tazatelka odpojí pc od elektřiny tak je rozdíl v tom jestli sedí a čumí dokud se mu pc nezapne a nic nebude dělat nebo bude seďet a čumět a bude ochoten něco udělat... podle mě když je tak zažranej do těch her a hororů tak pochybuji že půjde umývat nádobí..

doplněno 19.07.15 22:16:

Tak když je do toho tak zažranej tak když mu to tazatelka vypne tak klučina bude určitě vzteklej a pochybuji že bude mít náladu něco dělat to tak u většiny dětí bývá.. bohužel nevím jaké má rodiče.. někdo povolí a někdo vydrží .. to už není na nás.. ale na tazatelce jak je přísná!

doplněno 19.07.15 22:25:

Neřekl jsem že bude odmlouvat.. ale strach mám z tohohle.. aby to nedopadlo podobně.. :(


Ohodnoceno: 0x
 
Od: jahakon
Datum: 20.07.15 00:04

Ale ale, to je najednou sebevrahu! Zkusi takovy pristup jednou, zafunguje, tak ho bude pouzivat dal, az jednoho krasneho dne: "Potrebujes pomoct? Meh."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.15 21:21
avatar
Já bych se prvně snažil zjistit, proč nemá kamarády. Jestli proto, že se s ním nikdo nechce bavit nebo jestli je to proto, že třeba on sám nechce a vyhovuje mu to. Je totiž možné, že je to opravdu velký introvert a prostě o okolí zájem nemá.
Jinak samotné hraní krvavých her ho asi nějak zvlášť nepoznamená (i když výjimky se najdou). Horší je to, pokud se s nikým nestýka. Muže pak mít problém prosadit se v životě, což je třeba problém při hledání práce nebo i poté vztahu. Může se to taky dost projevit na jeho sociálním chování. Ze svého okolí znám pár takových jedinců.
Ideální je opravdu zkusit toho psychologa, aby si s nim popovídal a zjistil vice. Jen je potřeba opatrně, nesmíte mu to nijak vyčítat, že nemá kamarády, mohlo by to na něj vytvořit tlak a celé to ještě zhoršit. Přeju hodně štěstí.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 20.07.15 08:32

Jistě, že se se to může projevit na psychice. Na psychice se projevuje vše, co děláme. Jenom si to moc neuvědomujeme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.15 09:12
avatar

- na tohle může odpovědět jedině psycholog, to já nejsem, ale nabízí se představa, že tak v 17 vyjde do ulic a začne hrát ty hry v reálu. Leda by se stal politikem, tam by svoje představy mohl taky dobře uplatnit.

Ale, třeba je to normální kluk (a kluci sílu, války a hry obdivují), který teprve objevuje svět, má bujnou fantazii, je hravý a až ho PC omrzí a začne se zajímat o holky, tak z něj třeba vyroste režisér filmů, novinář, nebo úplně normální mužskej ... záleží na tom, jakou má povahu, jestli je citlivej, chytrej, jak ty hry vnímá, apod. (já např. na horory koukám odjakživa jako na pohádky) .. jedině kluka pozorovat a průběžně se radit s dětským psychologem, protože možné je všechno.

doplněno 20.07.15 09:22:

- dnešní děti navíc stále více nahrazují realitu virtuálním světem počítačů, ve kterém se cítí lépe - docela je i chápu - taky se cítím lépe ve světě filmů a fantazie, nežli v reálu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.15 09:19
avatar

Teda ,to video je suprový,sice to nejni až takový, ale daleko k tomu nemá...Za kamarády nechodí, je prý s nima hrozná nuda...

Od: karelb*
Datum: 20.07.15 10:47

Asi je to skutečně otázka pro psychologa. Navíc ve 12-ti začít věc řešit, už může dát dost práce. Skutečně ho nic jiného nebaví, nebo jen ví, že tím ostentativním nezájmem o cokoliv jiného si ten počítač "vyvzdoruje", protože rodiče vyměknou?

Moje děti jsou už dospělé, takže v jejich mládí počítače v dnešní podobě jejich život tolik neovlivňovaly. Podle mě to chce co nejdříve nastavit nějaký řád a ukázat, že počítač je jen doplněk života a jeho smysl. Mému vnukovi bude také 12, mimo jiné hraje florbal který ho baví. Když v 8letech přišel jednou s tím,že by nešel na trénink protože kamarád má nějakou novou hru tak to zeť zarazil hned od počátku. "Klidně na trénink nechoď, ale v tom případě dnešek absolutně bez počítače, a to bez jediné minuty výjimky" a bylo.

Jinak já osobně, bych ho nechal klidně koukat do holé zdi. Když tě to baví tak tak seď, ale celý den prostě u počítače sedět nebudeš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 10:56
avatar

Na psychice už se to projevilo, podle mne má Váš syn "slušně nakročeno"

k závislosti, pokud už závislý není.

Navštivte s ním dětského psychologa, který se zabývá i závislostmi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.