Kempy od 18?

Od: Datum: 18.07.15 15:30 odpovědí: 4 změna: 18.07.15 22:13

Dobrý den chci se zeptat chceme jet s kamarády nějakam do kempu do chatky.Tak se chci zeptat jestli nás tam pustějí když nám není 18 dýky za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 18.07.15 15:36
avatar

Ahoj Kubo, jednu "dýku" za odpověď bych uvítal, přesně vím, koho bych chtěl probodnout... :-D

Ve většině kempů požadují alespoň jednu "zodpovědnou" osobu starší 18ti let. Je to proto, aby měli z koho vymáhat případně způsobené škody na majetku.
Ale zkuste na netu vybrat nějaký kemp a zavolat jim, třeba budou vstřícní...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ver®
Datum: 18.07.15 20:26
Ja tedy nevim, byla jsem v kempu nekolikrat pouze s lidmi pod 18 a nikdo nikdy dospeleho cloveka nechtel...zadny problem nikdy nebyl.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.15 21:19
avatar

Teoreticky má @HOP pravdu. Osoba starší 18 let je právně odpovědnou za podepisování smluv a to i co se týče ubytování v kempu.

Já když jezdil s partou do kempu, tak občanky chtěli po dospělých a ti měli následnou zodpovědnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.15 22:13
avatar
Občanský zákoník
§ 30 Zletilost
(1) Plně svéprávným se člověk stává zletilostí. Zletilosti se nabývá dovršením osmnáctého roku věku.
(2) Před nabytím zletilosti se plné svéprávnosti nabývá přiznáním svéprávnosti, nebo uzavřením manželství. Svéprávnost nabytá uzavřením manželství se neztrácí ani zánikem manželství, ani prohlášením manželství za neplatné.
Nezletilí
§ 31
Má se za to, že každý nezletilý, který nenabyl plné svéprávnosti, je způsobilý k právním jednáním co do povahy přiměřeným rozumové a volní vyspělosti nezletilých jeho věku
Zopakuji: každý nezletilý,...
... je způsobilý k právním jednáním co do povahy přiměřeným rozumové a volní vyspělosti nezletilých jeho věku.
Pronajmout si v kempu chatku je přiměřené rozumové a volní vyspělosti nezletilých do 18 let věku. Určitě.
Má občanku, je identifikovatelný a trestně zodpovědný. Co brání pronájmu?
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.