Práce ve stánku

Od: Datum: 18.07.15 14:28 odpovědí: 4 změna: 19.07.15 13:35

Dobrý den,

poprvé dneska jdu na brigádu do stánku s občerstvením za kamarádku, která je nemocná.

Docela se toho bojím, protože jsem ve stánku nikdy nedělal. Prý buď budu kasírovat, točit pivo nebo dělat klobásy.

Matika mi celkem jde, takže kasírování by neměl být problém. Samozřejmě je to zodpovědnost...

Točit pivo je asi taky lehký, ze začátku "o stěnu" a nakonec aby se vytvořila pěna tak normálně doprostřed.

A dělat klobásy.. To vůbec nevím jak, v životě jsem to nedělal. Taky se docela bojím toho, že tam budou cizí lidi.

Potřeboval bych tak nějak "uklidnit" a poradit nějaké triky a tipy které máte, popř. nějaký tip jak to probíhá. Bude to na fotbalovém utkání, takže tam bude asi narváno :/

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.15 15:37

hm, těžká rada, doufám, že se tu pár rozumnejch sejde; za sebe můžu dodat, že točit pivo není zas tak úplně lehký, kromě dobře seřízenech čudlíků! to asi přece jen předpokládá nějakej grif (kterej je mi zřejmě utajenej) - když jsem se pokoušel rychle točit piva, bylo tam moc pěny (teoreticky to tak nějak umím, ale to nestačilo) - bylo by ideální, aby to někdo na místě tazateli předved (zkouknul jestli to dělá dobře) (mimochodem jen připojování (výměna) bomby (sudu) může bejt problém - taková ta klasika - chybí sikovky, klíč, nějak to nejde to nasadit, neumím to zacvaknout (je jiná hlavice od sudu (-: ); taky si včas nalejte vodu na chlazení, pokud se to bude dělat (a zjistěte si, jak do čeho se bude vypouštět) a zapněte (zkontrolujte) pípu); taky si předem všechno překontrolujte a přípravte (tam bude jen pivo? - pokud i nějaký nealko v petkách, pěkně naskládat stejné typy k sobě a v dobrém dosahu, připravit se na výměnu toho sudu, pokud bude potřeba); no a samozřejmě všechno si při přebírání přepočítat (čím dražší věci, tím pečlivejc), a pak si to hlídat - už nikam ani před ani po akci před odevzdáním pokud možno neodcházet...
no ano (blesku)rychlý počítání je potřebný a taky nějak zas mít něco na ty peníze (speciální kasírtaška není jen tak pro parádu, to chce mít něco s víc příhrádkama), totéž platí pro mince (možná tam bude kasa - snad to bude nějak připravený... - viz info od kamarádky), tohle bych si určitě chtěl jakoby nacvičit předem, než se začne na ostro;
s těma klobásama je to taky blbý - to by měl mít už člověk v oku, kdy už jsou hotový... - zas radím zkusit na začátku nechat si předvést (a sebe zkontrolovat) někým zkušeným - a zas si všechno (zásobu klobás) připravit k ruce
radím šaty, co jim nebude vadit postříkání omastkem! + zástěru! (omastek se jinak dostane z šatů tak, že skvrny před vypráním nebo namočením napatlám saponátem (a nějakej čas to tak nechám), dokonce pomůže opakovat to i po vyprání, pokud nějaký viditelný skvrny zbyly)
bylo by dobrý mít na místě dostatek hadrů (spíš malejch plátýnek, nemyslím tlustý, velký na podlahu) - to bych si klidně pár radši vzal s sebou a ještě i papírovou roli
(pokud není přímo na místě voda, marnej by nebyl kýbl s (napřed horkou) vodou (umístěnej tak, aby se nepřevrhnul ovšem), samozřejmě pytel na odpadky, pokud tam bude i sklo (což ale asi nehrozí), tak i smetáček s lopatkou (a vhodnou odpadkovou nádobou) - no, tohle všechno kamarádka bude vědět)

doplněno 18.07.15 19:59:

ještě mě tak napadlo, že v tomhle šílenym vedru může bejt fakt problém s teplotou piva (ani od velký pípy se při rychlym točení nedají čekat zázraky) - je jasný, že je nutný dát pozor na to, aby sudy (třeba nějakej náhradní) nestály ani částečně na slunci, ale to nemusí stačit - může pomoct je dát do pytlů s ledem, nebo obalit plátnem, a to polejvat vodou - tohle všechno je samozřejmě mimo akční rádius zaskakujícího brigádníka (kde by jen tak sehnal x kolo ledu (tříště)), ale jde o to, neprošvihnout něco "co je přece úplně jasný" - co třeba je nějak připravený, dostupný, jen si to má člověk zajistit, říct si o to...

doplněno 18.07.15 20:07:

(P.S. aha, dotaz platil pro "dneska", no, to už je teď už nejspíš vše skončeno, doufejme, že úspěšně (ani nemám představu kdy se takovej fotbal mohl odehrávat), kdoví, jestli se k tazateli dostala včas i první část, spíš bych tipnul, že ne; no, trochu špatný timing položení dotazu...)

Ohodnoceno: 4x

Datum: 19.07.15 10:29

Ahoj, díky za velmi obsahlou odpoved. Ohodnoceno +2 :)

Prvni čast se ke mě dostala, ostatní jsem už nestihl.. Opravdu špatné načasování, uznávám.

Dopadlo to tak, že jsem byl na kase, ta sedela do koruny a pak take na vypomoc u grilu. Tam byla se mnou jeste jedna holcina, takze me zaucila :)

Jsem rad ze jsem nemusel byt u toho piva, to by bylo dost hardcore, tolik veci najednou.. Hlavne jim to penilo, takze to museli prelevat.. Hruza :D

Datum: 19.07.15 11:18

jo, s pivem nemusí bejt taková sranda..., však jsem to věštil (pokud vím, na pípě musí bejt pěnění dobře naštelovaný, pak taky záleží na tom, jak se to dělá);
dík za ukojení zvědavosti, jak to všechno dopadlo (i za body - ony se hoděj, protože malej poměr bodů ke všem odpovědím znamená omezení v počtu reakcí do jednoho vlákna, a to by mě třeba někdy i mrzelo)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.07.15 13:35

Hlavně klid, nenechte se zblbnout spěchem, Hezky jednoho zákazníka po druhém. Pozornost hlavně při vracení peněz. Pokud tam nebude pokladna, která vám spočítá peníze na vrácení, musíte se naučit vracet tzv. dopočítáváním. Tedy příkl. nákup za 13kč. a zákazník platí dvoustovkou. Tu dvoustovku si položte někde blízko kasičky-pokladničky, podle toho co budete používat na peníze. Nikdy ji nedávejte hned mezi peníze, vždy až nakonec, po vrácení drobných. A nyní vracíte na 13 kč tak, že vezmete dvoukorunu a klidně nahlas dopočítáte 13 a 2 je 15, vezmete 5ti korunu a nahlas a 5 je dvacet, vezmete 10kč a nahlas a deset je třicet, vezmete 20kč a nahlas a 20 je padesát, vezmete 50kč a nahlas a 50 je sto,vezmete 100kč a nahlas a sto je dvěstě. Zkontrolujete si pohledem, jestli opravdu máte vrátit na dvoustovku, peníze vrátíte, a teprve teď, když si je zákazník vezme, uložíte to, čím vám zaplatil. Vypadá to složitě, ale je to jedna z mála možností jak se nesplést. A když vás během vracení někdo osloví, vy se ztratíte, a nebudete si jistý, tak začněte klidně od začátku. Je to sice chvilka zdržení, a zakázníci nebývají trpěliví, ale je to jediná možnost jak neprodělat. Prostě tady není spěch dobrý rádce.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.