Manžel bordelář

Od: Datum: 17.07.15 12:25 odpovědí: 44 změna: 17.06.16 05:55

Mám problém s manželem. Jeho koníček mu přerostl přes hlavu. Opravuje televize,monitory,takže k tomu potřebuje dílnu,součástky,prostor. Bohužel zabírají mnoho prostoru,dětský pokoj je po strop,zabírá část předsíne a obýváku.Ložnici a kuchyň již ne,po rekonstrukci bytu nechal alespoň tyto prostory k žítí. Dole v suterénu má ještě mandlovnu zaplněnou po strop elektronikou. Já jeho koníček nesdílím,máme osmiměsíčního syna,který už leze a začíná se stavět,ale manžel dělá hluchýho,nechce se toho zbavit,redukovat ve velkém,protože sem tam oprava dvou televizí týdně náš problém nevyřeší,jak si myslí. Slíbil,když se malej narodil,že než začně chodit,že vyklidí prostor obýváku,předsíně a zatím si nechá dětský pokoj,než malý povyroste,ale bylo to mazání medu kolem huby. Když toto téma nadhodím,už vidím,jak je mu to nemilé,nechce o tom hovořit,nebo mě odbyde. Možná si myslí,že jsem ses tím zžila,zvykla nebo co,ale ani omylem.Denně to vidím,dusím to v sobě,abych mu nepoškrabala displeje,nemluvíme spolu. Teď nás čeká společná dovolená,ale to problém nevyřeší,jen oddálí moje rozhodnutí. Chci odejít se synem k našim dočasně,zda si uvědomí o co by přišel nebo nikoliv. Je to fajn táta a manžel a proto bojuji za vztah,ale jeho koníček mě ubíjí a já v tomto syna vychovávat nehodlám.Tchýně ať mu dám čas,ale kolik a má to smysl?Změní se něco?Sama shromažduje věci doma,má to po ní. Máte to doma některá?Nebo se v tom plácám sama?Co dělat ještě? Díky za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.15 12:31

Myslím že vám chybí kontrast. Jestli se vám zdá, že je váš manžel bordelář a doma není k hnutí, tak se podívejte na obrázek, případně na link.

http://www.mapy.cz/letecka?x=17.5076755&y=49.4444149&z=19

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.07.15 13:21
Datum: 17.07.15 13:05

Dělá občas čistku nebo pouze permanentně shromažďuje?

Datum: 17.07.15 13:17

čistky jsou minimální,základ zůstává,na aukru ještě skupuje další vraky,na které má údajně součástky a ten kolotoč je tu stále dokola...

Datum: 17.07.15 13:14

Určitě se v tom neplácáte sama. Takových chlapů jsou tisíce (ženské by se asi taky našly). Znám případ, kdy si podobný "kutil" koupil bývalý statek s mnoha halami, aby tam mohl mít neskutečné množství vraků zemědělských (a jiných) strojů. Občas sice něco opraví, ale aby to zvládl všechno, nestačilo by mu ani 150 let. Jeho žena má proti Vám tu výhodu, že se kombajn nevejde do dětského pokoje *smich* . Přiznávám, že ani já nemám k podobné neřesti daleko. Je to dáno náturou a s tím nic moc nenaděláte. Ovšem jestli manželovi záleží na Vás a na rodině, měl by si uvědomit, že je potřeba svého koníčka omezit na rozumnou míru, aby neomezoval ostatní. Jak a jestli vůbec se Vám ho ale povede přesvědčit, to nevím *nevi* .

Datum: 17.07.15 15:42

Bohužel si myslím, že se to nikdy nezlepší a bude se to zhoršovat. Jeho věci budou mít pro něj větší cenu než rodina.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.07.15 13:29

A má to aspoň v nějakých policích nebo jen naskládané na hromadě?

doplněno 17.07.15 13:33:

Ha! Kdyby to měl správně uložené tak to zabere jen třetinu plochy co to zabírá teď. Já mám placatý věci v policích na filcu.

Od: pb®
Datum: 17.07.15 13:31

Napadá mě co jinak, jak je na tom s uklízením? Myslím, že by i sám měl rád ve svých věcech pořádek, ale prostě to neumí. Můj šéf je něco podobného. Takový bordel kolem sebe má málokdo. K němu do kanclu se téměř nedá vstoupit a děláme si srandu, že na mail neodpověděl, protože nemohl na stole najít počítač. Jeho žena mu vyhradila v domě jednu místnost a jinam svůj bordel tahat nesmí. Udělala bych to stejně. Máš mandlovnu a do dětského pokoje mi harampání netahej. Napadá mě máte auto, umíte řídít? Naložit to do auta a odvézt do sběrného dvora a ať se třeba pos... V tom se přece nedá žít a udržovat pořádek. Nedovedu si představit, jak se dé ve skladišti vytírat podlaha nebp utírat prach. Úplně stačí, když pak děťátko začne rozhazovat hračky okolo sebe.

doplněno 17.07.15 13:34:

Jestli ty fotky jsou jeho dílna, nechť si. Jestli součást bytu, třeba ten obývák, utekla bych.

Datum: 17.07.15 13:34

Nějak mi to připomnělo jeden vtip, o přítelkyni a sbírce Applů...

Datum: 17.07.15 13:44

ty fotky jsou z bytu - to je budoucí dětský pokoj

Datum: 17.07.15 13:54

Co to zkusit přes syna?

Zkuste manželovi nadhodit, že syn leze a začíná se stavět, takže za

a) hrozí riziko, že něco shodí a rozbije

b) hrozí riziko, že na něj něco spadne a ublíží mu to

c) hrozí riziko, že něco spolkne a ublíží mu to

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.07.15 13:55

Sehnat jednu velkou dílnu, místnost, i třeba u nějakého jiného podnikatele a vše z domácnosti i mandlovny tam přestěhovat. Pokud mu to vynáší, tak zaplatí nájem. Je to jeho koníček, nemusí z toho mít zisk. Není z těch věciček i nějaká zátěž pro malá děcka? Chemie, prach, záření?

Nevidím jinou možnost, všechno z bytu pryč, ať máte pěkný domov i pro malého.

Datum: 17.07.15 15:17

Dobrý den. Je to děs běs.. A co kdybyste vztek v sobě nastradany přestala dusit? Dítě vám začíná lézt a chodit, občas něco poskrabe, něco spadne a rozbije se... Má si to manžel lépe zabezpečit, vy na to čas nemáte. Vašemu muži to normálně nedockvakne, je to chrtic haraburdi. Když něco vyhodite, ani to nepozná. Když pozná, tak ho to snad trkne. Když netrkne, tak stále dokola mu připomínat, že je třeba uklidnit. Minimálně dětský pokoj by měl být jen pro dítě, tam ty jeho krámy nemají co dělat. Když odejdete s dítětem z bytu k rodičům, tak manžel bude mít celý byt jen sam pro sebe... Jak toho asi využije? Co myslíte? Ty krámy budete mít prakticky všude.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.07.15 15:38

Dobrý den, mrkněte sem, jestli manžela nepoznáváte. Mám strýce, který je elektrikář, s tetou si postavili moc hezký dům. Ten dům je nepoužitelný. Auto stojí venku, protože garáž je plná přístrojů (ty vzal od sousedů a známých k opravě, už před mnoha a mnoha lety) a součástek. Starou maminku k sobě vzít nemohli, protože pokoj v přízemí je zarovnaný starými televizemi a rádii. Projít halou dozadu na zahradu je fyzicky velmi náročné. Teta uhájila kuchyň a obývák, jinak se stýcovo elektronické harampádí rozrůstá dole v hale a nahoře ve dvou pokojích. Dům je ze strany zahrady obestavěn harampádím. Když teta něco v zoufalství vyhodí, je strašlivý kravál. (Nepomůže vyhodit šroubek nebo drátek, to by nebylo vidět, a jakmile je to vidět, je zle.) Když se jejich dospělé děti odstěhovaly, my jsme ještě měli doma v relativně malém třípokojáku dva kluky a uvažovali jsme, že by nebylo špatné ten jejich dům koupit a prodat jim náš byt (teta chtěla do menšího, a hlavně pryč od zgarbů). Neprošlo to - strýc dostal úplně záchvat, když viděl náš malý sklep. A tak tam už dalších 20 let rozhojňuje sbírku verglů.

doplněno 17.07.15 15:39:

Souhlasím s odpovědí pohanky, měl by si někde něco pronajmout a domů to nenosit vůbec.

Od: bbb*
Datum: 17.07.15 15:53

To je nemoc, moje babička taky domu do baráčku tahala krámy kde co našla, to by se mohlo hodit, domek byl celej obestavěnej krámama. S mojí maminkou se kvůli tomu pořád hádaly, na zahrádce už nebylo k hnutí. Jednou se maminka naštvala a když nebyla babička doma tak všechny ty plechový zrezivělý krámy naložila na káru a všechno jsme to vyhodili na skládku. Babička přišla, viděla to, začala brečet a běžela na tu skládku a natahala to zpátky do baráku. S tím nic neuděláte, když babička umřela, prodali jsme baráček i s těma krámama okolo.

Od: nickii
Datum: 17.07.15 18:19

Kdyz syn "nedopatrenim" par kousku rozbije, uvidite, jak bude ze strachu o zbytek dilu rychle uklizet. Chapete, ne? *smich*

Datum: 17.07.15 19:56

To já mám zlatou ženušku, neb u nás to vypadá všude takhle:

Datum: 17.07.15 19:58

nomen omen, zde to rumíčku sedí jak ...je na to nějaké přísloví.

Datum: 27.04.16 10:25

Rumíčku tak tohle je ale pěkná sbírka, žádné harampádí a jen sbírka rumů, pěkné palec nahoru.

Od: odpoved*
Datum: 17.07.15 20:37

Na Vašem místě bych si položil jinou otázku. Kam s tím, nebo jinak řečeno kde to vše odvézt. Sám jsem se nějakou dobu živil návrhem a autorizovanou opravou elektroniky různých značek. K tomu jsem holt potřeboval nějaké prostory na díly a dílnu. Jelikož je v dnešní době velice nerentabilní jakoukoliv elektroniku opravovat, rozhodl jsem se s ukončením této profese. Problém nastal, když jsem se veškerého materiálu snažil zbavit. Ve sběrném dvoře mně vše vzít nechtěli a rozvážet to někde po troškách jsem neměl čas. Měl jsem štěstí, že jsem se seznámil s podobným sběratelem jako je Váš manžel, který si to všechno a na vlastní náklady někam odvezl v Avii.

Ale zpět k Vašemu problému. Z fotek, které jste dala k dispozici je patrno, že co máte doma je opravdu harampádí, kterého se v dnešní době snaží každý zbavit. Nepředpokládám, že by se tím Vás manžel nějak živil, protože tyto věci se dnes již neopravuji. Je to naprosto nerentabilní, při cenách dnešní elektroniky. Pokud on nedojde k podobnému názoru (podle Vašich slov asi nikoliv), zbyde Vám jen jedna věc. To je rázné řešení. Naskládat to v jeho nepřítomnosti do auta a někam to vyvézt pryč. Jinak, jak již tady bylo řečeno, to bude nekonečný koloběh. Váš manžel nedokáže rozlišit prostory k bydlení a dílnu k opravování. Nemluvě o tom, kolik mezi tím harampádím musí být prachu.

Datum: 17.07.15 22:01

Sice to vypadá jako dobé řešení, ale může to velice nedobře skončit, podle toho, jak pán na těch krámech lpí. Všem ostatním se může zdát bezva, že během dvou hodin rychlé akce je po problému, ale ten pak teprve nastane.

Datum: 17.07.15 22:36

Nastane, to ano. Zase na druhou stranu se dají věci do pohybu. Paní potom pozná, zda má manžel více rád ji, nebo svoje vetešnictví. Myslím si, že jiná možnost tady asi nebude. Domluva nikam nevede, maximálně k dalšímu oddálení problému a hromadění dalších věcí.

Pochopil bych, kdyby to pán měl v nějaké dílně, nebo mimo bytovou jednotku, kde to ničemu vážnějšímu bránit nebude. Ale dělat si vetešnictví z bytu, kde není moc prostoru k takovému koníčku, mi přijde hloupé.

Datum: 17.07.15 23:31

Myslím, že se jedná o psychickou poruchu, která se projevuje hromaděním věcí. To, co máte v bytě, je neuvěřitelná skládka harampádí, hrozné je, že manžel vůbec nechápe, že byt není smetiště, ale že slouží k bydlení. Zřejmě je už nad jeho schopnosti, aby se v tom vůbec nějak orientoval a začal řešit, on to tak vůbec nevnímá, neví, co by vlastně měl řešit, možná si dokonce myslí, že mu jen ztrpčujete život a nemáte pro něj pochopení. Zařídit, aby šel do nějaké porady k psychologovi nebo dokonce psychiatrovi je těžké, pokud by sám nechtěl. Myslím, že jediná cesta pro Vás bude pomalu se dát na ústup, opatrně, abyste ho nějak nerozčílila, ale prostě si promyslet ústup do nějakého jiného bydlení, třeba k rodičům, samozřejmě především kvůli synovi, tohle prostředí je pro něj nebezpečné. Možná by Váš odchod s manželem pohnul tak, že by se sebou začal něco dělat, člověk nikdy neví. No a pak by se vidělo, co dál.

Datum: 17.07.15 23:47

Tady bych to neviděl na nějakou psychickou poruchu, ale můžu se mýlit. Zde je to spíše koníček, nebo pán se dříve asi zabýval opravou monitorů.

Teď mě napadají otázky. Jak dlouho to Vašemu muži trvalo toto všechno nashromáždit? Proč jste nezakročila už někde v počátku? Nebo ty věci měl muž už před tím, než jste ho poznala?

Datum: 18.07.15 11:09

Harampadi? U spousty lidi jsem vydel daleko starsi techniku.

Od: bienyfe
Datum: 18.07.15 00:31
Radikální řešení typu všechno mu vyhodit nedoporucuju. Jestli odmítá postupné vyklizení, tak bych byla pro trochu jiné radikální řešení. Najdete mu prostory (garáž, dílna,...) a tam mu to přestěhuje, až nebude doma. Nevyhodite mu to, což je dobře, to by těžce psychicky nesl. Ale zároveň to nebude v bytě. K tomu hned velmi rázně říct, ze do bytu už to nikdy nepřijde, ať si opravuje v. garáži. Pronájem garáže není zas tak drahý, za uklizeny byt to stojí.

Datum: 18.07.15 10:47

To není špatný nápad, ale... už vidím matku s kojencem, jak tohle vše zařizuje. Ledaže by byla finančně schopná sjednat si a platit služby realitní kanceláře a úklidové služby, případně i nájem garáže. Ve skutečnosti je to příliš drahé řešení, protože platit garáž kvůli skladování odpadu je hodně drahá legrace. Ledaže by manžel byl ochoten toto vše si zařídit sám a platit z výtěžků oprav, prostě zkusit podnikat. Také je otázka právních vztahů kolem bytu, což hraje v tomto případě dost velkou roli.

Datum: 18.07.15 10:49

Myslím, že by nebylo marné zavolat na nějakou linku pomoci pro lidi v nouzi, takové linky existují. Je dobře, že se pokoušíte situaci řešit, protože je to jenom začátek, s velkou pravděpodobností se to bude jen zhoršovat. Můžete tak pomoci sobě, Vašemu synovi a nakonec i manželovi. Možná není vše tak zlé, jak se zdá, s ohledem na způsoby jeho maminky si manžel prostě tento styl přinesl z domova a myslí si, že to tak je dobře. Třeba i díky Vám pochopí, že to dobře není a vzpamatuje se, dokud je čas .

Datum: 18.07.15 11:00

Vždycky když čtu takový nadpis, tak se leknu, že si sem přišla moje krásná polovička postěžovat na mě. Naštěstí na tom nejsem tak špatně, já jen nechávám oblečení na křesle . Asi by to chtělo si s manželem pohovořit ;)

Od: vera*
Datum: 18.07.15 13:26

Nepíšete kolik je manželovi let,Diogenův syndrom se objevuje většinou u starých lidí.Pracovala jsem v domově důchodců a tam byly občas takové případy.V popelnici našla stará paní šatstvo,navlékla si ho na sebe,pod svoje oblečení,aby nám prošla.Tašku jsme ji kontrolovaly a každý týden jsme uklízely její skříň.Značku si na přinesené oblečení okamžitě vyšila.Skříň "praskala ve švech",tak si věci venku v lesíku zahrabávala.Skončila v psychiatrické léčebně.Vašemu manželovi bych vyhradila 1 místnost na jeho koníček a víc ne.Musíte být rázná,nevadí,že potom třeba nebude týden mluvit.A když neustoupí,tak se na čas odstěhujte.Jste mladí manželé,jak si teď pravidla nastavíte,tak budou napořád.Proutek se také lépe ohýbá,když je mladý.

Datum: 18.07.15 16:40

Muži je 38,mě 29. Je to jeho obor, žije tím už několik let. Včera jsem si dovolila vyhodit na tajnačku pár krabic lepenkových,prázných,3plastové od zmrzliny a nějaký zaprášený starý těsnění v igelitce.A reakce? Hned to poznal, že mu to chybí a byla tichá domácnost.Kdybych mu to nechala vše odvízt,jak jsou tu zmíněné některé rady, tak to by mě přerazil.

Datum: 18.07.15 17:45

Tak to nevidím dobře, manžel prostě rád hromadí věci a v podstatě všechno se mu "jednou bude hodit". Dopadne to tak, že zůstane zahrabaný v hromadě krámů, vy s ním, a stejně v pravou chvíli nenajde, co bude zrovna potřebovat (a ještě vám bude vyčítat, kam jste to (Vy se synem) dali. Bylo by dobré, kdyby se zaměstnal jinak, aby na tyto věci neměl (příliš) čas. Bude to hodně těžké, ale musíte začít, než od něj budete muset utéct. Zkuste hned začít tím dětským pokojem, na tom bezpodmínečně trvejte, zapojte oboje rodiče, prostě je požádejte o pomoc, nebojte se ozvat, všechno samozřejmě v dobrém, v zájmu rodiny (ne, že jde o Váš vrtoch). A také ho třeba pobídnout, ať si pro svoje hobby najde vhodný prostor. V bytě to prostě nelze. To by měl (v jeho věku) pochopit, přitom na změnu ještě starý není. Držím palce.

Od: kejki
Datum: 18.07.15 23:16

Na tohle přesně sedí: "Člověk je nemocný, když se bojí, že takovou krabičku už nesežene."

Datum: 19.07.15 14:20

Ukazte mu tuhle diskuzi.

Od: hm®
Datum: 19.07.15 15:50

Odejít se synem pryč, není řešení. Váš manžel má snad vás oba rád, bude z toho nešťastný, ale ty věci pryč asi nedá. (A časem si třeba na tento stav zvykne, bude za vámi jezdit, starat se všemožně o vás, lákat vás domů, ale zároveň bude vědět, že se špatně nemáte, a váš byt se bude pomalu plnit všude, protože tam už nebude nikdo, kdo by tomu bránil. Budete sice rodina, kde se všichni mají navzájem rádi, ale ty se synem budeš bydlet jinde a on v bytě, kam vám nebude nijak bránit chodit, ale už se tam nevejdete).

Kompletně mu všechno vyhodit - to rozhodně nezkoušej. To mu "bouchnou saze" a u toho bych rozhodně nechtěl být. Skoro bych si tipnul, že by to byl první krok k rozvodu. A i kdyby ne, nikdy už by to mezi vámi nebylo dobré.

Jak tady rádci uváděli tu chorobu o hromadění věcí, nemyslím, si, že jí manžel trpí. On jen nehromadí, on by ty monitory rád zas rozdal (prodal), ale jednak není komu a jednak na to není čas. Nevyhazuje je, protože vidí, že stačí se v monitoru porýpat, koupit třeba součástky za 10 Kč a monitor zas funguje jak nový.

Ale abych se jen nevykecával: S manželem je potřeba se domluvit. V klidu při vhodné příležitosti. A pomoct mu. Píšeš, že ty místnosti jsou plné po strop. Nejsou, je to na fotkách vidět. A toho bych využil. Nejdřív se shodněte, že by bylo dobré uvolnit obývák. Určitě bude souhlasit (jen nemá, kam to dát). Navrhni mu, že koupíte regály (dost regálů a až ke stropu), ty dáte do mandlovny a všechny monitory si do nich bude moci naskládat. Uvolní se tak dost místa a do mandlovny bude možné přesunout i monitory z obýváku, možná i předsíně. Součástí dohody bude, že se v budoucnu ŽÁDNÝ monitor do vyčištěných prostorů nevrátí. Kdyby se to takto povedlo, věř, že i manžel bude velmi rád. A někdy časem budete muset vyřešit i dětský pokoj. Možná by šlo pořídit nějakou boudu na zahradu, přístavek, ... a tak. Případně i něco "vyhodit" (= rozebrat a vyhodit plastové kryty, zbytek zabere opravdu málo místa; manžel určitě dokáže odhadnout, co už opravdu nikdo jako celek chtít nebude). Hlavně to chce soustavný ale citlivý tlak a dohadovat splnitelné úkoly (třeba během týdne nebo dvou uvolnit stůl v dětském pokoji apod.). K jejich plnění musíš manžela tlačit, ale také mu s nimi vhodně pomoct.
Monitory sama nepřenášej ani nerovnej, jen kdyby si manžel řekl.

Vše uvedené je jen můj názor.

Datum: 20.07.15 06:09
A ty věci jsou fakt nefunkční? Nevíte? Zjistěte u manzela a jestli jsou opraveny např monitory a zkuste je prodat třeba na Auk.u. Třeba je fakt nemůže udat a čeká až bude mít někdo zájem. Jinak za mě vydírat miminkem. Tobě nevadí, že si může ublížit? Že ti to může rozbít? Jestli odpoví že vadí, zkuste spolu najit řešení. Že mu třeba pomůžete s úklidem. Tím se vlastně pořádne podíváte co vše je k použití.

Od: lampa
Datum: 31.07.15 15:59

V první řadě musí mít možnost to někam umístit a mít v tom systém.
Vyhození věcí nadělá problémy. kdo radí takovou kravinu nemá s tím zkušenosti.
Monitory se zrovna dobže opravují. tam stačí pár součástek za pakatel a zase tři roky funguje.
Ale pokud do něj bude imrvere někdo rejt že to sou krámy a má to vyhodit a furt se mu bude něco vyčítat, kde sebere chuť na opravování?
Mám to podobně. tři dny sem uklízel v pokoji, protože jsem zrušil jeden stůl, abych měl víc místa. Bohužel stále mám v pokoji hromadu, kterou nemužu vyhodit, protože něco není moje a něco nemužu vyhodit kvuli hodnotě nebo potřebnosti. potřebuji najít místo na uskladnění.
Váš případ je podobný. manžell má v pokoji hromadu monitorů které mají něakou prodejní hodnotu (dvě stovky třeba) ale nemá je kam umístit, nemá regál do kterého vy si je narovnal.

Od: pavelruzicka
Datum: 31.07.15 16:32

Domnívám se, že byste se neměla nechávat odbýt, jak píšete.

1. Měla byste si promyslet, čeho chcete jednáním/domluvou s manželem docílit, co má být výsledkem - a dopředu si stanovit nejmenší možný akceptovatelný výsledek (např. vyklidí dětský pokoj).

2. Je potřeba se dohodnout na termínu, dokdy to má být.

3. Měla byste poukázat na důsledky: co se stane když... (když ne...), tj. dejte mu jasně najevo, že když do tehdy a do tehdy to a to nesplní, stane se, že ... (odejdete ke kamarádce...)

4. Před jednáním o tom, co chcete, ho určitě ubezpečte, že máte pochopení pro určitou míru jeho zájmu, že chcete hledat společné řešení, ale že to nelze stále odkládat. Ze začátku mu nenavrhujte řešení, ale popisujte problémy, které se dějí: ať si je jednak uvědomí, a jednak ať sám navrhuje řešení (často se strefí do toho, co byste sama chtěla, ale má pocit, že to je jeho nápad) - kdybyste mu hned začala komandovat, co má a nemá udělat, tak jak náš mozek funguje, on okamžitě vygeneruje tisíc důvodů, které budou proti té změně.

5. Neustále ho podporujte v tom, že mu pomůžete jak budete moci - například věci přetřídit, nějak srovnat, zadat na aukro, opatřit štítky... aby prostě neměl pocit, že na něj kašlete, ale že máte zájem.

Přeju pevné nervy a buďte neoblomná, důsledná - nenechte se opít rohlíkem, na což on možná hřeší. :)

Datum: 31.07.15 19:35

No tak ho vyhoďte, když vás to až tak štve. Je mi líto chlapů co propadli svému koníčku, zřejmě jde o únik před vlastní babou. Aspoň pomáhá jiným...

Od: rozaliajilmova
Datum: 27.04.16 00:00
Vazeni, odpovim Vam strucne, jsem s manzelem pres 30 let, je mi 55 let a manzelovi 57 let.Byl vzdy bordelar a me to ubijelo cely zivot.Ale ve strucnosti, koupili jsme dum, tri stodoly,velka dilna kotelna.Do zadne mistnosti nejde temer vejit a kam slapnout.Ted uz mi zanesl celou verandu a kdyz vejdu do ptedsine,kde mam dve satni skrine tak na nich jsou hromady veci vcetne naradi.V nocnim stolku je bordel a naradi.V dome jsem vyhradila nezateplenou mistnost k ulozeni napr.vanocnich ozdob,kocarku pro vnucku, a veci ktere nepouzivame casto jako kufry a tak.Je to zaplnene jeho bordelem.A to kolem domu nemluvim.A navic nam stoji na dvore stipacka, michacka, cirkularka atd.Same drahe veci.V obrovske stodole mam slozenou plechovou garaz a auto s vozikem stoji na desti.Proste uz se nemohu dostat ani na truhliky, mela jsem okna plna kytek.Mam ho porad rada, ale do dnes jsem se nesmirila s jeho bordelem a s pribivajicimvekem je to cim dal horsi.On si z toho dela srandu, kdyz uz vysplouchnu tak slibuje hory doly,nosi kytky.Uz nemuzu,nemohu se s uklidem nikam posunout diky jeho bordelu.Uvazuji jiz rok , ze se od nej odstehuji.Podruhe se lecim z rakoviny a myslim ze je to z celozivotniho stresu.Bordelar se nikdy nezmeni a je to horsi a horsi.Mam 10 mes.vnucku a syn me premlouva,ze ma mit dedu i babi.Zjistuji, ze uz ani to neni duvod zustavat.Mela jsem to udelat davno, odejit.Cely zivot jsem doufala...a tak jsem ho promarnila cekanim na neco nerealizovatelneho.Dnes me to mrzi.Ted je mi 55 a zacinat od nuly je krute, ale uz si shanim byt.Dotahne domu i to co sebere kolem silnice.Treba se to bude hodit, jedine me vahani jsou pejskove, mame tri a pro me jsou to deti, vsem trem jsem zachranila zivot, byli temer utyrani.Boli me srdce pri pomysleni, ze bych od nich odesla, ale uz nemuzu, jsem k smrti vycerpana.U nas se mohlo jist z podlahy a tted?Koncim ...

Datum: 27.04.16 10:15

Tohle je neštěstí. Nejste v tom sama. My máme místo obytného suterénu sklad: známý vyhazoval kuchyňskou linku (starou), máme jí v suterénu. Druhý vyhazoval staré lino, máme ho taky. Další vyhazoval pračku, taky jí máme. Od dalšího starý nábytek (šílený černofialový z 90. let) též máme. Zemřela babička a všechny koberce taky máme. Nedavno si přítel koupil starý hliníkový sud na pivo od plzně a když jsem řvala a ptala se na co ten krám je, tak mi sdělil že se na to bude dát postavit květináč. Taky máme staré rámy od postelí, skříňky k umyvadlu, asi troje kamna, plynové bomby, palety, obrovského keramického tygra, prastaré nepoužitelné nádobí (hrnce), staré lahve a do toho sbírá půllitry... Taky jsem na prášky. Ale jinak je normální... Hlavně mě štve, že suterén je krásný prostor, který by se z fleku dal za 10 tis měsíčně pronajmout. Do toho kupuje věci v akci, o některých ani neví k čemu slouží. Již jsem rezignovala. Ale do bytu nic nesmí. To jsem si prosadila po 4 letém řvaní.

Datum: 27.04.16 10:30

No já bych se z takového bordelu po...

Sám doma musím děti a manželku v tomto ohledu usměrňovat a občas redukovat jisté věci. Nejsem rozhodně zastánce skladování zbytečností, protože jakmile se něco nahromadí s představou, že se to bude někdy hodit...nikdy se to nehodí a nikdy nikdo na to už nesáhne. Takže jakmile se mi něco málo nahromadí, letí to do popelnice nebo do kotle bez milosti.

Ale spousta chlapů to křečkování má v genech. Můj tchán má plnou garáž, kotelnu a přístavek pro auto plný nakradených krámů z práce a nic se nevyhodí. Například ruplá židle od PC je už několikátý rok uložená v kotelně...že prý se to opraví *smich* a můj otec je bohužel to samé. Také schraňuje staré krámy a nic se nesmí vyhodit. Naštěstí já touhle nemocí netrpím. A jsem šťasten. JInak manžela nezměníte. To jsou geny a on jiný nebude.

Od: anerri
Datum: 16.06.16 22:13

Zdravím všechny postižené BORDELÁŘEM! Ano, i já mám v baráku manžela bordeláře. Kterýmu bude letos 60 let a je celoživotním shromažditelem všeho možného, kola, hadry...No vše od A po Ž. Že to opraví, přebere, udělá to, či ono. Kecyyy! Jen to přitáhl, odložil a tím to končilo. To nestačilo. Ještě se rád hrabal v popelnicích sousedů. Tu ho jednou sousedka načapala, a kam, že tu jejich popelnici táhne. Dodnes argumentuje, že z té popelnice má brašnu Kamelku. To byly cigarety, které sousedka kouřila a on si je vybíral ty krabičky. Kromě jiného: Vše důkladně přebral, popálil, roztřídil a popelnici vrátil. Kamelka skončila někde zahrabaná, provlhlá, shnilá. Ostuta u sousedů. Tan člověk má prý rod.dům, že si ho zasloužil. Povídám aha! Na to aby ho zasekával bordelem. Ale opravy na něm, to se ho netýká, protože mu nevadí, ža do něj teče, na terase rybník-není pořádný spád, tak se tam drží voda a předsíň pod ní padá strop. Je to hrůza se na to dívat a věci neustále likvidovat, když v zápětí uvolněné místo opět zaseká: Shrnuli celou situaci, jsem před osmi lety psychicky, ani fyzicky nezvládla a odešla. Měla jsem štěstí a měla kam! Žila jsem si sama na stavení po mamince. Tam jsem našla své já! Žilo se mi tam dobře. Nyní je situace taková, že dcera má dvě děti, byla chvíli u mě a ted jsme se rozhodli se vrátit a udělat rázné kroky. Rekonstruce, a sběrný dvůr. Jde to těžko. S hádkama. Ale ty už nejsou jak před osmi lety. Nic nejde za den. Avšak je to hňup k ničemu, byl jím, je a bude! Takže všem! Ten člověk se nezmění. Jeho máma byla to samé. Když umřela, bordel od sklepa až po půdu. Barák šel do prodeje a likvidace trvala 4 roky! Cpaly ty věci všem okolo. Nikdo o to zájem neměl, nechápali, jakto, že ne! Pokud možno jít od takového člověka, pokud vás to deptá. To se prostě nedá! je to stále dokola. Argumenty, sliby! Do roka a do dne pokud se nic nezmění, nezmění se nic! Děti, manželka, nikdo není důvod k likvidaci bordelu. Nikdo a nic. Souhlasím! Větší citový vztah k bordelu, než k rodině, nebo čemu, komukoliv jinému. Já si nyní prosazuji, že moji vnuci v tomto vyrůstat teda nebudou. Budou chodit do školky, školy a budou poslouchat, jo ty bydlíš tam v tom smetišti. Sběrný dvůr! Stále si na dvoře předhazujeme kontejnery! šestka, sedmička, osmička! Máme z toho srandu, ale je to vážné a SMUTNÉ! Přeji krásné, nezasekané, neprohnilé dny plné vyslovených tzv. srač...z úst těchto lidí. Jsou nemocní. A oni si zas myslí, že my jsme nemocní. Tak to je vše. Mějte se krásně. Anerri

Od: katkaz
Datum: 17.06.16 05:55

Já to vidím na rozvod. Pokud s manželem není domluva, jiná možnost neexistuje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.