Pojem blokace platební kartou

Od: Datum: 17.07.15 10:58 odpovědí: 2 změna: 18.07.15 15:47

Včera jsem z bankomatu vzbíral novou platební kartou a v netovém bankovnictví se mi tato částka objevila jako "blokace platební kartou"? Je karta zablokovaná nebo jak? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.15 11:11
avatar
Ne je to částka z vašich úspor kterou už nemůžete použít na jiné platby protože jste ji zaplatil někde kartou a u vás na kontě jen čeká až si ji banky mezi sebou převedou. Takže fyzicky ještě máte peníze na kontě ale prakticky už vám nepatří.
Ohodnoceno: 5x
 
Od: hop®
Datum: 18.07.15 15:47
avatar

@totak výborně!
Jen upřesním, blokace probíhají především při výběrech z bankomatů jiných bank nebo při platbách u obchodníků.
Při výběru nebo platbě se vznáší dotaz na Vaši banku, jestli tam požadované peníze máte a požadovaná částka se "zablokuje", abyste nemohli peníze ze svého účtu "přečerpat" a tím se dostat do nepovoleného "mínusu".
Konkrétní převod peněz mezi jednotlivými bankami se uskutečňuje prostřednictvím ČNB každý pracovní den o půlnoci, pak se z té "blokace" stane "pohyb na účtu", který uvidíte jako peníze stržené z účtu a budete ho mít i ve výpisu z účtu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.