Už nejsem dítě

Od: Datum: 03.08.15 13:46 odpovědí: 19 změna: 04.08.15 22:43

Ahoj, je mi necelých 14 (za dva měsíce mi je 14). Byli jsme na jedné místní akci, která se konala venku, na vesnici. Byl tam můj brácha, můj otec a kamarádi mého bratra, se kterými jsme si skvěle sedli, i otec. My jsme s otcem odešli už nějak v jednu ráno a moji vrstevníci odešli až nějak ve tři ráno a to tam byli sami, bez rodičů. Moji rodiče moc dobře ví, že jsem rozumná a nejsem jako moji vrstevníci. Už jim to říkalo dost lidí a oni sami to ví. Jo, občas se mnou mává puberta, ale tak to je bohužel normální. Kamarádi mého bratra, jsou tam mimochodem holky, i holka, kterou moc dobře můj otec zná, protože jsme s nimi jezdili na dovolené atd., tak ta mi řekla, že bych s nimi měla chodit častěj na nějaké i jejich soukromé akce. I jeden z kamarádů bratra mi řekl, že jasně, ať klidně dojdu. Navrhla jsem to otci a ten řekl, že v žádném případě sama nikam nepůjdu, ale já se ptám proč? On mi to odůvodnil jen tak, že jsem na základce a samotnou mě nikam pustit nemůže. Ale vždyť tam budou jen lidi, které moc dobře zná, ano sice mají přes 20, ale i tak a bude tam i můj bratr. Jsem z toho nešťastná, chci tam jít, bude to jen jejich soukromá akce. Tak se budu snažit, abych mohla. Nebudu drzá, jen mě to od otce ranilo, takže s ním moc nekomunikuju, budu uklízet a prosím poraďte mi, co dál, abych tam mohla jít? Děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.15 13:53
avatar

No at se ti to líbí nebo ne, není ti ani těch 14, takže dítě samozřejmě ještě si. Rodiče mají o tebe oprávněný strach, kdyby se něco stalo, tak mají popotahovačky aji oni. Takže ještě vydrž, na takové akce máš stále ještě čas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 13:56

Na to že ti je 14 by si tam měla pít jen limonádu... Taky mě něco podobného trápilo ale ne ve tvém věku... trápilo mě to asi v 16 nemoch sem nikam, pořád mě hlídali a bylo to prostě hrozný... Teď je mi 18 a i když sem velkej a každej se mě bojí rodiče o mě mají strach... Buď ráda važ si toho... Já už mám dá se říct volnost ale i tak poskytují mi domov jídlo a ostatní... Nemůžu odporovat protože nechci aby mi řekly vypadni ¨! Ve 14 sem jezdil hlavně s rodičema a nikam sem skoro nechodil... Ber to tak že se může stát cokoliv nevím jestli tam piješ alkohol nebo ne ale kdykoliv může ty 20leté něco napadnout atd... Být tebou sem v klidu, zajdu s kamarádkou někam ven pokecat atd.. Na tohle máš času opravdu dost :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.08.15 13:57

dobře udělal že tě nepustí , jsi ještě dítě ...i když si myslíš že nejsi- nemáš tam co pohledávat a rodiče za tebe ručí

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mp*
Datum: 03.08.15 14:07

Tam je vůbec chyba, že ve čtrnácti jste byla se svým otcem někde do jedné hodiny v noci. To se prostě ve slušných rodinách nedělá. Pak máte pokřivená kritéria a každá rada je pak drahá. Děti se dle mě vychovávají trochu jinak, než ponocováním.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.08.15 14:29
avatar

Neměla jsem zrovna volnou výchovu, ale pár večerů s rodiči do noci venku, si pamatuji. Bylo to výhradně v létě o prázdninách a byla to vesnická zábava u známých na chalupě. Pro nás to pak bylo hrozné povyražení i přesto, že tam byli rodiče, byli jsme vděční, že nám to dovolili.. Alkohol byl samozřejmě tabu.

Jinak ve 13ti letech pustit tazatelku samotnou na nějakou soukromou akci s 20ti letými.. to se nesmíš na nikoho zlobit, na takové věci máš ještě dost času. Ve 13ti letech tvrdit, že už nejsi dítě? Rodiče jsou za tebe zodpovědní a kdyby se na té akci něco stalo - cokoliv - bude se tam pít alkohol, nemusíš ty, mohou ti dát něco do pití ve své vlastní podnapilosti atd., někdo by zavolal policii a šetřilo se to, mohlo by to skončit i tak, že rodičům bude hrozit vězení a tobě pasťak. Nebo by nějaký "dobrý" soused, mohl rodiče udat na sociálku za to, že tě na takové akce pouštějí. Počkej si, až budeš mít alespoň vlastní občanský průkaz. Když budeš i nadále rozumná, pak už bude možné o něčem takovém uvažovat. Já mohla tak maximálně ke kamarádce na holčičí pyžamovou party a naše mamky byly vzájemně v kontaktu.

Btw ségry nejlepší kamarádku, rodiče doprovázeli na diskotéky do 18ti let a přesně o půlnoci, si pro ni opět přišli a musela s nimi domů. Tomu říkám potupa..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.08.15 14:34
avatar

Na to se dá říct jen jedno:

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrka
Datum: 03.08.15 16:38

Ve 14 a až do 18 let jsi dítě a to bez výjímky. Pak se stav na hlavu ale do té doby nesou rodiče odpovědnost za výchovu a byli by magoři, kdyby tě nedrželi zkrátka. Stav společnosti je právě takový proto, že si děti hrají na dospělé a chtějí svět předělávat podle svým přiblblých nápadů. V USA by tě šupli do pasťáku a hotovo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 03.08.15 16:45

To jste na velkém omylu. v USA nikdy, ale asi jste si to spletla s Norskem. Tak tam je to jasný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrka
Datum: 04.08.15 12:13

V USA se okamžitě aktivuje sociálka a už to jede. V Norsku je to samozřejmě horší ale v USA například při nějakých problémech žáka ze školy vyrazí a zkuste jezdit na jinou školu s dítětem, např. 40 km na opačnou stranu města.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 19:29
avatar
Tatka ví, proč tě na tu akci nepustit, navíc ve 14ti by to snad neudělal žádný zodpovědný rodič. Co tam asi tak stáří kluci budou dělat...
Bud ráda, že si tehdy mohla být venku do 1h, a že kamarádky odcházely ve 3, to neřeš, vždycky bude někdo chodit později než ty.
Já musela do 18 chodit domů o půl 7, párkrát mi povolili do 9, pak i do 22:30 :-D diskotéky se plnily ve 12... no ale věděli, proč mi nedovolí dýl. Zaprvé se báli, zadruhé mi jel poslední Bus o pul 11, a taky jsem byla trošku kvítko. No pak jsem se osamostatnila a myslím, že jsem stejně o nic nepřišla.
Neboj se, ještě se napaříš, že ti bude zle :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bki
Datum: 03.08.15 19:34

Jste dítě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 19:43
avatar

Majuš, já si myslím, že jsi trefila na špatnou poradnu. Většina z nás jsme rodiče, prarodiče a i praprarodiče se najdou. A pro nás všecky, JSI DÍTĚ! *hej*

doplněno 04.08.15 06:53:

Humbucker, však právě! Přečtěte si všechny odpovědi. Všichni odpovídají stejně. ;) Možná, že to bude tím, že vy jste holky pouštěli na diskošky bez obav. Kdy to bylo? V době, kdy děti samy chodily do školy, večer do a z kroužků, lítaly po večerech venku, mladšího vyzvedávalo starší dítě ze školky. Bylo to v době, kdy kolem sámošek stávaly kočárky s dětmi, před ordinacemi kočárky s fusaky, před byty se válely boty a vůbec nikdo se nebál. Ani úchyláků, feťáků, agresívních tvorů, drog, protože ti snad ani neexistovali. *plac* Páááni, bylo to nedávno a přesto v jiné době.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 21:40

Ahoj. Babi, nesouhlasím. Právě na takovéhle poradně se děvče dozví ty správné názory na věc. Co by jí asi psali za hlody, nějací její soukmenovci?

Jinak, my jsme ještě s jednou rodinou, naše holky vozili na diskotéky na střídačku. Pak si mobilem zavolaly o odvoz. Nakonec o tyto akce samy přestaly mít zájem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 21:46
avatar

Ahoj, tvůj táta se zachoval správně. Když jste byli společně na akci do jedné v noci, táta tě hlídal a bylo to na jeho zodpovědnost. Stejně tak tě nechce pustit ven samotnou, protože tu zodpovědnost za tebe tvůj táta cítí. Chápu, že si připadáš už veliká, ale ve skutečnosti nejsi. Na to sama přijdeš až možná někdy v budoucnosti, až budeš sama mámou čtrnáctileté cácorky, která bude okolo tebe skákat a tvrdit ti, že je už dospělá. Prdlajs. Být tebou počkám ještě nějaký ten rok. Nic ti neuteče. Pařit se dá i v pozdějších letech.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dam®
Datum: 03.08.15 21:57

Neber to složitě, tvůj táta není šůvix aby se choval jinak. Věř, že Tě má moc rád.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 03.08.15 22:24
avatar
Myslím, že tím, že tam tak strašně chcete, dokazujete, jak moc ještě dítě jste.
Kdyby jste byla tak dospělá, jak si o sobě myslíte, hned byste věděla, že ve vašem věku jít párty s chlapci, kterým je pres 20, není dobrý nápad. A zároveň byste věděla, že tátovo rozhodnutí bylo správné.
Ještě si užijete ve svém životě tolik párty, takže není kam spěchat. Ve 13 letech jste na to přece jen dost mladá...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 04.08.15 07:57

Když mi bylo 15 let, jezdila jsem na chalupu, kde jsem měla partu asi 10lidí. Ve vedlejší vesnici zrovna otevřeli novou diskotéku, a tak jsme se všichni domluvili, že půjdeme na opening párty. Jenže rodiče mi nedovolili tam jít. I kamarádi zkoušeli chodit prosit rodiče, dokonce bych tam nebyla sama, ale se starší sestrou, ani to nepomohlo. Celá parta se odjela bavit, kromě mě. Ten večer, když jsem byla sama byl neúnosný, i ještě těch pár dní, co si o té skvělé akci všichni povídali, ale přežila jsem to? Přežila ;) A teď s odstupem desítky let se nad tím mohu jen zasmát. Opravdu není kam spěchat, takových zábav si za pár let užiješ až až.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.15 22:33

Samozřejmě, že jsi dítě, za které zodpovídají rodiče. A budeš nevyspělá i v 18ti. Podle lékařů rozhodovací centra mozku dospějí až ve věku 21 let. Takže: do té doby můžeš páchat kraviny, sorry.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.08.15 22:43

Šlo to napsat stručněji. Jsi děcko do dosažení 18ti let věku, toť říká zákon.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.