Soused = autoservis

Od: Datum: 15.07.15 06:30 odpovědí: 21 změna: 16.07.15 13:28

dobré ráno, měla bych dotaz. před 2-mi lety jsem koupila pozemek na stavbu RD. Vedle mého pozemku se nacházela i další parcela. Po 2 letech, kdy mám už dávno postaveno se vedle na parcelerozjela stavba mega velkého domu. Jak mi bylo ale tento týden řečeno,tak dům je velký proto, že v celé spodní části bude autoservis a pod mými okny bude parkoviště pro cca 10 aut. Na stavebním úřadě mi řekli, že to má povolené jako rodinný dům s technickým zázemím,že oficálně tam není žádný autoservis, ale ... Sedla jsem na net a zjistila jsem,že si pán prostřednictvím svého právníka zařídil stanovisko z Krajského úřadu-odboru životního prostředí, že stavba autoservisu nemůže nijak ovlivnit životní prostředí a obyvatelstvo. dále mi bylo sděleno, že se už obec o tohle zajímal a bylo jim sděleno, že i kdyby podali jakýkoliv podnět ( jako obec) tak stejně ani soud nevyhrajou. Moje otázka zní... jestliže to má vedené jako rodinný dům s technickým zázemím, co bude potřebovat,aby tam měl " ofiko" autoservis a co můžu já spolu s ostatními sousedy proti tomu dělat? Jsme obytná zóna, ulice je plná dětí... nemám nic proti podnikatelům,ale autoservis pod mými okny není zrovna tím, co bych si přála )

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.15 06:45

Změnu kolaudačního rozhodnutí. Zkrátka stavební úřad mu tam (ne)povolí provozovnu.

Ohodnoceno: 0x

Od: karkule
Datum: 15.07.15 06:48

a to stačí? když to má všude odklepnuté, jen u nás na stavebním úřadě to má vedené jako rodinný dům s technickým zázemím? bude muset žádat mě o souhlas někdy... nekde? povoluje to vlastně stavební úřad nebo to stačí jen ohlásit na živnosťáku změnu provozovny? nevyznám se v tom

Datum: 15.07.15 10:15

A co se na to podívat ze strany vlastníka budoucího autoservisu, který chce drobně podnikat, a opravovat vozidla. Proč by nemohl ve své velké garáži mít drobnou živnost. Požádá stavební úřad, ten (ne)vydá rozhodnutí, podle něj se pak můžou obě strany vyjadřovat, dodávat argumetny pro a proti..

Velice hodně odpovědí je ovlivněnoi názorem a příním tazatele, ale kdo víme, kde je pravda, a co vše dělá podnikatel, aby udělal vše co mu nařizuje legislativa...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.07.15 11:04

jasně, a´t si drobně podniká v garáži,ale pokud už někdo takhle obchází úřady a zařizuje přes právníky na vyšších místech jako jsou krajské úřady apod.,tak tam asi drobně podnikat nehodlá. jednu žádost měl podanou přímo na stavebním úřadě, ulice sepsala petici a on na to šel jinak a má to jako dům s tech, zázemím a zařizuje si to jinde. navíc parkoviště pro 10 aut si myslím na drobné podnikání nevypadá. je mi jasné, že legislativa je šílený boj.

Datum: 15.07.15 11:42

Karkule, nezlobte se na mne, já jen reaguji dle své znalosti a okolí..

Proč by to ten človíček měl zařizovat sám, když neví kam jit, nemá na to čas, nebo navšívil nějakou poradu, kde mu poradili..

"dojdi za "Tímto člověkem", on se tím živí, a zařídí vše potřebné."

On zadal jen někomu práci, že potřebuje toto zařídit..

Přesně tak Vy můžete zadat někomu práci, "zařiď, aby ten servis nedostal povolení"

doplněno 15.07.15 18:51:

Karkule, píšete že:

jeho ceník služeb hovoří za vše a kvalita práce ( recenze na netu ) také.

Takže on již podniká? Z Vašeho hodnocení cítím, že je drahý a nekvalitní. Tak to je dobře, páč brzo zkrachuje a vy budete mít klid..

Datum: 15.07.15 12:46

nene, on si to začal zařizovat sám a narazil na petici od lidí z ulici, takže musel změnit záměr z "autoservis" na " dům s technickým zázemím" a tohle mu už poradil jedině ten právník a to proto, že sám jako jednotlivec narazil. nejde o to, jestli můžu nebo nemůžu zadat práci... jde o to, že mou prvotní otázkou bylo, jestli v konečné fázi musí o povolení provozovny nebo sídla firmy žádat sousedy o povolení a zda s tím jde něco udělat. zatím co on si dovolil právníka, protože jeho to bude živit ten autoservis, já se nepoženu do soudních sporů a placení advokáta,když nebudu vědět, že zainvestované peníze přinesou ovoce

Datum: 16.07.15 09:32

*palec* Výborně a třeba to ještě nemá zkolaudováno, takže rychlost vítězí? Jen se ptám, nevím to.

Datum: 16.07.15 10:58
To je skoro ticho, 50 dB je na př. řeč, puštěná televize ve vzdálenosti 2-3 metrů,pokud ovíněný homo bude na př. blekotat pod oknem 24 hodin denně možná to pro někoho již nebude ticho, je jiný hluk jednorázový přejezd aut, vlaků, přelet letadel, kdy se tělo vzápětí rychle adoptuje neb hluk sekaček hodinu dvě, ale nepřetržitý hluk je pro část populace problém, mimo otužilce a šlechtu u žlabů, kteří pro někoho vytvářejí blaho a pro část utrpení

Od: ben®
Datum: 15.07.15 06:50

Dobrý den, možná jsem naivní, ale když někdo má stavební povolení na RD a postaví si autoservis (který asi není ve st. plánech), tak by to nemělo být zkolaudováno. Tedy, měl by to řešit stavební odbor, který při kolaudaci stavbu neuzná, protože bude v rozporu s původní dokumentací. A původní dokumentaci jste asi viděla, protože bylo zřejmě nutné stanovisko sousedů před zahájením stavby. Otázka, zda je autoservis ekologický či není, by v tomto neměla být vůbec posuzována. On tam staví něco jiného, než oznámil na stavebním odboru. Ovšem, patrně tam budou hrát nějakou roli i známosti a kamarádství s někým na radnici. Zdravím!

doplněno 15.07.15 07:01:

Pokud postaví stavbu dle projektu, tak bude i zkolaudována. Pokud ji bude používat v rozporu s projektem, tak to bude věc stížností, měření hlučnosti apod. Zřejmě i po dohodě se sousedy to budete řešit až následně a podle situace (pokud bude pro okolí neúnosná). Myslím, že nyní vyčkáte, jaká bude ta situace a co bude postaveno a provozováno.

doplněno 15.07.15 11:15:

karkule - nyní doplňujete další informace a tím se Váš dotaz trochu mění. Takže, hlavní problém bude asi v tom, že si stavitel je jistý, resp. na radnici to jistí jeho kamarád. A to bude těžký boj, který Vás a sousedy čeká, pokud tam bude situace neúnosná.

Datum: 15.07.15 06:55

podle projektu tam má dole opravdu jen technické zázemí... pracovnu, WC a velkou trojgaráž s vysokými stropy. stavební úřad mu to zkolauduje podle projektu.Nikdo nevěděl, že v nějakém plánu je autoservis, až se na netu dohledalo podle jeho jména to stanovisko " Stanovisko a sdělení k ouznámení podlimitního záměru Novostavba autoservisu"

Od: trtr
Datum: 15.07.15 10:01

Dobrý den, stačí jedna super kontrola pro budoucí provozovnu a pán se může jít klouzat. Aby dnes šel otevřít autoservis, tak musíte mít:

- určité rozměry oken a vjezdu (ten označen žlutočerným značením)

- určitou stanovenou hygienu prostředí (čistota, osvětlení a další)

- místo pro olejové hospodářství se všemi nádobami a záchytnou vanou

- vyjímku z požární bezpečnosti, v případě že tam budou tlakové lahve, musí být povolené a musí o nich vědět hasiči

- musí být zajištěno důkladné odsávání par a výfukových plynů a spousta dalšího

Když bude někdo puňta, tak soused 100% nesplní ani ten vjezd. Dokud to jde, obejděte sousedy a dejte to na papír jako petici. Poslouchat celý den kompresor, vzduchovou pistoli a další je hrůza. Klidně si dovedu představit, jak ten blázen i lakuje.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.07.15 11:08

jak jsem psala výše... petice už prý sepsaná byla, proto změnil z původního plánu autoservis na dům s technickým zázemím a celá ulice se teď děsí toho, co z toho bude. na úřadě mi stále tvrdí, že tam nemůže podnikat a opravovat,ale včera mi bylo řečeno, že to zařídit lze vždy i legálně a hlavně bez souhlasu kohokoliv ze sousedů

Datum: 16.07.15 09:34

*palec*Také super odpověd, bodík pro Vás!

doplněno 16.07.15 09:34:

pro trtr

Od: pest®
Datum: 15.07.15 11:19

asi neporadím, jen k zamyšlení, po smrti sousedky koupil dům a pozemek kluk se záměrem že postaví autoservis, povolení od nás dostal a musím říct, že jsme se jako rodiny za ty roky skamarádily tak, že v podstatě přestal existovat plot mezi námi. Takže za mě lepší autoservis než nějaký potížista a co si budeme povídat úspora na náhradních dílech v rámci sousedké výpomoci není k zahození...vše je v lidech, pokud by dělal přes noc, přes víkendy, taky se mi to líbit nebude...

Od: uska®
Datum: 15.07.15 12:10

Karkule - autoservis je jedna z lepších možností. I vaše auto potřebuje kvalitní servis a mít ho v sousedství není k zahození. Co kdyby vedle vás vznikla firma na zpracování dřeva a denně byste poslouchala pod okny motorové pily.

Dobře, nechcete autoservis, tak zde napište, jaká firmička by vám nevadila. Já to vidím tak, že se soused bude živit sám a nebute sát soc. dávky od nás všech. Takových lidíby mělo být více - postarat se sám o sebe a mohli by zrušit pracák.

Datum: 15.07.15 12:51

jeho ceník služeb hovoří za vše a kvalita práce ( recenze na netu ) také. není to jediná firma v okolí, pokud narážíte na to, že jsem zaujatá proti podnikatelům.. jde o to, že s tím nesouhlasí nikdo v ulici, byla sepsaná petice a když to nešlo s lidmi z ulice po dobrém, vzal to přímo přes krajský úřad

Datum: 15.07.15 13:13

Sice nejde o autosorvis ale o sklad řeziva a štěpkovač, toto mělo vyrůst a stavba je rozestavěná za naší chalupou 14 let, stěžovali jsme si a stěžovali, psali petice, odvolání a pan podnikatel raděj práce zanechal a zmizel. Bůh ví kde je mu konec a vše zarůstá plevelem.

Bioplynka jo tak to je jiná, za ticha se postavila, za ticha se provozuje a smrdí jak jde vítr. Psát můžeme co chceme, spraví to nějaká pokuta a nejspíš úředníkovi něco do kapsy. Bude to tím, že to není bioplynka Lojzi ale dost známeho politika. Dokonce ani známá TV nic nezmohla.

Autoservis za barákem? Tak to si stěžuju a stěžuju, píši "zeleným" jelikož tam bude jistě kontaminace půdy olejem, naftou...

Datum: 15.07.15 21:22
Mému dědovi 10 metrů od obývací místnosti a ložnice nechala šlechta vybudovat lisovnu, proti všem námitkám zkolaudováno, nepřetržitý hluk 24 hodin denně, včetně víkendů a svátků, nic nenadělal, Šlechta měla argumenty, nebraňte v podnikání, hluk nepřesahuje normu 50 dB, kdyby se zhotovila protihluková stěna firma by byla diskriminována, jakpak kdyby byl vedle panelák a další demokratické blábolení za které by se Šlechta nemusela stydět ani v jiné Banánové republice

Datum: 16.07.15 09:37

bambulo, ale změnila se doba, možná jste si nevšiml, lidi si už nemusí nechat všechno líbit jako kdysi.

Datum: 16.07.15 09:47

wasube, máte pravdu, kritizovat je jednoduché a vše..

Třeba i hluk 50 decibelů..(to je skoro ticho)

http://www.converter.cz/tabulky/hluk.htm

Datum: 16.07.15 13:28

No já nevím, odpovídala jsem přece bambulovi, ten jeho děda si myslím, že se mohl bránit, už je přece jiná doba. Co se týče toho hluku, nepíšu nic, protože to neumím posoudit a nekafrám do toho co jsem nezažila nebo tomu vůbec nerozumím. Možná jste si opravdu nevšiml o čm mluvím a komu a nač odpovídám...

doplněno 16.07.15 13:38:

Jinak ty tabulky jsou fajn. Tyhle věci mě docela zajímají.Díky.

Už jsem několikrát byla upozorněna že moje názory či příspěvky jsou proti pravidlům, takže začínám stejně už málo reagovat. Nejsem si jistá jaké názory můžu publikovat. Kdo bydlí v Praze od narození tak ví, že co ted píšu, je pravda. Do Prahy se stahuje svoloč z celé ČR. Nejvíce fetáci a neděláci. Je tu spousta vrahů a divných cizinců...Bojíme se někdy vystrčit nos na ulici. Bojíme se v baráku, bojíme se všude. A tak jsme tvrdší vůči podvodníkům a gaunerům, máme své zkušenosti. Proto si myslím, že moje názory se můžou občas zdát někomu divné, ale já si za nimi stojím.

Jdu pracovat, mám málo času. Na shle...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.