Touha po expřítelkyni

Od: Datum: 12.07.15 18:52 odpovědí: 4 změna: 13.07.15 00:24

Prosím o názory, odpovědi, návrhy na řešení mé situace. Je mně přes padesátpět let a před dvěma lety jsem se rozešel po asi 8 letech vztahu s přítelkyní, vztah jakoby vyšuměl, je to velmi charismatická žena. Jakoby mě vše již u ní doma a na no vadilo. Postupně, již asi po půl roce jsem však začal silně tohoto kroku litovat, toto ve mě narůstalo a nyní již nejsem schopen se s tím vyrovnat. Stále na ni myslím, na sílu její osobnostti /já jsem málo sebevědomý/, její tehdejší vstřícnost, dobrosrdečnost, vše. Protože ji občas potkávám, nelze zapomenout. Velmi, velmi se trápím. Několikráte jsem ji oslovil osobně, písemně a naposled nedávno srdcervoucím dopisem, vzpomínkami na společné zážitky, akce... a snažil se přimět ji k návratu. Vždy se opakovalo, a nyní naposled nejvíce, tvrdé odmítnutí. Jsem zdrcen, naprosto nevím, co dál. Údajně, kdybych poznal jinou, stejně "silnou" osobnost, šlo by zapomenout. Ale takto nemohu, moc se trápím a jen přemýšlím, o co jsem vlastně přišel, byť, jak píšu výše, vztah již nebyl ono.. Stále se mně o ní zdá, stále jen přemýšlím..

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.15 18:55
Nezlobte se ale myslím,ze jste trochu slaboch.
Tím srdcervoucim dopisem jste tomu nasadil korunu.
Je pozdě,už se k Vám nevrátí.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.07.15 19:13

Zřejmě Vám nezbývá nic jiného, než si žít svůj život bez ní. To je podle mne jediné řešení Vaší situace. Respektujte fakt, že ona se k Vám vrátit nechce. Začal jste si ji vážit, až když jste o ni přišel. Bohužel...Podívejte se na to z jiné strany. Kdybyste o ni nestál a ona Vás neustále bombardovala a obtěžovala, bylo by Vám to příjemné? Vrátil byste se do nefungujícího vztahu jen proto, že to ona chce? Myslím, že ne. I když je to pro Vás možná těžké, je čas přestat se ráchat ve vzpomínkách a žít si svůj život bez ní. Otevřít se novým možnostem...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.07.15 23:12

Z nějakého důvodu jste se s přítelkyní rozešel, určitě to byl pádný důvod. Jinak byste to asi neudělal. Uběhly dva roky, to špatné už je zapomenuto a vy už jen vzpominate na to dobré, co jste s přítelkyní prožíval. A je vám smutno... No jo, je dost pravděpodobné, že si nyní váš předchozí vztah idealizujete. Většina znovu lepených vztahů stojí za starou backoru. Asi vám moje rada bude připadat neuskutečnitelná, ale přestante se trápit minulostí. Víte, jak se to říká, jedny dveře se vám zavřou, ale další otevřou...

Ohodnoceno: 1x

Od: vdiwmgy
Datum: 13.07.15 00:24
I kdyby jste se k sobě vrátili, tak nejpozději do roka by vše bylo ve starých kolejích. Vás by rozcilovalo všechno, co udělá, a rozešli byste se znovu. Vracet se do vztahu, který neklapal, absolutně nemá smysl, žádný zázrak by se nekonal.
Bývalou prestante otravovat, je jí to jistě velice nepříjemné a ze žádný návrat nechce vám řekla dost důrazně několikrát. Navíc by ji jednou mohla dojít trpělivost a mohl byste mít za dveřmi policii (stalking je trestný).
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.