Potřebujeme pas pro dítě?

Od: Datum: 22.11.12 16:02 odpovědí: 6 změna: 23.11.12 07:11

Dobrý den, jsem občankou ČR,ale bydlím na slovensku. Mám dvě dcery, které mají české občanství po mě a slovenské,jelikož se narodily na Slovensku. Jezdíme do ČR za rodinou a já mám dilema, či potřebujeme nějaké doklady pro dcery-pas? Jsou to vlastně české občanky... Ale nemají žádné doklady, jen rodný list, který vždy vozíme sebou-pro jistotu.. co myslíte

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 22.11.12 16:09

Dobrý den. Pořídila bych dcerám pas. Třeba z toho důvodu, budou mít úraz a budou potřebovat ošetřit v nemocnici, kam je doveze někdo z příbuzných, ( rodiče nemusí být doma)musí prokázat, kdo jsou. Může se stát cokoliv. Jen můj názor.

doplněno 23.11.12 20:39:

Když jsou dcery pojištěné na Slovensku, mají díky EU, nárok na nezbytné ošetření všude v zemích EU. Musí prokázat svojí totožnost.

Ohodnoceno: 3x

Od: luke237
Datum: 23.11.12 07:09

To by me zajimalo, jak se pripad osetreni v nemocnici bude resit. Protoze podle puvodniho dotazu je zjevne, ze si dcery nemaji hrazene nemocenske pojisteni (protoze ziji a studuji na Slovensku).

Od: krkovicka*
Datum: 22.11.12 16:13

Musí mít.
doplněno 22.11.12 16:17: http://www.lidovky.cz/deti-bu…c=A100413_185637_ln_domov_mpr rodný list nestačí.

Datum: 23.11.12 07:04

Myslim, ze motas dve veci dohromady - povinnost ceskeho obcana mit pas a povinnost ceskeho obcana prokazat se pasem pri pobytu v cizi zemi.

Pokud je mi znamo, zadny zakon nenarizuje ceskym obcanum povinnost vlastnit cestovni pas.

Od: ladaadal*
Datum: 22.11.12 18:22

Můžou mít i občanku místo pasu. Dnes už to jde a vyjde tolevněji. Ten rodný list mimochodem, byste měli mít doma v trezoru a v žádném případě ho nevozit s sebou kvůli případné ztrátě či zcizení. Stejně není nic platný. Platné jsou pouze doklady s fotem.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.11.12 07:11

Sice nevim, na co by nejaky doklad pri tech cestach potrebovaly, ale logicky bych ocekaval, ze jako ceske obcanky si mohou zazadat o cesky obcansky prukaz a/nebo cesky cestovni pas.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.