Kombinovaná forma studia a daně

Od: Datum: 10.07.15 14:37 odpovědí: 1 změna: 10.07.15 20:29

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali někdo náhodou neví, jak je to, když budu studovat VŠ kombinovanou formou a do toho budu mít plný / poloviční úvazek - jestli budu odvádět daně a pojištění i z částky menší než 10 tisíc kč.
Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.15 20:29
avatar

Je poměrně častý omyl,

že studenti nemusí platit daně,

zdravotní ani sociální pojištění.

Vše zmíněné hradí samozřejmě jak zaměstnaní studenti, tak studenti, kteří vykonávají SVČ.

Studenti mohou vedle slevy na dani na poplatníka většinou uplatnit i slevu na studenta. Pak jim při nižších příjmech může po odečtení slev vyjít daň nulová. Zdravotní i sociální pojištění ale zaplatit musí.

Slevu na studenta často mohou uplatnit i studenti kombinovaného studia, ale neplatí to pro všechny – některé VŠ status studenta přiznávají i v případě kombinovaného studia, jiné ne.

Pokud byste při kombinovaném studiu měla status studenta, hradil by za Vás stát zdravotní pojištění, takže byste z příjmu nižšího než minimální mzda nemusela doplácet.

Sociální a zdravotní pojištění se při práci na základě pracovní smlouvy nebo DPČ hradí od mzdy/odměny 2.500 Kč. Pokud byste pracovala na základě DPP, odvádělo by se pojištění až od částky 10.001 Kč měsíčně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.