Chci dite ve 22 letech

Od: Datum: 10.07.15 11:40 odpovědí: 48 změna: 23.07.15 17:18
Ačkoliv jsem sama dite a leckdy jsem ještě schopna vyvést kdejakou
Blbinu. Abych upřesnila svou situaci- mám pouze maturitu,
Nemám stálou práci, jenom brigadu, takže o nějaké podpoře
Od státu bych si mohla nechat zdát. Bydlim pořad s nasima, nejsme
Zrovna prachati, myslím taky, že by je kleplo. Taky nemám nic takového
Jako oficialniho přítele, pouze známost o které ani nevim, jak vidí to co
Je mezi nama. Není to žádný nezodpovědný floutek, ale kdovi jak
By se zachoval, kdybych mu řekla, že jsem tehotna. Je mi úplně
Jasné, že jsem mladá, naivní a hlavně sehnat práci s minimem
Zkušenosti a s prckem na krku není právě perspektivní, vlastně na
Houby, ale proste ja mam teď totalne rozhazeny hormony a cítím
Že by se to nějak vymyslelo. Bylo by to podle vás krajne
Nezodpovědné?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.15 11:43
avatar
Jo bylo , dite je zrout penez. Dokud nebudes mit staleho pritele nebo manzela , spolecny byt a staly plat , tak je nezodpovedne chtit dite.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: igor
Datum: 10.07.15 11:46

Ty máš děti? že se o nich vyjadřuješ jako o žroutu peněz? Ne kadý to tak vidí..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.15 11:53
avatar
Jo mam a staci si rict , ten kocarek , postel , veci , plenky... to je vse zadarmo. Nedejboze umela strava...
Ohodnoceno: 2x
 
Od: igor
Datum: 10.07.15 11:55

Není to zadarmo, to je jasné,Jen mi přišli divné nazvat své vlastní dítě žroutem peněz, taky jste takový žrout byl...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 11:58
avatar
Nevim odkud jsi , v Ostrave je to normalni vyraz ktery se normalne pouziva a nikoho nehani , stejne jak auto je zrout penez atd... jiny kraj jiny mrav.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: igor
Datum: 10.07.15 12:00

Jsem ze stejného kraje, ale je to asi můj problém, že dítě vnímám jako něco jiného než auto.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 12:02
avatar
Jo je to mozne , mozna jiny vek... kdo penize ma tak mu je jedno kdo je zrout penez. Penize si do hrobu nevemu. Kdo ty penize nema tak odkud je bude brat pro sve dite? Zpet k otazce. U teto slecny chtit dite je nezodpovedne.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: igor
Datum: 10.07.15 12:04

Samozřejmě souhlasím. Je to nezodpovědné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 18:56
avatar

Moje babička, která děti milovala (měla 4), říkala: Dítě je živá pokladnička.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.15 12:42
avatar

Ano dítě je nám proto tak drahé, protože je opravdu drahé.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.15 12:41
avatar

Je to opravdu jen Váš problém.

doplněno 15.07.15 13:21:

pro igora


doplněno 23.07.15 07:31:

pro Lidus -
tak skromně jak jsme žili my žije opravdu jen málo matek co nekouří, nepijí, nefetují a nemusí mít každou chvíli něco nového na sebe nebo aspon nový mobil.
A o tom to je, že dnešní matky jsou málokdy ochotné omezit své zbytečné potřeby a velkou část peněz v domácnosti spotřebují ony. Ale o tom já nijak nepsala.
At se prezentují dál jako chudinky samoživitelky přesto že jim pomáhá stát, mají doma náhradního tatínka nebo dostávají alimenty, pořad si hrají na chudinky. Ani nevíte jak zase pro změnu mně dráždí tyhle kecy.
Moje matka zemřela mladá, otec byl plně invalidní, takže rodiče pomáhat nemohli. Navíc jsme byli až příliš chudá rodina.
Z manželovy strany byla pomoc v tom, že děti u nich byly o prázninách, protože se navzájem milovali, ale protože to bylo tisíce kilometrů daleko a babička s dědečkem nemohli hradit letenky, tak jsme tím víc šetřili, aby se na tenhle luxus ušetřilo. K vánocům, narozeninám malé finanční dárky a dávaly se do kasičky na jejich letenky. Takže opravdu neznám, že by mi někdo mohl a chtěl pomáhat finančně. A dokonce ani stát. Už jsem napsala pravdu, že jsem tvrdě a těžce pracovala. Tolik materiálně.

Ale já mluvila především o tom, jaká začíná být dnešní společnost. Jestli žijete také v hlavním městě, tak dobře víte, že se odehrává cca 450 zločinů denně a že o všech nevíte, protože se o nich nepíše neznamená že se to neděje, jak řekl nedávno policejní prezident o Praze..
Většinou jsou mladí lidé a to z neuplných rodin. A tohle se už sakra dotýká nás všech. Proč se máme bát chodit ven pomalu i v pravé poledne?
Pokud si to matky představují tak že děti vychovávají jak dříví v lese se spoustou náhradních "tatínků" tak to je právě ono, proč společnost morálně upadá, základ je v té "rodině".
Takže opravdu není vinen systém nebo "doba" ale nezodpovědní lidé a tohle 22leté "dítě" bez mozku a líné je jedna z budoucích samoživitelek. Další děcko přivede na svět, aby společnost měla pak co převychovávat v kriminálech.
Dneska totiž "matky" a opravdu jich není málo řeší svoji situaci tím, že si pořídí dítě. Není to ale přínosem pro stát ale budoucí zátěž, jaká matinka, taková rodina... není tam mužský element který by nastavil hranice a byl vzorem. Táta těch dětí. Není každý otec asociál a matky jen oběti těch asociálů. Není to pravda.
Kdyby matky byly důsledné a požadovaly od dětí povinnosti a zodpovědnost a hlavně jim samy byly vzorem, protože jaký příklad si vezme dcera z matky samoživitelky, kde matka mluví o jejich otci hanlivě, jak jsem už psala, protože nechápe že její "city" k otci nesdílí její děti a to bych se jen opakovala.
Otravuje mě zkrátka, že matky samoživitelky jen dneska vysávají státní pokladnu místo aby svým dětem daly osobní příklad, že se musí pracovat a šetřit. Přesvědčila jsem se že mám pravdu na příkladu svých dětí, které nikdy nečekaly s nataženou rukou a vždycky pracovaly. Viděly to zkrátka od malička doma a tak to považovaly za naprosto samozřejmé.


doplněno 23.07.15 07:37:

Až samoživitelky přestanou věčně fnukat a začnou skutečně pracovat tak zcela určitě se lecos změní a to i náhled společnosti na ně. Protože opravdu to, že se rodina pokud vůbec vznikla rozpadla, není vina dětí, ale my je svým chováním za to trestáme.

Chudé metrákové samoživitelky at už tady v reálu nebo na facebooku, místo práce se slunící na lavičkách s cigaretou u pusy a mobilech u ucha mě nepřesvědčují o tom, že mají snahu něco měnit, tedy své sobectví a lenost. A proto zločinnost mladých lidí, fetování a nechut k práci bude stoupat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.15 12:40
avatar

Vy jste se ale soustředil na napadání diskutele místo aby jste odpověděl k meritu věci, Vám to tedy přijde normální řešit lenost a neschopnost dítětem? Nechce se jí pracovat, cikáni tomu také říkají hormony a danoví poplatníci nestačí platit daně.


doplněno 21.07.15 06:48:

lugel Datum: včera 23:39 - Hned po ránu jste mě rozesmál Že ji dítě donutí k zodpovědnosti? *smich*Asi jste si nepřečel ty její kydy a kdo myslíte že by s tím měl největší starosti? Dříve se říkalo - jaká rodina takové dítě, dnes platí jaká matinka takové dítě, protože jen málokdy jde o uplné rodiny, takže to nevidím jako Vy, už ted nám nestačí pastáky a kriminály na ten přísun dětí, které se společnost snaží převychovat, které byly nezodpovědné at už rozbily zbytečně rodinu, nebo měly dítě a to dítě během krátkého života mělo x tatínků. Těchto dětí se bojím zrovna tak jako uprchlíků, zavalí nás to jednou...co nám jsou platné takové děti? Ptám se jen kdo ji vychoval - zodpovědná matinka?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.15 12:36
avatar

Ale vždyt on napsal uplnou pravdu a že pro to volil upřímná slova, tak je napaden? Pro dítě musím mít zázemí - bydlení, manžela, žádného kolemjdoucího "otce" ale zodpovědného člověka. Jak si někdo může hrát proboha ve 22 letech na dítě? Je dávno dospělá už měla řádně pracovat a nevysávat rodiče. Bez nich by nemohla žít tak DOBŘE jak žije. Proč ji tak rodiče vychovali že nemá žádnou zodpovědnost? Pořídí si dítě a bude mít za to, že už nemusí pracovat a všichni okolo jí budou jen pomáhat? Žádné hormony ale upřímně: slepice co nepoužívá mozek, je to tak.

Nebyla by to ani dobrá máma. ta musí být pracovitá a nebýt líná. Ještě že tohle nemám doma...asi bych použila na takové 22 leté dítě s "hormonama" malý dvorek a dlouhý bič, jak jsem nikdy v životě nikoho neuhodila, tady bych to s chutí udělala.Protože dosah tohoto nezodpovědného jednání pak dopadá nejen na její rodiče ale i na společnost. At raději to "dítě" souloži s kondomem, dokud nepřijde na to co jsou povinnosti a do mamahotelu nepřivede dítě, které neuživí, když to nedokáže ani u sebe a tatínkem si není jista.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lugel
Datum: 20.07.15 23:39

h0nz490:

Má rodinu, tak proč by nemohla mít dítě? Kdyby byla sama někde opuštěná bez peněz, tak to bych jí asi taky nedoporučoval. V jistém smyslu je dítě darmžrout, jak se říká, ale je to to nejlepší, co vás může potkat.

No jo, dneska je to tak, že každý blb chce dítě až když má svou kariéru, bourák, byt, myslí jen na sebe, a potom že je malá porodnost..

Wasube: a to je právě to, co tu 22 letou línou puberťačku to donutí zodpovědnosti!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 11:45
avatar

no ono by se to asi nijak nevymyslelo. Vy si koledujete o to být doživotní socka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.15 12:42
avatar

Jo, tak začala a tak skončí.*bum*


doplněno 23.07.15 07:46:

lugel

Jsou mi opravdu milejší mladí jak Vy říkáte kariéristé, než flákající se mladí narkomani a zločnci v pražských ulicích. A počet dětí, jestliže mají být takto "kvalitně" vychovávány tak at raději nestoupá. Romové také mají plno dětí a užitek z toho je jaký? Dívám se tedy na to na rozdíl od Vás jinak, že není důležitá kvantita ale kvalita. Aby jsme se nemuseli bát čím dál více. Už ted kriminály nestačí. Děti kouří a pijou od 12 let. K čemu nám jednou budou?


doplněno 23.07.15 08:46:

Jen málokdo v tomto státě si uvědomuje že jsme silně zadlužený stát. A na stoupající počet vyplácených sociálních dávek nemáme. Nejsou to důchodci co nás ruinují jak s oblibou píše tisk a novinky.cz, včetně televize.

Je to tak že stoupá nárok na zaměstnavatele že platí za zaměstnance čím dál větší odvody a tak se snaží zaměstnávat čím dál méně lidí. Až to začně dělat i státní služba tak to už budeme v koncích. Nemáme daleko od Řecka..žijeme nad poměry.

Vláda místo investování, jak radí Zeman naprosto správně, debilně neinvestuje a tím není práce a tím není odbyt...
Silně sociální vláda nás zničí. Jako v Řecku.

Podporovat staré a nemocné, podporovat děti ano, ale podporovat zdravé a silné mladé lidi?
Nechápu řeči typu - nemám práci za humny, tak jsem na dávkách.
Než hnout zadkem a najít si práci tam kde je, prostě jak to dělají pracovití lidé.
A nestudovat jen humanitní obory, kde předem vím, že tam práci nenajdu, jak je to dnes obvyklé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 12:18
avatar

Dobrý den a nepomohlo by vám nechat si u lékaře nějak ty hormony srovnat? Být celý život v zajetí hormonů musí být strašné. Víte, já bych si strašně moc přála mít auto Hummer. Neměla bych ale peníze na jeho provoz, protože moc žere. Do garáže by se mi nevlezlo, navíc bych si na něho musela vzít u banky půjčku, kterou bych ale neměla z čeho splácet. Ale tak moc si ho přeji! Asi si ho koupim... Jsem nezodpovedna?

doplněno 10.07.15 20:03:

Zdar Humbuckere, tak to já, až budu mít toho Hummera doma před garáží, tak se budu už jenom pást... trávy mám na zahradě celkem dost. A když ji týden neposeču, to bude pak bašta k jídlu. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.15 18:26

Ahoj. Ano Eulí, jsi hrozná a nezodpovědná! A až si pudeš objednávat toho Hammouše, tak bych si vzal taky jednoho. A za úplně stejných podmínek. A pak se pudu napást na zahradu. Už tam mám pár rajčat a malých okureček. To se nějak přežije.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.15 12:43
avatar

To jste vystihla. Máte pravdu.

doplněno 15.07.15 13:24:

pro euálili

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 13:05
avatar

Bez peněz, bez práce, bez přítele, bez podpory rodiču?, vám hráblo?. Je to velmi nezodpovědné. Úplně stačí pořídit si psa nebo kočku i to vám "sežere" spoustu peněz a času ale na druhou stranu když na to nestačíte je možnost prodat nebo útulek. Dítě není hračka a nelze odložit když řve celé noci nebo vás prostě přestane bavit. Na druhou stranu, pokud cítíte, že je ten správný čas mít dítě a máte zázemí a dostatek naspořené, jde to i bez manžela a dřív byl věk 20 let naprosto běžný.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.07.15 12:44
avatar

liduš jakože další samoživitelka?*smich*


doplněno 23.07.15 08:49:

Odpověděla jsem Vám nahoře. Už nemám nárok na další odpověd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.15 22:19
avatar

Wasube, jste si jistá, že když máte dítě-děti s manželem, nemůže se stát, že skončíte vy + děti a holt nic vám nezbyde než žádat o sociální dávky? Nemá každý štěstí, že má rodiče co dají. A že se to stát může o tom bych vám mohla vyprávět a ty kecy moudrých, že žena má otce svých dětí dobře vybrat mě přivádí k šílenství. Vyberete dobře a za 5 let je všechno jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 13:09
avatar

Igore, nebuďte nedůtklivý. ;) On to myslel jako příměr. A že děti jsou "žrouti peněz" to je pravdivý příměr. Já jsem přišel o práci těsně před tím, než se nám narodil synek. Vím moc dobře, co je to být bez peněz a mít malé dítě. Tři roky jsme se v tom plácali, protože jsme navíc měli dluhy na byt a já platil výživné na 2 děti a málem nás to stálo naše manželství. Nakonec jsme to přestáli, ale nikomu bych ty tři roky plné starostí, jestli vyjdeme s penězi, nebo ne a jestli si můžeme koupit i běžné věci, nepřál.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.15 13:42
avatar

O všem, co člověk chce udělat, je potřeba přemýšlet a rozhodovat. O dítěti tím spíš. Nebude to hračka, kterou odhodím, až mě přestane bavit, ale je to velká zodpovědnost.

Takže: chtělo by to nejdříve mládence, pokud možno šikovného, pracovitého, který není přihlášen na úřadě práce. Ale vydělává. Chtělo by to bydlení. Abyste měli své zázemí a pro dítě dobré podmínky. Byla by dobrá svatba. Vím, dneska to není až tak nezbytné, ale je to pak tak trochu divné, když matka Nováková má druha Horáka a dítě Vokurku /z předchozího vztahu/. *ee*

Měla by sis sehnat stálou práci, brigády nic neřeší. A koukat si něco našetřit. Kočárek a výbavička nebudou zadarmo a na příbuzné se se vším spoléhat nemůžeš.

Prostě tohle je závažný krok a je třeba všechno dobře promyslet, aby děcko nestrádalo. V dnešní době máš na mimčo čas. Dobře uvažuj, počítej, až jednou ta chvíle přijde, ať miminko roste v dostatku. Abys nemusela stát s našimi opálenými u úřadu na dávky. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.15 13:48
avatar

Tak jestli máte pocit, že by se to nějak vymyslelo, tak to přece můžete nejdříve vymyslet, a pak teprve si dítě pořídit, ne?

Mimochodem, já po dítěti toužím už dobrých 11 let. Do 24 let to bylo takové nenucené, ale jakmile jsem dostudovala, tak to přišlo se vším všudy. Takže 6 let šílím jako Vy.

Vždycky jsem pracovala s dětmi, ale těch posledních 6 let část času věnuji těm nejmenším (už od narození) - hlídám. Zkuste to taky, hormony to tlumí docela spolehlivě ;)

doplněno 10.07.15 20:43:

martinaa: *houpy* Já občas mívám špatné dny, nejvíce, když otěhotní někdo známý, tedy vlastně známá :-D Když je to někdo, s kým si jsem bližší a vídáme se a je tedy možné, že budu aspoň sem tam nablízku i dítěti, tak v pohodě. Ale jinak mi to přivádí silnou závist :-/ Ale je třeba se od toho odpoutat a myslet víc na to dítě, než na sebe. Já to v tomhle nemám těžké, chybí mi v životě otec, takže dítě bez spolehlivého muže prostě mít nebudu. Už jsem zaslechla i "však dneska můžeš mít dítě i sama", ale ťukám si při takových výrocích na čelo a nechápu, jak to někdo může brát jako samozřejmost.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.07.15 19:19
avatar

Souhlasím, biohodiny mi tikají už od nějakých 19 let, ale co dělám ve školce, jsou velmi, velmi upozaděné *placni*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.15 12:48
avatar

Člověk jako Vy by těch dětí měl mít aspon 3. A je pravda že nejlepší antikncepce je hlídat týden malé mimino, aby viděla co to obnáší. Že to není jen načančat kočárek...

doplněno 15.07.15 13:26:

pro martinu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 20:18
avatar

Ano, bylo by to hodně nezodpovědné.

Dítě je živý tvor, potřebuje hodně lásky a vedle matky by mělo mít

i otce, který je bude mít stejně rád.

Plánovat dítě bez funkčního vztahu, s mužem, o kterém nevíte, jestli by stál o Vás

a/nebo o dítě, je nezodpovědné (dítě si zaslouží a potřebuje oba rodiče).

Dítě není hračka, kterou si pořídíte kvůli "rozházeným hormonům"

a kterou odložíte, když Vás začne nudit, nebo když kvůli péči o ně nebudete moci najít práci.

Jestlipak víte, že pokud chcete zdravé dítě, musíte napřed být v pořádku Vy?

"Rozházené hormony" řešte s lékařem, nikoliv plánováním dítete!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.07.15 12:49
avatar

Ivzez - perfektní odpověd. Máte naprostou pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eliss*
Datum: 23.07.15 12:09

Je mi 30 let a tyhle řeči, že dítě není hračka, kterou lze odložit, je to velká zodpovědnost, má se plánovat jen ve funkčním vztahu fakt miluju, protože to je právě to, proč dítě ani ve svém věku nemám. Rodiče na mě tlačí, abychom už se s přítelem konečně vzali a měli dítě, ale když jim argumentuji tím, že dítě přece není žádná hračka, kterou lze odložit, je to velká zodpovědnost a má se plánovat jen ve funkčním vztahu, tak se chytají za hlavu. Když je člověku 20, tak se mu předhazují řeči o velké zodpovědnosti a starostech s dítětem, ale jakmile už mu je 30, tak se rétorika okamžitě změní a už to je: "A kdy už budete mít miminko? Přece neskončíte bezdětní? Kdo se o vás ve stáří postará? Když ho nebudete mít teď, tak se později nemůžete divit, že už to nejde." Po třicítce už by všichni byli nejraději, kdyby člověk to dítě měl okamžitě - v takovém věku už najednou nevadí, že dítě je zodpovědnost a velké starosti, které si bezdětný člověk nedovede ani představit. Co se za těch 10 let tak změnilo? Já jsem pořád já stejně jako jsem byla i před 10 lety. Tehdy jsem neměla žádné zkušenosti s dětmi a ani teď tomu není jinak - ještě pořád nevím, co obnáší starost o dítě ani jak se o něj přesně starat a ani to nezjistím, pokud to dítě mít nebudu. Kupodivu před těmi 10 lety jsem měla i poměrně funkční vztah a zodpovědného přítele. Na toho současného se v mnohém ani nemůžu spolehnout. Sice máme nějaké finanční zajištění, ale budeme ho mít i za 5 let? Kdybych teď odešla z práce na mateřskou, tak mi rozhodně nikdo žádné pracovní místo držet nebude, neprodlouží mi smlouvu a stejně skončím na ÚP. V čem jsem na tom teď lépe než před 10 lety, abych zrovna teď děti měla? Stejně si připadám, jako kdyby mi pořád bylo 20.

Když si tu zodpovědnost člověk vezme opravdu hodně k srdci, tak vlastně dojde k závěru, že bude nejlepší nikdy žádné dítě nemít. Existuje v praxi vůbec někdo, kdo je natolik psychicky, emocionálně, společensky, inteligenčně vyspělý a zároveň má 100 % funkční vztah a dostatečné finanční zázemí, aby si vůbec mohl dovolit mít děti? Kamarádce je 31 let, má manžela s dluhy na krku, a přesto s ním čeká dítě. Neměli raději zůstat bezdětní?

Řekněte upřímně - vy máte všechny předpoklady k tomu, abyste měla děti? Já myslím, že když se to vezme do důsledku, tak by děti neměl mít nikdo a celé lidstvo by vymřelo.

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale nedalo mi to.

doplněno 23.07.15 12:54:

@denca: Já myslím, že člověk má mít dítě tehdy, kdy to tak cítí. A když to je ve 22 letech a člověk má kde složit hlavu a má co do úst, tak proč ne. Proč takového člověka odrazovat od dítěte, pokud to sám chce? Nějaký kočárek a výbavička pro děti - vždyť toho je plný internet a od nějaké maminy to sežene za pár kaček. Malé dítě toho zas tolik nepotřebuje. A stabilní partner? Z vlastní zkušenosti už vím, že i z toho nejlepšího a nejstabilnějšího se může časem vyklubat darebák.

Já už jsem svou dobu, kdy jsem opravdu upřímně toužila po dítěti, propásla. A zrovna teď, kdy už bych ho ve svém věku měla mít, po něm ani tolik netoužím a čím dál víc si kladu otázku, jestli bych byla dobrá matka, jestli bych to zvládla, jestli je můj partner ten pravý apod. Před léty jsem tohle vůbec neřešila. Chodila jsem do školy a jediné, co jsem měla, byl můj přítel - moje studentská láska, a moje upřímná touha po miminku. Tím jsem chtěla říct, že tohle jsou věci, které se nedají nijak plánovat ani správně načasovat a nikde není napsané, že později budou pro dítě vhodnější podmínky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: denca*
Datum: 23.07.15 12:28
Je zadouci nad tim aspon premyslet, tak jako premyslite vy, a ne si upect dite protoze chci.
je jasne, ze ne kazdy ma na uctu sest nul, barak, smlouvu na neurcito apod. To by opravdu deti nemohl mit nikdo. Ale prastit do toho vedome bez niceho, i bez toho uplneho zakladu jako je stabilni partner, to nezodpovednost je.
A taky se nevyplati cekat na toto rozhodnuti vecne, pak totiz clovek chce sebevic, ale po 15 letech uzivani antikoncepce, setreni, budovani zazemi, uz to prirodne jit nemusi.
i v tomhle se ma volit zlata stredni cesta.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.15 16:05
avatar

eliss - zatraceně dobrá odpověď. *palec* *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: denca*
Datum: 23.07.15 16:31
Citit se byt rodic, to opravdu nestaci.
Ja se citim na dobrou advokatku, a bez skoly a zkousek toho asi moc u soudu neobhajim ze?
16ti lete pubertacky se taky citi na to, byt matkou a dopada to tak, ze se stara babka zatimco mamka lita po venku a foti selficka.
Citit se, je treba, ale je to malo.
Z kazdeho chlapa se muze vyklubat grazl, stejne jako z zenske, to prece neni obhajoba k tomu, byt rovnou svobodna matka, prece nebudu riskovat ze me chlap opusti... sorry, to je blbost.
Zakladem je rodina, a matka+otec maji mit a chtit dite spolecne, a pokud vztah nekrachne, maji rodinu utvaret a rozvijet nejen pohlavne.
Na zivote samozivitelky nevidim teda moc pozitiv a proto jsem si prvne nasla partnera, se kterym jsem po case a zajisteni aspon toho bydleni zacla uvazovat o diteti. Uvazovat jestli jsme dostatecne pripraveni jak psychicky tak materialne.
Kdybych prisla za mamkou s tim, ze jsem v tom a ten chlap to nechce, ale ja to neresim, protoze by to stejne byl grazl a presto si dite necham, asi bych se nedockala moc mile reakce.
K tomuhle se musi pristupovat aspon trochu zodpovedne, pak to totiz konci formulari na hmotnou nouzi.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: denca*
Datum: 23.07.15 16:36
A proc za kazdou cenu zit jako socka, a kazdou cast vybavicky shanet po pribuznych, proc kupovat stary kocar z bazaru, oblecky po neterich, postylku od tety... kdyz tomu muzu predejit a aspon tu vybavicku si koupit sama podle sebe, ne brat to co lezi ve sklepe u pribuznych..
To nejsou extra zavratne sumy, a pokud nemam na ten zaklad ze sveho a spoleham na obnosene veci, asi nebudu moc zodpovedna ze?
Samozrejme jsou situace, kterym se predejit sice da, ale stavaji se nehody. To neni ten pripad.
myslim ted ty, kteri dite planuji, presto, ze vi ze jejich schopnost se postarat je nulova
doplněno 23.07.15 16:42: Male dite tolik nepotrebuje. Pokud mama koji, tak jde jen o pleny, oblecky, kocar a postylku. Jenze dite vyroste. Mama prestane kojit, umele mliko je draha sranda, ktera se kupovat musi a jak dite roste, kojenecke oblecky zustavaji stejne. Po roce dite potrebuje mnohonasobne vic, nez po narozeni. Spolehat na dary a bazarove veci je teda pekny vyhled do budoucna.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 20:49
avatar

Ekonomicky mít dítě za takových podmínek, jaké jsou tady popsané v otázce je nezodpovědné. Z biologického pohledu je ale věk růdičů do 25 let ideální. Po 30 letech věku rodičů se zvyšuje riziko civilizačních nemocí potomků, včetně obezity a tím i zvýšené riziko cukrovky a infarktu v mladém věku dítěte. Jednoduše by se tedy dalo říci, že pokud chcete co nejzdravější děti, tak věk kolem 25 let je ideální a nečekejte zbytečně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 21:19
avatar

22 let není ještě tolik, abyste si myslela, že musíte mít děcko. Vy prostě chcete řešit nynější situaci, kdy nemáte práci, dítětem. Vytloukat klín klínem a to není dobře. Shodujeme se všichni, že to není dobrý nápad. Když nemáte nyní peníze, po narození mimča nebudete mít tuplem. A správně tušíte, že sehnat práci s malinkým dítětem bude ještě těžší, než nyní. Také radím, počkejte ty 3 roky, najděte pořádnou práci, zařiďte si svoji domácnost a hlavně pohovořte na toto téma se svým partnerem.

Jinak budete opravdu stále vyplňovat formuláře a prosit na úřadech o podporu a dávky. Nejdříve se rozhlédněte okolo sebe, kde byste mohli s přítelem spolu bydlet. To bydlení si případně poopravit, zařídit, potom nějakou dovolenou, abyste měli nějaké společné zážitky, něco našetřit a koupit postýlku, výbavičku a těšit se na přírůstek do rodiny. Budete jistě Vy osobně spokojenější a i prarodiče. A kdyby se podařila i malá skromná svatba, co byste si mohli přáti více.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kalamara
Datum: 10.07.15 22:04

Vždyť to zkuste, děti jsou smyslem a radostí života, jsou i starost a rozdávání se až do konce života, ale nedovedu si představit, že bych je neměla a neprožila ten zázrak. Ač mi táhne na padesát, pořád jejich existenci považuji za svůj nejpovedenější a nejstatečnější čin. Taky jsem je měla kolem dvaceti let, ale v jiné době. Nastudujte si sociální systém, který náš stát poskytuje matkám ve Vaší situaci a začněte se množit, ještě jsem neviděla v současné době matku, kterou by stát nechal na holičkách

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.15 08:05
avatar

Jestli nejste z druhu tzv.nepřizpůsobivých ale ve skutečnosti velmi přizpůsobivých, tak toho z našeho sociálního systému moc nedostanete. Náš sociální systém je tak vrtkavý a nestabilní, a jeho úředníci tak různí, že si dovoluji tuto radu označit za irelevantní. Nic ve zlém, ale mnohé zkušennosti jak osobní tak i z mého okolí mi to dokazují.

Až se na sociálce soudružka Zubatá mladé maminky při žádosti o podporu v nouzi zeptá: Máte auto? Ano? Tak ho prodejte. Máte televizi? Ano? Tak jí prodejte... i s tímto se může setkat...Náš sociální systém podporuje především lenochy, flákače, cikány a utečence. To si - kalamara - ještě nevšimla? *sok*

Statečně si naflákejte 10 dětí a možná vás jejich přídavky uživí. Na chvíli...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kalamara
Datum: 13.07.15 08:21

To vypadá, jako byste preferoval porodnost cikánů a bahatých (v Čechách většinou zlodějů). Sám víte, že to se sociálním systémem, jak Vy píšet, není, že i matka na hraně životního minima nesedí před obchoďákem a nežebrá. Ano, nemůže si moc vyskakovat, ale to si nemůže žádná, když je mateřská 220000 Kč, které si rozdělí podle svého uvážení max. na 3 roky. No a pak tu jsou další dávky, např. na bydlení. Které děvče vyrostlo ve skromných podmínkách dokáže za těchto podmínek své dítě vychovat. Kdo je pohodlný a myslí jen na sebe, samozřejmě ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.15 13:29
avatar

kalamaro proboha a co otec? děti snad nějaké mají a ten by měl platit. Nějak máme plno samoživitelek, to je příšerný souložit bez kondomů a pak aby to platili danoví poplatníci, když samoživitelky nevědí s kým to mají..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.15 08:54
avatar

- musela jsem si otázku přečíst několikrát, a stejně jsem ji moc nepochopila - ty hormony dělají opravdu takové "divy"? - proč vlastně to dítě chcete právě teď, když máte dost potíží i sama se sebou, to nechápu?! Na dítě máte sice naprosto normální fyzický věk, pokud Vám je 22-let, ale psychicky jste tak v 15. Že Vy si tady taky děláte srandu,?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.15 12:56
avatar

culdobuldo, sice také mám ten pocit, že jde o nudící se pubertáky, protože normální dospělá žena neplácá takové pitomosti, ale odpovídala jsem s dalším pocitem, že je mnoho podobných "dětí" se zmrazeným mozkem a tak si mohou přečíst jak se na jejich hormony dívají ostatní.

doplněno 19.07.15 22:09:

Ono jí těch 22 není - holt je typickým vzorkem generace Y.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.15 08:57
avatar
Prvé řadě si musite položit otázky.Budu schopna dítě uživit,když me partner opusti?Jsem natolik soběstačná ze to zvládnu?Mám co diteti nyni nabidnout?Co když bude trvale nemocne,zvládnu se o nej postarat?Co kdyz budu nemocna,kdo se o dite postara?
Tohle všechno bych si promyslela ted a pak za dva roky,dejme tomu... až budete mit staleho partnera,trvaly příjem,zázemí a podporu rodiny.Od statu nic nečekejte od neuplneho vztahu taky ne.
Miminka jsou fajn a pak dite roste a roste,skolka,skola...a z vas se stava stroj na penize.Myslete na to.Prve řadě se musite dat do kupy Vy.Pak můžete privest na svet dítě abyste mu mohla nabidnout to co jsem výše psala v kladených otazkach.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: currley
Datum: 16.07.15 04:52
Fjix
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: currley
Datum: 16.07.15 05:05
Zajisti stabilni bydleni, zakladni ziv.hmotne potreby, schopneho muze, ktereho znas, a vis ze rodinu zabezpeci, proto neni na skodu spolu aspon par mesicu zit. Nasetri aspon malou rezervu-bez do prace. Nespolehej na davky a prispevky od statu.
zajdi si zaparit, poblbni, delej veci ktere jako matka jen tak delat nebudes. Pak se zeptej sama sebe, jestli dite chces.
Jestli uz tehotna jsi, tak ani to neni tragedie, aspon nad tim premyslis. Jen to budes mit holt tezsi. Snad neskoncis jako ty maminy co se trepou na slozenky a za ctyri roky jdou rodit znova
Joooo decko je zrout penez
Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrka
Datum: 19.07.15 21:29

V jedné větě: o vaší maturitě dost pochybuji. Způsob psaní je spíše nevyučené absolutně nezodpovědné dívky. Nějak by se to asi nevymyslelo. Max. by vám sociálka při horší bytové otázce dítě vzala, protože do takového chaosu přivede dítě jen pošuk.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.07.15 21:48

ANO, jste naprosto nezodpovědná, uděláte si děcko s někým, který o to ani nestojí, ani se ho nezeptáte. A ještě se ptáte jiných, to oni mají rozhodovat o vašem žvotě? Dejte si inzerát: hledám k muže k anonymnímu oplodnění, od občanů nebudu prostřenictvím státu žádat žáádné příspěvky. Jděte se léčit!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikiki7*
Datum: 23.07.15 17:18
podle mého názoru je si třeba uvědomit, že o dítěti nemůžeme mluvit, že je žrout peněz. Tím by naše populace se nevyvíjela dále,kdyby si to takto říkal každý. Dítě je taky člověk! chtít dítě je samozřejmě dosti obtížné a vyčerpávající, ale když člověk chce, má dítě, má práci,má na něj čas je vychovávat a samozřejmostí je o něj dbát a starat se o něj,at už vychovávat jej(péče), dále živit jej a šatit a samozřejmě myslet na jeho budoucnost. Takže to shrnu: chtít dítě je hezké,ale mějte chlapa,který taky umí se o dítě postarat, nedělá lumpárny, umí myslet a dokáže pracovat. Holky nebudte hloupé a nepřispívejte do Světa dětmi, které nemají kompletní rodinu později, pak to táhnete samy,žijete z podpor a dávek, a dítě se takto trápí a čas od času bude stejný,jako Vy. Jaká matka otec, takové děti. Myslete na to, že chcete pro něj udělat vše,a ne,aby dopadlo,jako v dnešní době jakékoliv dítě,co vidím já sám,když chodím po ulici a všímám si . Dokud nejsi zabezpečena,nemáš stálý(fixní)plat, dobrého vhodného partnera, nechtěj dítě. Pak zůstaneš sama, a budeš toho litovat,že jsi byla blbá v mládí. Mysli na dítě ne na partnera v tomto. Pokud můžeš, dávej si do čárky(sex)
, to tě přejde myslet na dítě, a u toho přemýšlej, jak vydělat v dnešní době peníze a jak se zabezpečit .
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.