Jak vybrat spořko od babičky?

Od: Datum: 10.07.15 11:26 odpovědí: 6 změna: 11.07.15 09:46
Ahojte,
mám naspořeno od babičky u Raiffeisen bank. Spoření už skončilo, jenže nevím, jak ho vybrat.
Nechci se ptát babi, myslela by si, že to chci rozfofrovat a nedala by mi to.
Mám tam zavolat, či zajít?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: igor
Datum: 10.07.15 12:03

Bez souhlasu nebo obalamutění babičky to nepůjde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 10.07.15 12:34

Máš-li 18 let a spoření je na tvé jméno, tak si jej běž vybrat. Je-li na jméno babičky, tak se k němu bez ní nedostaneš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 12:44
avatar

Pokud je spoření vedené na babičky jméno, bez jejího vědomí, se k němu nedostaneš. Pokud je spoření na tvé jméno a je ti méně než 18, k penězům se nedostaneš.

Pokud je nechceš rozfofrovat, tak není důvod babičku o tom nepřesvědčit a ta jistě dá svolení použít peníze ze spoření k moudrým a šlechetným účelům, ke kterým je jistě chceš.

Co takhle jít na brigádu než přijít s nataženou rukou?

Vůbec nevím, jestli vůbec jednou mám svým dětem a vnoučatům, finančně vypomáhat. Přijde mi, že to hrozně kazí charakter.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.15 09:46
avatar

Vlastní zkušenost. Nemohla jsem dětem jako vdova nic dát, nic jim našetřit. Dala jsem jim jen vzdělání. Děti se o mě roky zajímají, pomáhají, koupily mi byt v OV. Myslím tedy že méně znamená více. Jsou pracovití a koupily si vlastní byty. A říkají - mamko Ty jsi moc hodný člověk, ještě že jsi ty peníze neměla, zkazila by jsi nás. Myslím že mají pravdu, děti se mají o všechno zasloužit sami, pak si toho nejen váží ale váží si i rodičů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 12:55

" myslela by si, že to chci rozfofrovat "

já to zatím chci zhodnotit ve výherních automatech nebo v kasínu

Poraď se s rodiči nebo s babičkou a řekni jim na co ty peníze chceš použít.

A taky začni sám vydělávat peníze, abys měl představu, kolik práce musíš udělat abys dostal odměnu. Když budeš mít vydělané a ušetřené peníze, tak si z nich urči částku na týden nebo měsíc a zkus s tou částkou vyjít.

Taky si můžeš psát nějaké domácí účetnictví. Tím získáš přehlad o svých výdajích a můžeš zpětně hodnotit, koliks za měsíc utratil. No a když takhle vydržíš hospodařit několik roků a nezadlužíš se, tak si uvědomíš , že ty naspořené peníze si necháš radši uschované na nějaké nečekané fifnanční výdaje.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.15 13:56
avatar

Pokud to nechceš rozfofrovat, jak píšeš, nemusiš se stydět s babičkou o tom promluvit. Ale přesto bych to nedělala. Proč?

Sice o tom spoření víš, ale babička se třeba s radostí chystá na nějakou slavnou událost, kdy Ti peníze slavnostně předá. Třeba o Tvé promoci, nebo o Tvé svatbě. Takhle jí zkazíš radost, když to z ní budeš dolovat už teď.

Jinak souhlasím s Coklit. Důchodci si utrhují od huby, sponzorují své mladé a ti jim za to mnohdy ani nepopřejí k svátku.

Vydělej si a své vydělané peníze pak budeš moci použít pro svou potřebu, aniž bys ždímal babičku. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.