Proč českým CK. nevadí teroristické útoky

Od: Datum: 10.07.15 07:15 odpovědí: 7 změna: 11.07.15 01:12

Procestovala jsem několik cizích států Anglie, Francie, Německo a Polsko asi týden po teroristickém útoku v Tunisu- Sousse a dělala test cestovních kanceláří, jak reagují na ten masakr a jestli i po tomto incidentu tam vypravují své klienty.Ptala jsem se na nabídky do Tuniska. Ve všech těchto zemí jsem se setkala s velice solidarním přístupem a bylo mi řečeno, že zdraví a život našich občanů je na prvním místě a tak Vám tento zájezd v rámci Vaši bezpečnosti nemůžeme ani nabídnout a místo této destinace si vyberte jinou.Dokonce ze zahraničí 6.h.po útoku se obracela cizí letadla zpět na základnu. U nás v ČR. čekali vyděšení lidi na letišti a domáhali se storna a bylo jim řečeno,že Vaše letadlo je už připravené k odletu i hotel zamluvený. Jednali, jako by se nic tak hrozného nestalo! Jak je možné, že zahraniční letadlo se umí ve vzduchu z vážných důvodů otočit zpět na domovskou základnu a české letadlo, které se ani neodlepilo ze země nemůže na žádost klientů z vážných důvodů zrušit let? Jak to, že české CK. jsou snad jediný národ, které tyto nebezpečné zájezdy tolerují i dále prodávají a zahraniční cestovky varují turisty a nenabízejí je. Největší varování mi podala britská CK. O čem to asi v českých cestovních kancelářích vypovídá podle Vašich názorů? děkuji.

doplněno 10.07.15 07:30:

Tyto informace o neochotě vyjít vstříc svým klientům jsem slyšela v hlavním televizním zpravodajství a reportáže TV.Novy. Na letišti Václava Havla panovala v ten den velmi napjatá a stresující atmosféra, lidé se domáhali zrušení svých zájezdů a 15 cestujících vůbec nedorazilo do odbavovací haly.Delegáti z CK.se postavili k tomuto problému velice pasivně s nezájmem nic řešit.

doplněno 10.07.15 07:48:

Zajímavá odpověď. "Za vším hledej peníze" Zisk je snad cílem i zahraničních CK.nejen našich,ne? Česká CK.má prioritu jen vydělat peníze i za cenu ztráty lidských životů, zahraniční CK.sice peníze motivují taky,ale ne za každou cenu! Mají něco, čemu se říká pochopení, cit a solidaritu.To u nás bohužel nefunguje.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.15 07:22

Nevim, co máte vy za informace, ale kamarádce na její žádost druhy den po atentátu v Tunisku zájezd vyměnili za jiný...do bezpečnější destinace. Nikdo ji nenutil tam letět.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.07.15 07:34

Za vším hledejte peníze. Cestovka, kdyby zrušila několik letů, pobytů, už by tu ztrátu nerozdýchala, neustála. To by byla její smrt. Už příliš investovala a z investovaných peněz by neviděla vůbec nic. *sok* Já vím, každý jsme jiný, ale já se hodně pozastavuji nad klienty. Lidé dovedou dělat kravál za kapající kohoutek v sousedící koupelně, ale nevadí jim střelba na druhém konci města. Doma se děsí, jaké zhůvěřilosti se dějí a v klidu se opalují na pláži, protože se střílí "až" ve městě. Hmhm, je to divné. *sok*

Ohodnoceno: 6x

Od: ju®
Datum: 10.07.15 09:52

Nevím co čekáte - majitelé cestovních kanceláří jsou doma, tady by mělo zareagovat ministerstvo zahraničí a ten pajdulák co si hraje na ministerstvu dát důrazně vědět a doporučit ovčanům do těchto zemí nejezdit,protože pak se o ně nikdo nepostará - Spojené království poslalo speciál pro své lidi a šupky domů - kdo zůstane jeho problém, potom už může volat tak jen HELP ale nebude slyšet...nejsem xenofobní ale občané jihu mi nikdy nepřirostli k srdci - tak bych nejel ani k jugošům či do řecka a habakukovy už vůbec ne a kdo jede, tak ať si tam tu svou zlatou kulku chytí, ale ať ho domů vezou nebo repatriují za prachy jeho či jeho příbuzných a ne z mých daní...

Od: lidusk
Datum: 10.07.15 11:59

Vyslala bych tam zdarma na jednorázovou dovolenou tam všichni Ti, kdo zlehčují okolnosti tohoto problému vč.manažerů CK.,prodejců a některých chytrých hlav tam nahoře v teplém křesílku co vydávají slabé varování,ať si to jdou zkusit, když podle nich je všechno vpořádku.

Datum: 10.07.15 15:37

Je velká nepravděpodobnost, že se něco stane právě na tomtéž místě, kde se už stalo. Toho bych se tolik nebála. A bezpečný nemůže být člověk ani v našem malém sousedním městečku na farmářských trzích.

Vadilo by mi spíš, že se válím v písku tam, kde lidé umírali, kde je ještě jejich krev. Že si užívám tam, kde oni cítili bolest, strach, bezmoc, zoufalství. Proto bych tam nejela. Ale stát se může něco kdekoliv. Nemusíme ani jezdit do Tuniska. Stačí, když někomu rupne v bedně. Vzpomeňte si na masakr v Uherském Brodě. Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Od: mp
Datum: 11.07.15 00:00

Na tomto problému se zase plně ukazuje rozdílnost našich povah. někdo je vys... a prchá, někdo zváží rizika, spočítá pravěpodobnost a někdo... si to ani neuvědomuje, protože ani vlastně neví kde žije a kam jede. Je to tak. A pro někoho je to naopak adroš. Jsme různí.

Datum: 11.07.15 01:12

...včera v Německu chlápek zastřelil z auta náhodně dva lidi,takže do Německa taky nepojedu a na procházku po okolí taky nepůjdu.V dubnu mě napadl nějaký blázen a minulý týden jsem jej zahlédla ve městě,takže asi zůstanu sedět doma zamčená*vezen*Myslím si,že není důvod rušit zájjezdy v Tunisu,protože bát se musíme poslední dobou všude.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.