1xPřítel jde do armády

Od: Datum: 09.07.15 21:49 odpovědí: 40 změna: 19.10.15 19:49
Dobrý večer
Můj přítel mi právě řekl ze se přihlásil do armády a v říjnu nastupuje. Zaměření má na mise a za půl roku půjde do války. Má s tim někdo zkušenost? Cítím se na dně

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: eso
Datum: 09.07.15 21:56

Promiňte, že tak upřímně, ale lidé tohoto typu, kteří si neváží svého života a pocitu, že jsou pro někoho v životě důležitými, nejsou v pořádku.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: niksa
Datum: 09.07.15 22:05
Asi jsem vás nepochopila to myslíte mě?
Od: niksaa
Datum: 09.07.15 22:05
Už to chápu promiňte jsem ve stresu
Od: eso
Datum: 09.07.15 22:18

Mám na mysli jeho. Druhá věc - Bůh ví kam jede. Jen tak z ulice nevezmou kdejakého joudu do armádym natožtak do zahraniční mise, na kterou je potřeba se připravit. Přesně Vám rozumím a soucítím s Vámi, jak se musíte cítit a držím Vám pěsti, abyste našla sílu nedělat ze sebe před ním slabší článek. Nedělejte to. Ať táhne, když neumí připravit nic příjemnějšího než takové svinstvo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.07.15 21:58
avatar

"mi právě řekl"? A předtím nenaznačil nic, nepovídali jste si o téhle možnosti?

Tak v tom případě, zkušenost nezkušenost, bych ho poslala do háje. Protože tohle je dost vážná věc, která se týká obou, a pokud si to rozhodl bez toho, aniž by pokládal za slušné se o tom aspoň zmínit, tak mu za to evidentně nestojíš.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: niksa
Datum: 09.07.15 22:07
Ne řekl mi to až teď narovinu v životě bych mu to totiž nedovolila
Datum: 09.07.15 22:37
avatar

Nezlobte se na mne, ale jak by se Vám líbilo,

kdyby Vám přítel chtěl určovat (dovolovat),

kde (ne)můžete pracovat?

I Váš přítel má právo si vybrat sám.

Armáda, hasiči, policie, útvar rychlého nasazení, ... jsou snem mnoha mužů. Nám se to může nelíbit, můžeme se o ně bát, ale rozhodnutí je na nich. A že Vám předem nic neřekl? Třeba se jen nechtěl blamovat, kdyby mu to nevyšlo.

Na mise (pokud vím, nejde o přímou účast ve válce) se jezdí – nemýlím-li se – na šest měsíců. Před odjezdem je potřebná náročná poměrně dlouhá příprava a stejně (podle mne) není předem jisté, kdo v konečném výběru obstojí.

doplněno 09.07.15 22:41:

———

Pokud přítel vystudoval vojenskou školu,

je podle mne logické, že se chce věnovat vystudovanému oboru.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: niksa
Datum: 09.07.15 22:43
Já vím že rozhodnout se musí každý člověk sám . Jen mě mrzí ze mi neřekl ze něco takového chce udělat. Nevím jak to chodí a bavit se sním teď o tom ani nechci
Datum: 09.07.15 22:09
avatar
Nějak se mi k tomu nechce věřit. Co vím, tak o zahraniční mise je dost velký zájem mezi vojáky (velká finanční motivace) a těžko se tam dostává. Pochybuji, že by jí hned dali někomu, kdo teprve nastupuje do armády. Takže buď si dělá srandu on z vás nebo vy z nás. Jak to tedy je?
doplněno 09.07.15 22:18: Je o dost pravděpodobnější, že žertujete než to, že by schválili misi někomu, kdo ještě ani nenastoupil do armády. Takže ano, jsem toho dojmu, že si z nás děláte srandu.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: niksa
Datum: 09.07.15 22:11
Jestli jste názoru ze otomhle bych zde zertovala a zbytecne tu ztrácela čas nad lží tak se velmi milite.
Od: niksa
Datum: 09.07.15 22:31
Prosimvas běžte se vyjadřovat jinam opravdu natohle nemám náladu. Jestli jste si nevšimla zkracene jsem napsala co mi řekl přítel a zeptala se jestli s tim má někdo zkušenosti aby mi řekl jak to vlastně chodí. Má vystudovanou vojenskou školu a dál nemám chuť se svami o tom bavit naschle.
Datum: 10.07.15 08:58

Ale jděte... bratranec je u armády. Na misi jet nechtěl, ale musel, protože jinak by armádu musel opustit. Takže si pobyl půl roku v Afgánistánu, aby si nemusel hledat práci jinde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.15 22:09
avatar

A to je jako fakt? Já jsem si myslela, že výcvik do mise trvá alespoň rok... spíše déle. Přeci armáda neposle do mise nezkušeného vojaka, po půl roce se naučí akorát tak držet zbraň... No to je jedno. Asi má vás přítel důvod, proč do armády šel. Peníze, dobrodružství, nebo že by útěk od vás? Tak mu drzte pak palce, ať se v pořádku vrátí domů.

doplněno 09.07.15 22:41:

Pokud vás přítel má vystudovanou zdarma vojenskou školu, tak bylo možné předpokládat, že u armády zůstane. Tak čemu se nyní divite? Nechapu... Složil slib, ten se fakt nedá vzít jen tak zpět. Berte to pozitivně. A armádě jsou pěkné peníze, dále dostane i něco za tu misi, je pod penzí... Akorát teda že bude nasazovat svůj život. Nechcete-li vojáka, najděte si někoho s klidnějším povoláním.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 09.07.15 22:17
avatar

Nedokazu si to ani predstavit..Predstava, ze mam pritele, ktery chce do armady a na pripadne mise jak pisete, tak to by se mnou mel velky problem..Penize jsou fajn a kdo je rad nema, ale za tuto cenu na penize kaslu a rekla bych mu tvrde, ze nesouhlasim a jestli by na to kaslal, tak nevim, ale asi bych se na nej vykaslala.. Zazivat hruzu jestli zije, nezije, tak za to mi nestoji zadny prachy sveta. Smekam pred zenskyma, ktery tohke vydrzi a uz maji s partnerem i deti..Pro me tohle neni..Co zkusit ho jeste presvedcit...?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: niksa
Datum: 09.07.15 22:20
Presvedcovala jsem a prosila ať to zruší dal slib už to nejde.
Datum: 09.07.15 22:59
avatar

Holka aspoň bude užitečnej. Jen se divím, že půjde na cizí místo, když za chvilku se to začne mlátit tady v Evropě a to není žádné scifi :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.15 23:04
avatar

V říjnu nastoupí, nezlobte se ale to se za půl roku nenaučí ani držet samopal natož aby ho někdo poslal na mise. Nechtěla bych aby mi kryl záda někdo kdo je u armády půl roku. Možná pokud byste napsala víc, např, že přítel má VŠ např. chemie, že jen projde nějakým půlročním školením (což je ovšem nesmysl) a jelikož je jediný výborný chemik v ČR tak odjede na mise. Celé je to nesmysl tak jak to popisujete, takle to ani v naši armádě nefunguje.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.07.15 23:10
Jak psal gismo, o mise je velký zájem a většinou už člověk něco musí mít odslouženo a něco umět. Ze by se zobák dostal na misi takhle rychle? Toho bych se opravdu nebál, pa
Ohodnoceno: 0x
 
Od: chrest*
Datum: 09.07.15 23:11

Je to fakt nějaké divné. "Zaměření má na mise" - takové zaměření neexistuje. V nějaké vaší odpovědi píšete, že má vystudovanou vojenskou školu, tak je snad jasné, že po škole bude vojákem, ne? Půl roku po nástupu bude pořád ještě tak maximálně umývat hajzlíky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.15 23:54
avatar

Víš, co mě napadlo jako první, po přečtení tvého dotazu? Že nastupuje do kriminálu a zahraniční mise není to nejhorší krytí. Nechci rozebírat váš vzájemný vztah, ale opravdu si myslíš, že se k zahraniční misi lze rozhodnout a vykonat veškeré přípravy, výcvik tak, aby o tom nejbližší dotyčného neměli tušení a nebylo to předmětem mnoha rodinných diskuzí?

Ohodnoceno: 4x
 
Od: mustang
Datum: 10.07.15 06:33
Tak jste mě předběhl , hnet mě to taky trklo.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 07:27
avatar

Taky si to takhle myslím. Se všemi důvody, které uvádí Ladin. *hej* Anebo tazatelka je velice mladé děvče, které má dlouhou chvíli. Odpověď Gismovi, to je odpovědí dítěte. A navíc si myslím, že tyhle formulace už tady proběhly. Podobné nebo totožné formulace používá děvče, které chce psát knížku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: iv®
Datum: 10.07.15 08:32
avatar
Jelikoz jsem osoba, ktera vidi do teto problematiky, tak si troufam rici, ze nas vodite za nos. Pokud jiz vystudoval vojenskou skolu, je tudiz vojakem a slouzi v armade . Rozhodne uz v rijnu nikam nastupovat nebude, jedine pokud skolu ukoncil jiz davno a byl v "civilu". Pak ano, musel by znova na prijimac. A rozhodne se na bojovou misi nedostane clovek, ktery neprosel vycvikem. Takze za me slecno, jednoznacne nepovedena pohadka...
Ohodnoceno: 1x
 
Od: rv
Datum: 10.07.15 09:10

Já bych se zamyslel, jestli chci svůj život spojovat s někým, kdo si dobrovolně vybere povolání, kde se od něj očekává střílení po lidech někde v tramtárii. Snad pokud je daný člověk ve vysoké finanční nouzi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.07.15 09:23

Když jsem to napřed pročetl... ti co byli kdysi na vojně ví, jak to chodilo, přijímač, výcvik pro co byl určen a jelo se natvrdo. Tak jaké cviky se samopalem za půl roku. I u SNB byly kdysi nástupní školy 6 měsíců a fik do služby, a kolik mají dnes? Kolik mají výcvik obecní policisté?
Ostatně jste jistě zachytili něco o tom, že do misí by mohli i záložáci, takže asi takový poškrk o ně není. Ale jsou lidé, který to vyhovuje, prachy, adrenalin za plat, někdo možná i za ideál. Někdo si rozbuje hubu na silnici ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 09:56
avatar

No, pokud ti to řekl takhle doslova, tak tvůj přítel má na očích asi růžové brýle a představuje si armádu tak, že jen co přejde bránu útvaru, tak se přihlásí na misi a hned ho pošlou a ještě ho poklepou na rameno jaký je ranař. Sorry takhle to nefunguje. Takže tě můžu uklidnit. Co se armády týče tak:

Když ti řekl nástup v říjnu, tak počítám s tím, že jde teprve do Výškova na tři měsíce kde se může stát ledacos a může klidně i odejít a nebo nesplní tři fáze testů. Ale jak se říká, je to o hlavě a armáda nezná slovo nemůžu/nejde...a pokud dotyčný toto slovo razí, tak prostě sám odejde protože to nevydrží.
Druhá věc je ta, k jakému útvaru nastupuje...od toho se také odvíjí zaměření instruktorů na nováčky. Jelikož totiž došlo ke snížení norem fyzické zdatnosti, tak se k armádě dostávají i lidé se slabou fyzickou kondicí. A bohužel někteří s touto kondicí se hlásí k paragánům, průzkumákům a chtěli by i k elitním jednotkám. A tyto jednotky požádaly instruktory aby se u těchto uchazečů zaměřili na fyzičku. Protože málo kdo ví, že po skončení výškova se nastupuje do výběrového řízení k paragánům, speciálním jednotkám. A tam to není procházka růžovým sadem. Takže otázka k jaké jde jednotce

Mise, to je kapitola sama o sobě. Vyslání na misi neprobíhá tak, že by tě po Výškově hned mohli poslat na zahraniční misi. Jó něco jiného by bylo, kdyby vypukla válka...ale to už je pak jedno, to jdou všichni muži i ženy dle zákona o branné povinnosti.
Ale zpět k misím. Před vysláním na misi, musíš něco umět. Takže se pilují střelby, orientace v terénu, přežití v přírodě, z některých se stávají "medici" učí se první pomoci a jak zachránit život (tito kluci pak třeba formou brigád ve svém volnu vyjíždějí v sanitkách k případům aby se zdokonalovi a nezapomněli na nic co se naučili). No a když toto podstupuješ, tak ten zásadní problém, který nedovolí některým klukům odjet na misi je to, že nedokážou udělat třeba zkoušky STANAGU. Tedy zkouška z anglického jazyka. A maturita z AJ rozhodně není STANAG. Stanag se pak rozděluje podle toho jestli jsou to vojáci a nebo důstojníci, návodčí. Důstojníci a jiné spec. mají těžší STANAG.
Když to vše je, tak se jezdí na základny do Německa, kde je celé městečko uspůsobené prostředí mise a provádí se cvičení. Cvičení ale samo je i doma v ČR.
Jinak na tato cvičení jezdi i kluci, kteří nepojedou na misi ale dělají teroristy, civilisty atd...

Druhá věc je ta, že armáda podle nového služebního zákona dává práci jen na dobu určitou. No a buďto ti to prodlouží a nebo ti řeknou papá.

Takže vůbec z toho nebuď na dně. Jen si ujasni jestli jsi toto schopna. Taky si polož otázku, proč ti to řekl až teď. Protože se bál neúspěchu na výberovém řízení (vysoké procento odpadu z důvodu zdravotních výsledků a nebo nesplnění fyzických testů) a nebo věděl že mu to nedovolíš protože si nedovedeš žít po boku vojáka.
Nemysli si ale že že u armády to jsou jen mise. Velké procento tvoří různá cvičení. A třeba výsadkáři a jiné spec. skupiny většinu času tráví na cvičeních. A u těchto složek je i vysoké procento nasazení v misích. Ale zásadní problém jsou cvičení. Většina holek to prostě nezvládá a najdou si partnery z civilního odvětví...počítej taky s tím, že pokud už začneš ten život s ním...tak je tam jistá rodina. Kdy se ženy těch vojáku scházejí a baví se spolu...atd.

To je jen v kostce rozepsáno...

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 12.07.15 11:09
avatar

Zelený ďáble až na ten VÝškov. Z toho Vyškova na Moravě pocházím , posádka je na Kozí Horce (vážně se to tak jmenuje), omlouvám se, vidím, že něco o tom víte, mě vadilo jen to dlouhé Ý.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.07.15 10:11
avatar

pardon, on má vystudovanou vojenskou vysokou školu? Pokud ano má civilní odvětví a nebo vojenské. A pokud vojenské to ukončil teď tu vysokou? Pokud ano tak jste asi nepochopila že on už vojákem je...a že studium mu platila armáda, kdy se účastnil i výcviku a různých cvičení. V takovém případě se není o čem bavit a buďto nás vodíte dotazem za nos vy a nebo vás váš přítel neinformoval popravdě jak se věci mají... ale spíše myslím to první.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 21:51

Nejlíp Vám odpověděl @zelenydabel můžu se pod to podepsat. Mám momentálně syna v Bagrámu /Afganistán/ už podruhé. Není pravda, že se na mise jezdit musí, po loňském masakru, právě v Bagrámu několik kolegů ze synové jednotky prostě odjezd na misi z rodinných důvodů odmítli. Nikdo je za to nevyhodí ani nijak netrestá. S přítelkyní je na skypu skoro denně, nebo volá. Jedinou nevýhodou je, že kontaktovat může jen on nás, ne naopak. Jsou to sice nervy, ale už má půlku za sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.15 15:42
avatar

mimochodem, armáda, kde si můžou vojáci rozhodovat, jestli se zúčastní daných misí, to je teda vskutku kuriozitka..., svědčí to o neuvěřitelně vymazlených časech, ve kterých pořád ještě žijeme...; pád na hubu, resp. do tvrdé reality, bude o to bolestivější - celkem nepochybuju, že naše společnost tohle nezvládne (leccos o ní napovídá i současná míra totální iracionality a fašistoidní nenávisti, s jakou reaguje na současnou uprchlickou vlnu - taky skvělá pojistka naší budoucnosti...);
jinak je samozřejmě milý, že váš syn patří k těm, co se chovají jako normální vojáci...; je otázka, k čemu jsou nám dobrý ti, co účast odmítli... (a k čemu je nám dejme tomu zárodek armády (žádnou skutečnou armádu nemáme), která něco takovéhleho ustanovuje jako běžnou normu...)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.15 07:12
avatar

Myslí si někdo, že toto je řeč mladé, dospělé ženy? *zed* *sok*

Prosimvas běžte se vyjadřovat jinam opravdu natohle nemám náladu. Jestli jste si nevšimla zkracene jsem napsala co mi řekl přítel a zeptala se jestli s tim má někdo zkušenosti aby mi řekl jak to vlastně chodí. Má vystudovanou vojenskou školu a dál nemám chuť se svami o tom bavit naschle.

Je vložen 9.7. ve 22.31 hodin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.15 16:03
avatar

čistě technicky - váš přítel za půl roku skoro jistě "do války" nepůjde - a) žádná válka se t.č. nekoná, a v krátkém půlročním výhledu to vypadá, že se konat nebude; b) a to především - naše tzv. AČR má tak absurdně malé počty, že na nasazení do válečného konfliktu prostě nemá kapacity (v lidech, ale v technice a zásobách taky), taková účast by se musela omezit jen na víceméně symbolickou jednotku; současné počty (tuším 7 tisíc v bojových jednotkách) stačí tak na patrolní mise, na smysluplný korpus schopný bojového nasazení (i s potřebnými rezervami na střídání a ztráty a samozřejmě s nějakou rezervou v týlu - jen v nejvyšší nouzi pošlete do konfliktu všechno, co máte, to je celkem šílená představa) je to naprosto směšně nedostatečné, takže AČR do žádné války prostě nemůže jít, nemá na to... (a jak to vypadá (dle dosavadního postoje společnosti a jednání politiků) ani v příštích letech na to mít nebude...)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: helmut
Datum: 12.07.15 07:29
Tak nevim co to je za kecy..tvuj hrdina jde do valky?Velice pochybuju ze se dostane nejaky moula z civilu do mise..Nase armada ma dost zkusenych vlcaku kteri cekaji az nekam vyjedou.takze muzes nechat toho dramatu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.15 08:58
avatar

Přítel Vám kecá. Takhle to nechodí. Za svého působení v AČR, jsem na misích byl, tak o tom něco málo vím. Všeostatní je zde již napsáno.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.07.15 11:48
avatar

- jak tady tak čtu ty odpovědi - jeden známý kdysi taky řekl holce, se kterou se chtěl rozejít, že emigruje do zahraničí !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa*
Datum: 16.09.15 18:39

Dobrý večer, tak na rovinu. Jsem voják tak vím o čem mluvím. Nikdo ho nepošle hned do mise,na to vsadím krk. Maximálně tak po dvou letech u armády a to potom ještě bude muset projít půlroční přípravou před misí. Druhá věc zaměření na mise?To vám nakukal on?O tom jsem nikdy neslyšel,spíš chce být před vámi frajer, takové zaměření neexistuje,ať vám ukáže záznam o personálním pohovoru a tam bude funkce! A třetí nejdůležitější věc: Na misi je tlačenice, je to dobrý přivýdělek, naše zdravoťačka už má třeba třetí misi za sebou a je v balíku.Mise nejsou vžádném případě povinné,kdybych řekl že nechci,tak mě hned vymění,za mnou stojí fronta dalších vojáků co by jeli. Jen na závěr: Neplašte se hned ze startu,uvidíte,čeká ho dlouhá cesta než se někam dostane :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ondra*
Datum: 16.09.15 19:17
Ahoj, spíše bych se bál, jestli nejde jako žoldák, což by odpovídalo nastupu, tam berou podle všeho každého kdo si neváží vlastního života.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: iiiv
Datum: 19.10.15 18:30
Můj přítel je také voják z povolání. Jsme spolu už od 15 let. Prošli jsme si spolu i střední školou a až na konci 4.ročníku mi sdělil, že jde na UNOB. Nelíbilo se mi to. Nebyla to moje představa života s vojákem. V prvním roce vysoké se na to vykašlal a šel do AČR. Právě dnes je to 19 dní co odjel na půlroční misi. A rozhodně tam nejel kvůli tomu, že by si nevážil života. Právě naopak, chce aby to všechno bylo jinak a takové ty silácké řeči, jak jsou čeští vojáci žoldáci jsou fakt k smíchu. Právě ti co doma sedí na zadku a jen nadávají jsou největší chudáci. Jsem na svého přítele pyšná a moc si ho vážím, takže ho v tom co dělá budu podporovat i když to někdy stojí velké úsilí a spoustu neprospaných nocí ze strachu o něj. Doufám a věřím, že se vrátí živí a zdraví. Jen málo lidí může pochopit jak je to těžké nejen pro ty vojáky ale také pro jejich rodiny. Prvních pět dní po jeho odletu jsem byla též na dně. Teď už je to lepší a už spolu odpočítáváme dny do konce A ten kdo si tím neprošel o tom nemůže nic vědět.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: iiiv
Datum: 19.10.15 19:49
A je opravdu pravda, že než se dostal na misi, sloužil u vojáků přez 4 roky a má spoustu certifikátů než se vůbec dostal na misi. A jen půl roku trval výcvik na misi. Takže na misi jen tak hned určitě nepojede.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.15 19:01

Přítel je zobák, co nic neumí a půjde za půl roku do mise? Promiň, ale to je trošku scifi.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.