Neostré vidění po sundání čočky

Od: Datum: 08.07.15 20:35 odpovědí: 7 změna: 08.07.15 21:33

Ahoj, včera jsem měla poprvé čočky a vzala jsem si je do bazénu. Optička mi dala jednodenní, tak jsem je použila a večer vyhodila. Dneska cítím v jednom oku divný diskomfort, pálení jak kdyby bylo suché a nevidím na to oko ostře do dálky. Ale žádné začervenání. Nevím co s tím. Mám počkat jestli to přejde nebo raději vyrazit k lékaři? Nemáte někdo podobné zkušenosti? To rozostřené vidění mě znepokojuje.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.15 20:48
avatar

Dobrý den. A potápěla jste se nějak v tom bazénu?

doplněno 08.07.15 20:59:

Mám takový dojem, že s jednodenními kontaktními čočkami se můžete v bazénu potápět akorát s potápěčskými brýlemi. Já sama je tedy nenosím, ale do bazénu bych s nimi nešla. Možná by neškodilo se zítra zeptat na očním. Pro jistotu. Tedy pokud to neostré vidění není způsobeno tím, že je oko bez dioptrické pomůcky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaaa
Datum: 08.07.15 20:54

Ano, sice se zavřenýma očima, ale i tak mi sem tam šplíchla voda do očí.

Od: kaaa
Datum: 08.07.15 21:03

Mně právě v optice řekli, že je lepší si na koupání pořídit jednodenní, že kdyby uplavaly, tak to člověka nebude mrzet tak, jak kdyby to byly třeba měsíční.

Mám na očích normálně dioptrické brýle a i přesto nevidím ostře..

Mám doma ještě jedny brýle, na nichž je na jednom sklu o čtvrt dioptrie více, a přes ty vidím ostře.. Je to divný, zrak mám již více méně stabilizovaný.. jinak řečeno se mi za poslední roky nezhoršoval.

Datum: 08.07.15 21:13
avatar

Máte plusky nebo mínusky? Já mám mínusky a s brýlemi vidím ostřeji než s čočkami, takže pokud máte plusky, tak by to mohlo dávat smysl. Oko si opravdu musí zvykat na rozdílné vidění, jak píše "jod", ačkoliv zbytek jeho komentáře je pěkná hloupost, resp. radí, aniž by bral jiné - důležitější - věci v úvahu.

Jinak poradit neumím, nikdy se mi nestalo, že bych po sundání čočky viděla s brýlemi neostře. Naopak. Pokud to bude zítra přetrvávat, zeptala bych se lékaře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jod
Datum: 08.07.15 21:06

Nedivte se, že nevidíte po sundání čeček/brýlí. To je normální - oko/mozek si mezitím mírně zvykly na jiné vidění a vy to zase změníte - sundáte čočku/brýle. Osobně si myslím, že zrovna koupání je to poslední, kam si nasadit čočky. Za pár dní to bude zase OK, nikam chodit nemusíte. Udělejte si z pěkných brýlí svoji přednost, neučte se je využít v kontaktu s lidmi ve svůj prospěch a čočky hoďte do koše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaaa
Datum: 08.07.15 21:18

Mám minus na obou očích. Dioptrie na brýlích a čočkách jsou stejné. Já naopak vidím s čočkami ostřeji než s brýlemi.

Možná na té adaptaci mozku při změně brýle/čočky něco bude. Nevím.

Datum: 08.07.15 21:33

Jednodenní čočky jsou na koupání ideální, sám je občas používám. Pokud je podrážděná rohovka, můžete zkusit před návštěvou lékaře třeba klasický Ophthalmo-Septonex.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.