Pojištění odpovědnosti za škodu zaměstnance

Od: Datum: 03.08.15 09:22 odpovědí: 1 změna: 03.08.15 09:26

Dobrý den,

mám uzavřenu tuto pojistku ve spojitosti s bývalým zaměstnavatelem u výše uvedené společnosti. Nyní mne k pojištovna kontaktovala k dohledání platby. Službu nevyužívám změnila se mi situace jak osobní tak po stránce pracovní. Jde mi o to bývalý kolega se ocitl ve stejné situaci a pojistku měl rovněž uzavřenu pouze o nějaký ten pátek dříve. Částku neuhradil a na pobočce mu bylo sděleno, byl tam osobně se mnou, že se nic neděje pojištění běží dál a pokud bude suma uhrazena nevidí problém pojištění dál nevyužívat. Toto se odehrálo cca před rokem. Kolega uhradil narozdíl ode mne nepatrnou částku 300,- Kč za rok a plynule pokračovala pojištěná doba.

U mne se jedná o sumu mnohonásobně vyšší.

Pro mne se v tuto chvíli jedná o nezanedbatelnou částku a podotýkám ,že nejsem chronický dlužník ani neplatič. Prostě o výlohy na jednoroční platbu. Pojištovna mne vyzývá k okamžité úhradě s doložením několika dokumentů, pokud se rozhodnu smlouvu vypovědět na které z mého pohledu nemá nárok ..myslím tím ty dokumenty. Nárokuje su uhradu do 1.6.2015.

Prosím o radu jak se zachovat možná do budoucna budu pojistku potřebovat? Kdysi u mne byla obdobná pojistka uzavřena a nebyly s tím takové obstrukce.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 03.08.15 09:26
avatar

Pojištění zanikne pro neplacení s dluhem - ten uhradíte. Bude se jednat o cca půl roku a upomínku - tj. polovina částky plus 30,- cca.

Po celou dobu, než to vypoví pojišťovna, jste pojištěn! Proto mají na danou částku nárok.

Jiná věc by byla v doložitelném "zániku rizika" - což znamená zastavit se na pobočce s výpovědí a prokázat, že pojistná rizika nekryje pojišťovna od data ukončení HPP. Ještě vám můžou i vrátit :)

Až zase budete do práce chodit a budete chtít pojištění, prostě si uzavřete novou pojistku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.