Ukončení pracovního poměru okamžitě

Od: Datum: 08.07.15 10:42 odpovědí: 11 změna: 14.07.15 14:28

Dobrý den,

musela jsem skončit v práci okamžitě z důvodů odstěhování se přítele, se kterým jsem se střídala při vyzvedávání a odvádění dcery do školky. Zatím jsem s vedoucí a její nadřízenou mluvila pouze po telefonu, obě chápou můj problém a snažily se mi pomoc (najít jiné místo kde bych měla pracovní dobu takovou abych vše zvládla sama) ale zatím to nevypadá že něco dopadne. Jsem pouze prodavačka a ty musí pracovat nejpozději od 6h, soboty, neděle... Nemám tady nikoho kdo by mi s dcerou pomohl, ani nemám peníze abych si zaplatila hlídání a dala normální 2měs. výpověd, takže velice pravděpodobně dostanu paragraf za hrubé porušení kázně.

Kdy se mám nahlásit na úřad práce? Mohou mi zadržovat zápočtový list? Z práce mi výpověd pošlou nebo tam mám dojet osobně (je to v jiném městě)? Pravděpodobně na UP žádnou podporu nedostanu, že?

Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.15 10:52

Ale proč byste musela řešit okamžité zrušení pracovního poměru hrubým porušením pracovních povinností? Pokud vás zaměstnavatel pustí i dříve než po 2 měsících, tak normálně uzavřete dohodu o rozvázání pracovního poměru k určitému datu. Snad nebudou mít takový problém sehnat si za vás v práci hned nějakou náhradu, tak vás předpokládám snad pustí. Na ÚP musíte jít nejpozději do 3 pracovních dnů od ukončení pracovního poměru.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.07.15 11:36
avatar

Pokud se domluvíte se zaměstnavatelem místo hrubého porušení ... bych rozvázal prac.poměr dohodou dle § 49 (vzor- http://vypoved-vzor.cz/zadost…acovniho-pomeru-dohodou-vzor/ ) Na prac.úřad se musíte hlásit do 3 dnů.podporu budete mít v případě rozvázání zaměstnavatelem 1-2 měsíc 65%, 3. a 4. m. -50% a 5. až 8. m. - 45% v případě dohody a rozvázání zaměstnancem 1. až 8. měsíc 45% průměrné čisté mzdy.

V případě hrubého porušení by jste mohla mít v budoucnu problémy sehnat práci hodně by se na to hledělo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.15 12:15
avatar
Podpora do 50 let je pouze 5 měsíců. V případě "dohody" platí nižší sazba 45% po celou dobu. Za porušení pracovní kázně nedostanete nic. Taky musíte mít odpracovano min 12 měsíců za poslední dva roky, pro nárok na podporu. Výpověď byste mohla uzavřít z vážných důvodů, pak je nárok na podporu v plné výši. Vazne důvody si najděte na netu, jestli je tam péče o dítě nevim. Každopádně bude lepší uzavřít "dohodu" a nechat si tam napsat ten důvod. Určitě si tam zajeďte a domluvte se. Nejhorší je, když člověk "nemá zájem " něco řešit. Jsou to vaše peníze.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.15 20:03
avatar

45 % neplatí pro "dohodu", ale pro ukončení zaměstnání bez vážného důvodu.

Uvede-li tazatelka do žádosti o rozvázání pracovního poměru dohodou nebo do výpovědi

některý z vážných důvodů podle zákona o zaměstnanosti, podpora se krátit nebude.

Výpověď se neuzavírá, ale dává.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.07.15 22:30
avatar
Jistě Ivzez, neberte me doslova. Dohoda bez uvedení důvodu není vážný důvod.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.15 00:07
avatar

Podle mne by lidé měli vědět,

že dohoda neznamená automaticky nižší podporu

(do dohody mohou uvést vážný důvod).

Budou-li lidé vědět, jak se to má s výpovědí, dohodou i krácením podpory, mohou si ušetřit nepříjemnosti či problémy.

Výpověď lze pouze dát, nelze ji uzavřít.

Nelze "dát výpověď dohodou", dohodu lze pouze uzavřít.

S návrhem dohody může přijít kterákoliv strana, ale druhá strana není povinna na návrh přistoupit.

Štírečku, omlouvám se, jestli jsem se Vás dotkla.

Vím, že Vy to víte, ale odpovídáte i lidem, kteří to neznají...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.07.15 20:49
avatar

Ivzez nic se neděje. Jen jsem psal, že pokud ukončí pracovní poměr dohodou bez uvedení důvodu, bude mít podporu krácenou na 45% po celou dobu. Proto je vhodné ten důvod tam napsat. Taktéž otec dítěte by se měl starat, alespoň ze začátku, než se dají věci dopořádku. Ovšem stejně jako v drtivé většině dotazů se my nedozvíme výsledek řešení situace a už vůbec ne poděkování. To se tady nenosí...Přeji Vám hezký večer.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xccal
Datum: 08.07.15 17:38

zápočtový list vydá i ossz,tedy sociální pojištovna,okresní správa sociálního zabezpečení

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.15 20:21
avatar

Okamžité zrušení pracovního poměru není výpověď.

Zaměstnavatel sice může v případě, že přestanete chodit do práce, pracovní poměr zrušit,

ale udělat to nemusí (není to jeho povinnost).

Písemné zrušení by bylo platné až v okamžiku doručení, tzn., že by Vám je zaměstnavatel musel doručit.

Za každý den neomluvené absence Vám zaměstnavatel může (i zpětně) strhnout jeden až tři dovolené (rozhodnutí je na něm) a může po Vás vymáhat škodu, kterou mu svou absencí způsobíte.

Skončí-li zaměstnání okamžitým zrušením, nebudete mít po dobu šesti měsíců nárok na podporu (tzn. ani v případě nástupu a ukončení dalšího zaměstnání v této době).

Pokud zaměstnavatel nebude chtít pracovní poměr zrušit ani Vám dát výpověď, budete muset dát výpověď sama. Potvrzení o zaměstnání (dříve tzv. "zápočtový list") nemůže zaměstnavatel vystavit dříve než v poslední den zaměstnání. Dokud bude zaměstnání trvat, nevystaví Vám je ani OSSZ.

___

Sepište si žádost o rozvázání pracovního poměru dohodou z důvodu zajištění docházky dcery do předškolního zařízení a zajeďte ji předat osobně (převzetí si nechte potvrdit na kopii). Při předání znovu svou situaci vysvětlete. (Nejsem si však jista, jestli uspějete, pokud už jste do zaměstnání přestala chodit.)

___

Přítel se odstěhoval ze dne na den? Za dceru odpovídá i její otec, ten by Vám měl se zajištěním docházky do školky pomáhat i po případném odstěhování.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: petrka
Datum: 13.07.15 21:39

Jestliže dostanete pro hrubé porušení pracovní kázně okamžitou výpověď, na pracáku nedostanete NIC.

Kde jste na tom byla? Buď se dohodnete a ukončíte pracovní poměr dohodou a pak to máte 45 % podporu, nebo vás vyrazí a nemáte nic. Dost divně přemýšlíte !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.15 14:28

Já tomu nerozumím. Píšete, že jste o tom mluvila s vedoucí a její nadřízenou a že to chápou, ale pak píšete, že pravděpodobně dostanete paragraf za hrubé porušení kázně. To jste prostě jen tak nepřišla do práce a řešila po telefonu? Když to chápou, tak jsou asi ochotny se nějak dohodnou. Jestli máte nějakou dovolenou, tak si ji třeba vyberete a dohodnete se, že pracovní poměr ukončíte třeba k 20.7. atd. Nezdá se mi, že by nebyli ochotni se nějak domluvit.

Podle zákoníku práce vy prostě nemůžete zrušit okamžitě pracovní poměr ze svých osobních důvodů, vždy musí dojít k nějakému důvodu na straně zaměstnavatele (v ZP jsou vyjmenované důvody).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.