Vyživné na manžela/ku

Od: Datum: 05.07.15 16:27 odpovědí: 5 změna: 05.07.15 20:14

Co se týče výživného mezi manžely (tzn. za trvání manželství), platí, že manželé mají vzájemnou vyživovací povinnost v rozsahu, který oběma zajišťuje zásadně stejnou hmotnou a kulturní úroveň.

Co to znamená "zásadně stejnou hmotnou a kulturní úroveň", a jak velký rozdíl musí mezi příjmy manželů, aby bylo možno říci že jsou odlišné? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.15 17:38
avatar

Takhle formulováno je to v zákoně zejména z toho důvodu, aby příživnice, znuděná vztahem s úspěšným manželem mohla po rozvodu dále pokračovat v zahálčivém životě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.15 18:22
avatar

Něco na tom je, ale je to tak formulováno i proto, aby manželka která odchovala děti, stala se invalidní a její příjmy jsou slabé nedoplácela na to, že si manžel našel mladší a hlavně zdravou.;) Nebot nejen lidi ale i život není často fér.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.07.15 19:06
avatar

Přesně tak.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.07.15 20:14
avatar

Junkers co tak zahořkle? Pokud je zdravá a může pracovat tak jí soud nic nepřizná. Je to zákon na ochranu slabých a ne vyčůraných existencí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.07.15 18:27
avatar

Podle mě zákon nemůže přesně stanovit, o jakou zásadní stejnou úroveň jde, jelikož pro každý pár to představuje jinou částku. Proto je tam slovo zásadní... Aby například žena nesvačila chleba s vodou z vodovodu a muž baštil hnusný kaviár, zapíjel ho šampaňským a k tomu si podpaloval havanské doutníky pětitisícovkami. Ale aby tomu bylo tak, že oba manželé budou jíst kaviár s chlebem a zapijí ho šampaňským zředěným vodou.

A pro Junkers: Vás muselo v životě napálit hodně žen, když máte na ně takový názor. *zed*

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.