Dají se tyto vysoké teploty srovnat s Egyptem

Od: Datum: 04.07.15 06:22 odpovědí: 8 změna: 06.07.15 07:53

Mám pozvaného přítele, který pochází z Egypta- z oblasti Luxoru, který má dnes letadlem k nám přiletět. Jsem moc zvědavá, co řekne na dnešních 34´C, jestli mu bude moc horko nebo se bude cítit dobře. Poslala jsem mu e-mailem meteorologické varování, že se přes den nemá vylejzat na přímé slunce. Já znám teploty v Egyptě jen v zimním období, nikoliv v létě. Nevíte někdo, jestli tyto teploty by byly úmorné i pro domorodého Egypťana, chodit po městě u nás v Čechách po tom, co ve zprávách meteorologové hlásí EXTRÉMNÍ VEDRA? Je to víc než tam v jeho domovské oblasti v létě? díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.15 07:23

Krásná příroda, zajímavé pamětihodnosti, výborná gastronomie a teplý vzduch z Afriky určitě udělá pro vašeho přítele z Egypta z návštěvy České republiky nezapomenutelný zážitek.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.07.15 19:05

Počasí Luxor, Egypt
http://www.kurzy.cz/pocasi-v-egypte/luxor/

Počasí Praha 13
http://www.slunecno.cz/mista/praha-13-6733

Myslím, že mu tu bude trochu chladno.;)

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 04.07.15 19:12

Dobrý den, to je dobře, že jste mu poslala to varování - může si přibalit zimní (egyptské) oblečení. Ovšem, tady ho vítr od moře neosvěží, tak mu bude fajn. Zdravím!

Od: mate59
Datum: 04.07.15 20:30

V Luxoru v léte teploty šplhají nad 40 bežne.On se tady bude cítit teď jako ryba ve vode.

Datum: 04.07.15 20:33

nerekne nic, v egypte je klidne 50

Od: nikc®
Datum: 04.07.15 20:35

Zatím je vedro, tak to šok pro něj nebude. Ale až za několik dní teploty spadnou tak to pro něj bude šok.

Datum: 04.07.15 22:25

Je-li zvyklý se pohybovat v letním období v Egyptě po venku, nebude mít problém. Pokud je ovšem zvyklý schovávat se v klimatizované místnosti, tak problém mít bude. Pokud tedy čirou náhodou takovou místností nedisponujete.

Od: anonym0
Datum: 06.07.15 07:53

Teplota sama o sobe, bez udani vlhkosti, toho moc o pocitu horka nerekne. Pokud je nizka vlhkost daji se snest i vyssi teploty snadno. Takze jde o celkove klima, nez jen o teplotu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.