Povinné výbavy

Od: Datum: 03.07.15 21:44 odpovědí: 2 změna: 04.07.15 03:38

Zdravím všechny,

na začátku srpna se chystám do Francie do St. Tropez. Jedu autem a tak zjištuju, co všechno je potřeba mít v jaké zemi za povinnou výbavu. Asi hlavní otázkou je, co všechno je potřeba mít u sebe. Prohledal jsem už několik stránek (např. http://www.ceskedalnice.cz/ a BESIP) a všude se píše, že vesta je povinná. Jenže nikde se neuvádí, kolik a jakých je opravdu potřeba. Vycházím z toho, že BESIP je znalá asociace a tak by měla být i věrohodná. Spousta lidí mi říkalo, že v Rakousku musím mít oranžové vesty, a to pro každého kdo autem jede. Jenže tohle jsem se dočetl v článcích např. z roku 2011. Chci se tedy zeptat na vaše zkušenosti a poznatky, jak je tomu dneska co se týče Itálie, Francie a Rakouska, konkrétne hasičáků, vest a jiného povinného vybavení. Co jsem se dočetl, tak se to od našich předpisů neliší a je to prakticky do puntíku stejný, naopak volnější, že třeba lékárnička není povinná, jako u nás, ale pouze doporučená.

Děkuji za rady, ohlasy i odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.15 22:24

A víte co je povinná výbava v ČR? pokud toto víte,pak musíte vědět co má Vaše auto obsahovat.Takže pokud neumíte jazyky zemí kudy budete projíždět, tak si pořiďte pro klid duše vesty na všechna místa v autě a taky ten hasičák,navíc nevíte kdy se bude hodit! Ale údajně frantici požadují alkotester-není to povinná výbava auta,ale řidiče a na to se nevztahuje Vídeňská smlouva z roku 1968!

Spíše si najděte jak se chovat třeba v A nebo D při poruše auta na dálnici atd nebo jaká gesta nesmite použít...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.