Co dělat když mě někdo obtěžuje?

Od: Datum: 01.07.15 19:46 odpovědí: 10 změna: 09.07.15 10:28

Dobrý den, mám takový dotaz. Pořád mi telefonuje, píše vyhružné esemesky a chodí stále za mnou do práce jedna paní. Když jsem se se jí snažila říct at přestane a že už to hraničí se šikanou tak se mi vysmála a pokračuje v tom. Už jsem zoufala, nebaví mě se pořád ohlížet zda tam někde je. Dokonce mě dnes sledovala z práce až skoro domů. Bylo to velmi nepříjemné. Nechci jít hned na policii tak bych chtěla poradit, jak nejlépe pokračovat a zabránit ji aby se ke mě dostala. Děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.07.15 19:55
avatar

Proč a čím Vám vyhrožuje? Bez policie to asi nezvládnete, ale patrně jde o něco, co s policií řešit nechcete.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 01.07.15 20:03
avatar

Prosím Vás,co to je za dotaz?...Jedna paní...Jaká paní? Důvody?...Asi jste jí něco provedla a to víte pouze Vy sama,my ne *nevi*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.07.15 20:19
avatar

Nepíšete kde pracujete,jestli má důvod,co jste si udělaly,odkud má na Vás tel.číslo?a co Vám píše?...Pokud víte,že máte svědomí čisté,nic jí nedlužíte a paní k tomu opravdu nemá důvod potom se braňte.Sbírejte důkazy,foťte si jí,natáčejte na mobil,ukládejte sms...a oznamte ji,že to použijete proti ní.Ovšem my tady nevíme co ta paní má proti Vám,že?třeba má opravdu důvod...

doplněno 03.07.15 09:30:

Musím se tady babajaga zastat...jsou lidé co si nechtějí přiznat,že někomu ublížili a vidí se jen jako oběti.Neumí čelit následkům svého chování.My tady nejsme věštci a nevíme jak celý příběh tazatelky nastal a ani neslyšíme druhou stranu(tu paní)Jak chcete tady přes pc poznat skutečnou obět?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.07.15 06:15
avatar

Napsala jste jen půlku dotazu.

Pochybuji, že by Vás paní pronásledovala jen tak. Zřejmě jste jí provedla něco nepěkného - půjčila si od ní peníze a nevracíte je, svedla jí manžela, udělala jí někde ostudu, ...kdo ví. A tak se Vám mstí.

Nedovedu si představit, že si jen tak vyberu cizí paní, budu ji pronásledovat a šikanovat, jen proto, aby bylo vzrůšo. Když jste napsala A, měla byste napsat i B. Třeba ta paní má důvod, to my nevíme.

Měla byste se zamyslet a přestat jí dělat nepěkné věci. A ona přestane. Určitě to nedělá jen tak, že nemá doma co dělat. Ledaže by byla psychicky nemocná. Jaga.

Pokud Vás pronásleduje a Vy máte svědomí čisté, ta policie bude nejlepší řešení.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 02.07.15 14:44
avatar

Nikdo nemá právo druhého šikanovat tímto způsobem. Pokud jí dluží - například, tak od toho jsou soudy. Jinak bych se bránila policejně, protože bláznů je čím dál více a jsou hodně nebezpeční, pokud posloucháte zprávy, musíte to sama vědět. Ona se tak chová, tak se rozhodněte jak chcete žít eventuelně později možná už ani nežít.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.07.15 23:44

Vážená paní s nickem babajaga. Vaše domněnky jsou nejen nevhodné, ale jsou to urážky a uděláte nejlépe, když už takové výmysly do poradny nikdy nenapíšete. Tazatelka sem nepíše proto, abyste ji napadala. To, že Vy si nedovedete představit, jak ta paní tazatelku pronásleduje ještě neznamená, že tazatelka něco provedla. Asi jste přišla z jiné galaxie a nevíte, že existují narušené osobnosti, jejichž motivaci zdravý člověk nechápe.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.07.15 22:48
avatar

Dobrý večer,

nemyslím si, že "vážená paní s nickem babajaga" potřebuje obhajobu, ale promiňte mi to, musím se jí zastat.

Jestli tady někdo někoho uráží, rozhodně to není tahle paní. Pořád to čtu dokola a koho že měla babajaga urazit, mankote navíc napadnout? Dotyčná jen vyjádřila svůj názor !

Umění komunikace je i v tom, že umíme přijmout názor jiného člověka, který může být i naprosto odlišný od toho našeho, má se polemizovat, nikoli napadat. Jedinec bez této schonosti by snad ani do diskusí zasahovat neměl, dělá tím ostudu jen sám sobě.

Navíc když ani jeden neumí číst, to je pak úplně katastrofa! Jistě, že babajaga ví, že existují narušené osobnosti, to by nepsala - ledaže by byla psychicky nemocná!

Věřím, že tím nemyslela vás.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: gita65
Datum: 09.07.15 09:23

Marfusa: babajaga nenapsala nic špatného.Napsala jen svůj názor a já s baboujagou souhlasím.Pravděpodobně tazatelka paní pronásledovatelku dobře zná,jak píše dole alby25.Nedává se jen tak někomu své telefonní číslo,neříkám každému kde pracuji.Takže tam skutečně,jak píše babajaga něco muselo proběhnout mezi tazatelkou a paní,která ji obtěžuje.Znají se.Jen ona ví,proč ji obtěžuje,ale důvod v dotazu to neuvedla.Psychicky narušených lidí je dost,to máte pravdu.Ale nemají na dotyčného telefonní číslo.To je potom úplně jiná situace a policie je tady na místě.Tazatelka si musí problém vyřešit s tou paní sama a když to nepomůže,pak jít na policii.Jenže policii nechce do toho zatahovat,protože asi ví proč.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.07.15 00:36
avatar

Popisované chování (sledování, pronásledování)

většinou mívá nějakou příčinu.

Může jít o příčinu domnělou nebo skutečnou.

Pokud např. sledovaný udělal něco, co se pronásledujícího dotklo (i když to tak nemuselo být míněno),

pronásledující může chtít nápravu apod. třeba i jen proto, že si něco vyložil jinak.

———

Má-li na Vás "jedna paní" telefonický kontakt, číslo mobilu a zná-li i pracoviště, jde podle mne o někoho relativně blízkého (nemohl ji třeba někdo "navést"?)...

I já bych doporučila obrátit se na policii.

Paní, která nerespektuje Vaše přání, si nejspíš po dobrém říct nedá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.07.15 10:28
avatar

V každém případě policie.

Psychopati jsou hodně nebezpeční, tady ta z dnešní zprávy neutekla dost daleko.

A pokud jste chodila či chodíte s jejím miláčkem,, tak to rozhodně není důvod k tomu aby Vás pronásledovala

http://www.novinky.cz/zahrani…i-omracil-ji-a-znasilnil.html

doplněno 09.07.15 10:30:

Pokud mám pravdu, tak ji miláček opustil právě proto, že je hysterická a není normální.

Nikdo nemůže po druhém chtít aby s ním zůstal proti jeho vůli.

Kdo ten pocit má, měl by se jít léčit včas.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.