Proč se ženy nechávají zmanipulovat?

Od: Datum: 07.07.15 14:01 odpovědí: 31 změna: 08.07.15 18:25

Zdravím, zajímalo by mě, proč se ženy nechávají neustále manipulovat a omezovat? Ať už ve vztazích, v práci, ve společnosti...Vždy jsme my ženy dotlačeny k tomu ustoupit, sklopit hlavu a poslechnout. Nerazím tu teď boj za feminismus - chápu, že se jedná případ od případu a nelze tohle brát plošně. Jsou mezi námi ženy více či méně dominantní, schopné, samostatné apod...ale přesto...ve vztahu s partnerem můžeme být jakkoliv samostatné (vydělávajíc, i ptřeba s vlastním bydlením apod.), ale v důležitých věcech je vždy chlap ten, který mám poslední slovo. Pokud něco chlap nechce, tak to tak prostě nebude - nechce dítě, nechce společné bydlení, nechce tohle nebo tamto...a ženská, i kdyby se kdovíjak přetrhla a byl to i fungující vztah, tak s chlapským postojem ani nehne.

doplněno 07.07.15 14:03:

Hlavně, že si muži budou pořád stěžovat, jaké my ženské jsme, že je někam tlačíme, že jsme na ně takové či nějaké, že s nimi manipulujeme apod., přitom nám tohle dělají běžně a ještě se tváří, že je to v našem zájmu!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.15 14:12
avatar

Ehm... nějaký mužský Vás naštval, a byla to ta pověstná kapka, že?

Ano, také si myslím, že se některé ženy - ne nechávají manipulovat, ale podřizují hodně mužům. A někdy z nich cítím i postoj "radši se přizpůsobím, než abych zůstala sama" a to i když je ta žena soběstačná. Ale také znám pár mužů, kteří jsou se svými rodinami proto, že si žena nechala udělat dítě bez jeho vědomí (ať už to ví jistě nebo si myslí, že antikoncepce selhala), a oni neměli sílu prcka opustit. To je jen příklad.

Ale také si myslím, že bydlení a dítě (příklady, které uvádíte) je něco, co se nedá dělat v jednom. Když to ten druhý nechce, tak to prostě nechce a je třeba to respektovat, ať už je to žena nebo muž. Na tohle musí být dva, jinak to brzy přestane fungovat.

Nemá cenu se babrat v tom, kolik žen a mužů celkově strádá ve vztazích vinou druhého - vždy je to dáno tím, koho máme okolo, v jaké společnost se pohybujeme, a nakonec i k čemu jsme vnímaví.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.07.15 14:14
avatar

Je to zejména tím, že chlap se bez ženské snadno obejde, ženská bez chlapa je tak či onak v hajz.u.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.07.15 14:19
avatar

Ale bože, to snad ne.

doplněno 07.07.15 14:28:

culdabulda - to asi opravdu záleží kus od kusu. A v nejhorším si osamělec narazí co nejdřív nějaký protikus a je po starostech, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.15 14:23
avatar

inženýrka -

- ale "junkers" má pravdu !

doplněno 07.07.15 14:33:

- vždyť bychom se ani neměly pro koho zdobit - jen si to představte - kolem samé emancipované ženské - HRŮZA !

doplněno 07.07.15 14:43:

hm-

- i v případě, že za takovou "ozdobu" zacáluje třeba půl milionu?!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 07.07.15 14:38
avatar

Ale culdo, vždyť ženské se přeci zdobí kvůli ostatním ženským. Chlap obvykle nějaké ozdoby buď nevnímá, nebo ignoruje.

doplněno 07.07.15 15:06:

culda: Ano, chudší žena mívá levnější ozdoby, bohatší žena dražší ozdoby.

Teď třeba přemýšlím, jestli ženské v práci dneska měly náušnice. Fakt nevím ani u jedné. Možná bych si všiml, kdyby některá měla jakousi extrémní, ale ani tak bych nepoznal, jestli je to jablonecká bižuterie, nebo cosi diamantového s cenou několikrát převyšující naše auto.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: taisha*
Datum: 07.07.15 14:38

Žena k naplnění své podstaty nepotřebuje chlapa, ale dítě a to je bohužel zbraň, kterou vy muži máte na nás ženy. Vy si zřejmě i uvědomujete, že svým způsobem vás nepotřebujeme k bytí - umíme vydělávat peníze, tvořit, bavit se, dělat vše, co umíte vy, dokážeme být samostatné...jen v této jediné záležitosti jsme na vás bohužel závislé. A čím víc si tohle uvědomujete, tím víc nás omezujete. A mnohdy s alibistickou výmluvou, že je to vlastně pro naše dobro... Kolikrát jste se pánové svých poloviček zeptali, co by opravdu chtěli, jestli jsou spokojené...? A stačí se alespoň zeptat, nemusíte hned konat nebo snášet modré z nebe nebo nedejbože dělat hned závěry ze svých domněnek! My vás dokážeme hluboce milovat i s vašimi nedostatky a jsme hluboce rády, když vy milujete nás i s našimi nedostatky A pro vaši spokojenost se dokážeme dobrovolně nechat omezovat... Je potřeba si však uvědomit, že v hlubší podstatě jsou si ženy a muži rovni, bohužel však v reálu je to společností vnímáno jinak.

Od: jujinek*
Datum: 08.07.15 11:11

To mi teda příjde jako veliká blbost junkers . Chlapi by si bez ženské pořádně nevyprali, nezašili, nevyžehlili, a někdy ani neuvařili. Pořád by frflali že je všechno na nic... Jó, a pak že ženské by byli v hajz.u :D

Možná by nevydělávali, ale možná víc než chlapi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.15 14:26
avatar

green: To, že to tak máte vy, neznamená, že je to tak všude. Je to vždy o tom, co tomu druhému dovolíte a necháte si líbit a je jedno jestli se jedná o chlapa nebo ženu. Je to většinou dáno povahou.

A veřte mi, že pokud by žena nechtěla společné bydlení nebo dítě, tak my chlapy s tím taky těžko něco uděláme...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ju®
Datum: 07.07.15 14:27

Blbost největší manipulátorky jsou ženský, pak se jen tetelí blahem jak toho troubu dostaly kam chtěly...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lionka*
Datum: 07.07.15 14:29

Nechávají se zmanipulovat? Tak to tedy asi jak které. Znám několik párů, kde žena vyloženě řídí muže, a to i v tak triviálních věcech jako je třeba to, jaké oblečení si má chlap vzít do práce až po takové věci, jakože muž zůstává s dítětem na rodičovské, přebaluje a pere látkové plíny a ona chodí do práce, ačkoli vydělá méně než by vydělal on. Takových flegmatických pantofláků, co mají doma nějakou aktivní hysterickou ženu á la Xantipu a nechávají se od ní manipulovat, je taky dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 07.07.15 14:35
avatar

Milá green, kecáš.

Stejně, jako si chlap může postavit hlavu, může to samé udělat ženská.

Kdo a čím ve společnosti omezuje ženské? Jak by mohla být žena omezována ve vztazích, když je to často (pravděpodobně víc, než v polovině případů) právě žena, kdo o vztahu nakonec rozhoduje?

A zrovna s tím dítětem sis dala vlastňáka. Ženská, když ho bude fakt nade vše chtít, si prostě dítě "pořídí" (třeba se zatnutými zuby) bez ohledu na chlapa. Chlap, kdyby se rozkrájel, tak si dítě nepořídí, když jeho partnerka nebude chtít.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.07.15 14:47
avatar

A tak to zase prr... podle mě je toto vyrovnané. Jsou podpantofláci muži, co si sami málem ani zuby nevyčistí a ženy žádají o dovolení, jestli si tedy mohou dneska vzít ty zelené ponožky k oranžové košili... Naopak to samozřejmě taky platí. Mužovi se nelíbí manželčiny prsa, tak ženská si bere půjčku u Provident a hned letí k plastickému chirurgovi, případně utápí žal v náručí chápavé kamarádky..., že sám muž má pivní pupek jak horu Říp veliký, to už je věc druhá.

A promiňte, není fungujícím vztahem takový, kde každý z partnerů chce něco jiného. Takže nechce-li muž díte, společné bydlení apod., tak to jen vypovídá o tom, že se setkali dva, kteří se k sobě nehodí a nevyznávají stejné hodnoty, tudíž že jim to v budoucnosti nemůže klapat...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.07.15 14:53
avatar

- ještě bych řekla, že když ženská nedokáže chlapa "zmanipulovat" - je to trdlo a může si za to sama - ono nestačí jen mávat praporem "za rovnoprávnost" , musí se taky umět snažit trochu šikovněji - pak utáhne chlapa takříkajíc "na nudli" - pokud je to normální chlap.

doplněno 07.07.15 15:16:

- babkazov -

já bych řekla, že je to dáno biologicky - samci, ovlivněni testosteronem se pořád jenom perou, loví, bojují a budují (kolik znáte vynálezkyň - třeba?) , kdežto samičky se musí postarat o mláďata, kdo by to jinak dělal.

Proto vidím boj za "absolutní" emancipaci jako nesmysl. Rovnoprávnost ano, ale při zachování přirozených biologických principů - vždyť to ale obecně takto funguje - mužský mozek je holt mužský mozek ! - připadají mi legrační ty ženy, které chtějí na jednu stranu vládnout a rozhodovat, a na druhou stranu očekávají, že jim budou muži dávat přednost ve dveřích, či jinak je "galantně" hýčkat !

doplněno 07.07.15 15:23:

ještě si dovolím trošku citace :

Testosteron je steroidní hormon ze skupiny androgenů. Řadí se mezi anabolické steroidy. Je to mužský pohlavní hormon (androgen). Ze společenského hlediska je spojován s dominancí, libidem a agresivitou; je zkoumán jeho vliv na čestné chování.[2] Znamením vyšší hladiny testosteronu je také lepší prostorová orientace.[3]

doplněno 07.07.15 15:39:

- všimněte si věty o možném vlivu testosteronu na čestné chování - což evokuje domněnku, že o čestném chování se u žen moc hovořit nedá !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.15 15:03
avatar

Jojo, Čuldo, když se jedná o normálního chlapa...Pak existuje taková sorta mužů, na které neexistují žádné páky...ale opravdu žádné, dokonce je o nich napsaná i odborná publikace. A ženská, i kdyby se stavěla na hlavu, tak s takovým člověk nehne... :(

Ohodnoceno: 1x
 
Od: stics
Datum: 07.07.15 15:05

*palec* no jo, typu rozvedení, s dětmi, egoisté, sobci apod. ...to se pak může ženská přetrhnout, ale nezmůže nic

Datum: 07.07.15 15:24
avatar

To se s green a taishou střídáte u jednoho pc?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.07.15 15:05
avatar

Já si myslím, že to bývalo výchovou. U nás na stůl nejdříve dostal táta, protže byl živitel. U mě se to posunulo někam jinam a svým dcerám jsem vtloukala do halavy, že musí mít své bydlení a svou práci, kdyby se cokoliv semlelo, aby nebyly s dětmi odkázány na rozmary muže. Myslím si, že jsem hodně emancipovaná a nezávislá. Než špatný vztah, tak je lepší vůbec žádný. *hej*Ale je pravdou, že celý svět, jeho uspořádání, jeho tvář, je otázkou mužů. Od sportu, všechny ty fotbaly a hokeje, velké peníze jako platy, promarněné, zničené, finanční prostředky za asistence a zásahy policie a za vybavení zničených stadionů a okolí. Až po války, pirátství, sebevražedné útoky, uřezávání hlav, obřezané a znásilňované ženy v burkách, hladomory, války, krachy států a bank . . . tak bych mohla jmenovat hodně dlouho, to je práce mužů. Ano, green se ptá právem. Proč to?!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: taisha*
Datum: 07.07.15 15:22

*babkazov* Naprosto přesně vystiženo! *hej*Některé ženy sice mohou být ve své podstatě zlé, intrikánky, manipulátorky apod., ale heslo "za vším zlým hledej ženskou" není až tak pravdivé - války, kriminalita, politické problémy, finanční krachy, hladomory apod. mají vždy jediný zdroj původu a to mužský.

Od: hm®
Datum: 07.07.15 15:48
avatar

Špatně. Války nemají zdroj mužský. Jde o přežití kmene, skupiny, ..., o prostor k životu a obživě. Válčily už kmeny kdysi dávno, protože bylo potřeba např. uhájit území / získat další území. Kdo neuhájil, byl buď zabit hned, nebo nesehnal dost potravy a vymřel, kdo nezískal, živořil a nemohl se množit, protože by se neuživil. A toto se týká mužů i žen dohromady, ale muži byli silnější a proto bojovali hlavně oni; věc prosté logiky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 07.07.15 15:34
avatar

Podle mě "nejdřív táta živitel" mělo logiku, protože on musel být v kondici. Dřív v historii, co vím, skutečně ženská s dětma bez chlapa měla velké existenční potíže. Dneska ne, společnost se o ni postará. Společnost nutno chápat celkově, ne jen jako "poskytovatele dávek", ale jako prostředí se spoustou pracovních míst, dostatečně vysokými výdělky, snadnou dostupností všeho možného atd. Dneska už tedy jednotlivý muž živitel není potřeba.

Vy vidíte fotbal a velké peníze a ... Je to zábava některých mužů a když za to chtějí platit, tak pak mohou dostávat i hráči hodně. Protože jich je málo. Ženy zas ujíždějí na kadeřnicích, kosmetice, hadřících, gumových tělesných náhradách, ... a tam se točí taky hodně, jen to na první pohled není tak okaté.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.15 16:23
avatar

hm, musíte být hodně bolavý a ukřivděný, když pár hadříků žen, srovnáváte s agresemi poznamenaným celým světem.

doplněno 07.07.15 18:21:

http://www.znamenicasu.cz/svetovy-cas-kolik-lidi-je-na-tomto-svete/

Kolik žen z tohoto počtu se stará o hadříky, o účes a nalakované nehty? Schválně, typněte si!

A kolik mužů se snaží vládnout, získat moc, převahu?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.07.15 17:58
avatar

Naprostý souhlas...podle mě, jakmile se u nás změní situace, třeba se rozpadne západní svět a bude tu nebezpečno k žití, nastanou stejné pořádky jako dřív- ženy přestanou mít práva jako dnes, budou v podstatě majetkem muže.

S tím druhým taky souhlasím a k tomu fotbalu bych zařadila i tu politiku a války...i když to už dneska není výhradně mužská záležitost. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.15 16:04
avatar

váš dotaz mluví o vás osobně a ne o vašich partnerech. Holt jak si věci zařídíte, takové je máte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.15 16:23
avatar

Moje osobni zkusenosti zivota jsou, ze si s vama dovolim tvrde nesouhlasit a mozna je to i mou povahou, ze se nedam, ale nikdy nebylo treba a zkratka co pisete jsem s chlapama nikdy nezazila.Nikdy jsem od chlapu necitila to co pisete a ani ted s manzelem, se kterym jsme 10let. Nikdy nema posledni slovo a ja stejne tak, ale vzdy se na vsem rozumne domluvime...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.15 22:15

Žena je od přírody povolnější než muž, má slabou vůli. Odnaučit se kouřit dokáže málokterý muž, ale žádná zdravá žena. Soudruh Lenin si lehké ovladatelnosti žen byl vědom, když řekl : Nezískáme pro politiku masy, když pro ni nezískáme ženy. Z těchto důvodů se ženy opravdu, ale opravdu nehodí na státnické funkce a je málo výjimek potvrzujících toto pravidlo - např. Železná Lady Tchatcherová.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.15 23:57
avatar
Žádná zdravá žena? Pár jich znám ;) jestli to ten Lenin nemyslel tak, že žen je polovina voličů...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 08.07.15 00:12
avatar

Dobrý den, myslím, že jsem pochopil důvod otázky, kterou pokládá Váš kolektiv u PC.

Tedy, omlouvám se, že jsem se narodil jako muž. A Váš kolektiv může být spokojen.

Zdravím!

P.S. Máte vypěstovanou slušnou nenávist k mužům - doufám, že už žádného nepotkáte a budete již stále sama. Není nutné trestat vztahem s Vámi dalšího muže.

doplněno 08.07.15 00:39:

Ještě mě napadlo, že máte možná mindrák z toho, že jste se narodila jako žena. A jistě neznáte "čínské" přísloví: "Svět je kulatý a točí se okolo dámského přirození." Myslím, že naprostá většina žen toto přísloví zná a umí ho použít i v praxi.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Od: mp*
Datum: 08.07.15 00:14

to je podle mého názoru špatně položená otázka. To je jako byste řekla, proč Slávisti jsou jiní než Sparťani. Prostě tak to neleží. Ano lidé (někteří) se nechávají manipulovat, a někteří ne, někdo o tom ani nepřemýšlí. Prostě i otázka musí být nějak postavená, aby se na ní dalo nějak rozumně odpovědět. Co mě děsí, že se žena nechá udeřit, že se chlapi mezi sebou perou, to víceméně beru, ale toto je přes čáru, a kdo si to jako ženská nechá líbit, tak pak její smůla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.15 10:54
avatar

mp -

- k poznámce, že si hrubé zacházení nemají ženy nechat líbit ...

- já bych jen dodala, že jenom "blázen" se hádá s mužským ve chvíli, kdy je rozzuřený do té míry, že mu srší testosteron i z uší - a pak se diví, že dostane "přes hubu" ! - velmi často muže k takovému jednání žena vyprovokuje sama.

- jako fyzicky slabší jedinec (měla bych být tudíž i chytřejší) se klidím ze scény - a svoji pravdu se snažím prosadit, až se "samec" uklidní, případně ve chvílích jeho vstřícného rozpoložení.

Já sice nemám děti, tudíž jsem se nikdy neocitla v běžně konfliktní rodinné situaci, kdy je snad nutné prosadit "pravdu" v zájmu rodiny neprodlenně , ale jako dítě jsem byla svědkem takových situací mezi rodiči, kdy byla matka nesmiřitelným "bojovníkem za pravdu" , otec se sice její autoritě běžně podřizoval, ale ve chvíli, kdy byl vyprovokován k nepříčetnosti, zvítězila příroda, otec matce jednu vlepil - a bylo vyřešeno !

- No, a můj partner, se kterým žiju už přes 30 let, je sice hodný a inteligentní, ale vyrůstal v přísně patriarchální rodině, takže si nedovedu představit, že bych si dovolila prosazovat svůj "názor" ve chvílích, kdy nechce nic řešit, ani si takříkajíc "promluvit" , nebo, kdy je z nějakého důvodu vzteklý, protože to prostě nejde ! Neuměla jsem to hned, to je pravda, ale naučila jsem se při jakémkoliv i náznaku konfliktu odejít a téma znovu navodit jen tak nezávazně třeba při procházce. Nepřípustné je taky "samce" ponižovat a posmívat se mu (pokud tedy není masochista) - od takto pokořeného "pána tvorstva" nelze pak očekávat nic dobrého. Naopak - je nutno chválit, chválit a zase chválit za každou blbost.

Myslím, že pokud si ženy tento fakt uvědomí, nemusí být společné soužití jen bojem kdo s koho. Ovšem znamená to, že žena musí umět v určité chvíli dočasně ustoupit a podřídit se. Taky to ale znamená, že žena má muže ráda, jinak to samozřejmě nejde. A nemyslím si, že by bylo možné se v současném stavu civilizace vrátit k matriarchátu, jak si to některé ženy zřejmě představují. Tak jsem se "vykecala" , zdravím.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.07.15 17:20
avatar

- je zajímavé, že muži jsou takoví "gauneři" i přesto, že jsou často vychováváni převážně ženami - kdo z nich tedy vychoval takové "sebestředné" jedince?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.15 18:25
avatar
Tak se nechte předělat na chlapa. Pár takových znám, nyní se živí jako zedník.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.