Převod z manžela na maželku

Od: Datum: 30.06.15 22:50 odpovědí: 7 změna: 02.07.15 18:37

dobrý den, chtěl bych se optat, jak probíhá převod pokud se jeden z manželů rozhodne, že svoji polovinu domu přepíše svojí ženě.

Je třeba ocenění domku? jak dlouho je toto nacenění platné?

kolik se platí za převod státu a jiným institucím..kolik je daň?

jaký postup zvolit... moc děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ju®
Datum: 01.07.15 07:52

Pouze vás chci upozornit na to, že pokud převedete majetek v době kdy máte problémy finančního rázu - ať už v osobním či podnikatelském prostředí, a činíte tak proto aby vám nebylo co sebrat, neděláte dobře, justiční aparát a exekutoři nejsou idioti a jdou po váší historii zpět, tento krok pak soud ocení uvedením věci do původního stavu, tudíž konkretně převod domu bude neplatný a soud toto vaše jednání ocení patřičným trestem...takže pokud chcete převádět dům kvůli tomu...jen toliko.

doplněno 01.07.15 12:17:

ááá bohužel smutné...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: odpoved*
Datum: 01.07.15 10:15

Pokud jde o SJM, tak darovat na manželku nelze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dfdfddd
Datum: 01.07.15 11:55

dobrý den? nejde?

nejdte o zadné ulití peněz před exekucí..

Rodiče plánují prodat cca za 1-2 roky svůj dům, Otec bohužel na tom není moc zdravotně dobře...vypadatá do, že Vánoc se nedožije, bohužel... Mamka si myslí, že by se otcova polovina se na ni přepsala a pak by neplatila statu takové velké poplatky.. když by se to řešilo jako dědictví..., tak by převod byl dražší..apod... co myslíte?

Od: honzajs122
Datum: 01.07.15 13:05

Jestliže je na výpisu z Kn uvedeno jako SJM tak jedině notářským zápisem o zúžení SJM ...
pokud ne a je tam uvedeno 1/2 příp. jiné číslo, tak lze tuto polovinu darovat, v tom případě se daň mezi manžely neplati a zaplatítte akorát za vklad na KN +- 1000 Kč a případně za zpracování darovací smlouvy u advokáta , pokud si ji nenapíšete sami (musí mít ověřené podpisy).
Ano, obecně při projednání věci dědictví zaplatíte notářovi docela dost ...dědická daň se mezi manželi a dětmi taky neplatí

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dfdfddd
Datum: 01.07.15 19:29

Dekuji Vám za podrobnou a přehlednou odpověď. Ještě se optám, když by rodiče svoje podíly přepsaly na někoho ze svých dětí.. šlo by se vyhnout většímu placení? Nebo jak se to dělá, či nejlépe udělat? Bratr tam má trvalé bydliště, ale myslím, že na něj to napsat nebudou chtít...je to dálkový řidič.

Rodiče mají ...SJM...takže možnosti jsou vcelku zůžené. děkuju

Od: pravnik
Datum: 02.07.15 14:31

Pokud mají rodiče nemovitosti v SJM, tak buď si o tyto nemovitosti zúží své SJM notářským zápisem (vcena přes 10 tis.Kč), nebo nemovitosti darují (oba) např. potomkům (darovací smlouva + 1 tis.Kč za návrh na vklad do katastru). Při darování mezi rodiči a dětmi se žádná daň neplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dfdfddd
Datum: 02.07.15 18:37

kdysi jsem slyšel že pokud se to přepíše na děti, tak ten dum nemůžou hned prodat ale po uplynutí určitého období, když dítě má stejné trvalé bydliště - 2 roky,..když má trvalé bydliště jinde - 5 let...je to pravda?

můžou rodiče přepsat dum na jedno díte, i když mají tři?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.