Jak překonat ranní vstávání

Od: Datum: 30.06.15 20:08 odpovědí: 9 změna: 01.07.15 21:09

Nikdy se mi nechce ráno vstávat. Mám nachystaný budík vždy na 6:00, ale vstanu až v 6:30, protože se mi z té postele prostě nechce vstát a jsem vděčná za každou minutu spánku navíc. Jak vstanu, tak mám samozřejmě na všechno už málo času - udělám jen nejnutnější věci a jdu do práce. První jídlo mám až v práci. Chtěla bych vstávat dřív, abych si mohla ráno jít zaběhat, nachystat si jídlo a v klidu posnídat a pak vyrazit do práce. Jenže u mě to fakt asi není možné. Je jedno, v kolik jdu večer spát. Klidně můžu jít spát už v 8 nebo až ve 3 ráno a vstanu vždy stejně. Jak se člověk může donutit ráno brzy vstát?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.15 20:14

Kolik Vám je?

Já měla v 15 problém vstát v 7:20. Ve 22 jsem nadávala na vstávání na 6:15. No a teď (30) jsem celá šťastná, když můžu vstávat v 5:00. Jen to musí být každý den. Takže to možná přijde s věkem.

Když mám podobné problémy já, vyplatí se mi nebýt na sebe moc přísná. Zkuste nejdřív vstát o 10 minut dřív s tím, že se jen najíte. Žádné běhání a podobné zázraky, prostě nechte tělo zvyknout na těch 6:20. Vyplatí se mít snídani připravenou, pokud to jde, aby bylo ráno méně práce - mně to vyhovuje jakmile musím připravovat snídani, tak se mi do ní nechce.

Jo a samozřejmostí je pevná vůle o tom vyskočit rovnou z postele. Žádné dospávání a "ještě 5 minut", to je mor a disciplína jde do kytek. Takže bych si zkusila dát budík na 6:15 či tak nějak a nemít už ani pár minut na dospávání. Také jsem si kdysi dávala budík na dřívější čas, abych mohla ještě polehávat, ale není to dobře.

Ale u spaní vždy platí to, že každý to má jinak, tak musíte věci vyzkoušet. Co vyhovuje jednomu, může být špatně pro jiného.

doplněno 30.06.15 20:29:

No, já to nemám úplně jinak - dokud nikam nemusím (do práce apod., hořet zrovna nemusí), tak také nevstanu. O víkendu ale už zvládám 7:30, což bylo před lety nemožné. Ale před tou dobou nevstanu, pokud nemusím.

Ohodnoceno: 0x

Od: ptace
Datum: 30.06.15 20:21

Jsem v podobném věku jako vy, ale k brzkému vstávání jsem se tedy ještě doposud nedopracovala :( Já jsem vždycky byla spíš noční typ, že jsem raději nutné věci dodělávala pozdě do noci než bych ráno měla vstanout dřív a vrhnout se na to hned ráno. Ráno prostě nevstanu, pokud mi vyloženě nehoří barák.

Datum: 30.06.15 20:18

Prostě musíte být na sebe tvrdá a časem si zvyknete

Od: wamp®
Datum: 30.06.15 21:04
Ano,je to o disciplíně jako takové.
Ta se dá vypěstovat,když člověk chce...
Zazvoní budíček,hned vstávám.Letím do koupelny,hygienka,líčeníčko,účes..
Potom obleču věci,které si večer připravím,včetně kabelky.
Potom uvařím čajík a udělám si baštu...
Potom pěkně v klídku odcházím z domu.
Ne na poslední chvíli...
Blažený to pocit ;)

Od: host
Datum: 30.06.15 21:21

Skautský budíček - večer vypít půl litru čaje a ráno vás to vzbudí samo.

Těšení na ráno - myslete na něco příjemného, třeba že uvidíte vstávat sluníčko, zpívat ptáky, nebo jak krásně po ránu prší, jak kokrhají kohouti, jak jedou první ranní vlaky, atd. Prostě se na ráno těšte, dívejte se na ranní oblohu, na lidi, jak se postupně trousí do práce. Je to trochu jako otužování, nikomu se do studené vody nechce, ale sám sebe přesvědčuje, že je to zajímavý zážitek. Když ráno musíte vstávat, tak si z toho udělejte svou libůstku, těšte se, že budete mít delší den a že budete mít ráno zážitky, které třeba ostatní zaspějí,

Ohodnoceno: 1x

Od: radkapod*
Datum: 30.06.15 21:52

Budte ráda že můžete vstávat "až" v 6hodin ;), já vstávám v 4:30. Ted v létě mi moc pomáhá nezatemněné okno, často se probudím sama světlem a "zpěvem" kosáků *smich*. Jinak v zimě je to horor, hlavně nesmím znovu lehnout...to bych zaspala.

Datum: 30.06.15 22:04

Kolegyně si dává dva časy buzení. Jedno zvonění ji probere z tvrdého spánku, druhé už je to opravdové. Já to mám podobně. Jedno zvonění = budíček, druhé zvonění supluje pejsan. Jinak doporučuju dát si budík tak daleko od postele, abyste byla nucena vylézt. Mona

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.07.15 10:08

Mám podobný problém jako Vy Všichni mě ujišťovali, že věkem o mou zálibu ve spaní příjdu a budu rád, když se nebudu budit před 7 hodinou. Pomalu stárnu a stále nepozoruji velkou změnu. Už sice o víkendu nezvládnu vyspávat do 11, jako v pubertě, ale to je hlavně díky tomu, že člověk má nějaké povinnosti a také mě bolí po delší době v posteli záda a musím vstát, abych to rozchodil.

Musím říct, že mnohem lépe se mi vstává třeba ve 4 ráno (za předpokladu, že jsem šel dřív spát) než například v 6 hodin...

Nicméně dost často si moje práce vyžaduje, abych vstal brzy, i já sám to od sebe začínám vyžadovat (ze stejných důvodů, které jste napsala i Vy) a za sebe můžu doporučit jedině pravidelnost, kdy zkrátka budete mít budík nastavený na stejnou hodinu 7 dní v týdnu a tělo si za čas taknějak přivykne, dodržovat spánkovou hygienu, aby se člověk cítil vyspaný (po tom, co se ráno probere s hybernace) a utužovat si vůli (prostě se ráno hecnout a vstát - nejhorší je ten první pohyb, který narovná tělo na posteli, pak už to jde )

Od: osel59
Datum: 01.07.15 21:09

Smiř se s tím a nauč se stím žít. Mám celý život stejný problém. Je mi 55 let, věk nic nevyřešil a tak jsem ráno stejná mrtvola jak za mlada. Zkoušel jsem lecos, nepomohlo nic. Prostě systém najíždí v 8,00 ať jdu spát kdy chci, ať je léto nebo zima. Zato večer se do postele nutím. Ale do práce se musí chodit podstatně dřív. Tak trpím, okolí často se mnou. Co já už ráno udělal průserů..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.