Danove priznani

Od: Datum: 30.06.15 10:41 odpovědí: 8 změna: 01.07.15 19:09
Dobry den pratele, jak zjisti financni urad, kolik jsem si v letosnim roce privydelal? Chodim na ruzne brigady ke znamim, sem tam neco vydelam na aukru, sem tam prodam nejaky sber papiru ci zelezneho srotu, jedu na melouch na malovani, udelam administrativni praci pro nejakou firmu... vse se mne vyplaci na ucet. Muze ziskat financni urad jen tak namatkove pristup k memu bankovnimu uctu? Nebo presneji receno muze banka FU tyto informace poskytnout? Dekuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.06.15 11:41

Dobrý den, je-li na něco doklad, papír nebo je o tom někde záznam, tak je to také dohledatelné. Ale, celkový příjem je do určité částky zbaven povinnosti ho zdanit.

Možná je to i Váš případ. Pokud F.Ú. nezná Váš účet, tak ho hledat nebude. Zdravím!

doplněno 01.07.15 18:49:

Proč se zde ptáte, když už předem víte, že ty peníze zdanit nechcete. Je to loterie a třeba Vám ten "ojeb" vyjde. Ale, pokud nebyla nějaká změna, tak F.Ú. může kontrolovat zpětně až do 10 let. No, k tomu ještě doměření penále a nemusí to být nic hezkého.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.06.15 14:05

Celkem snadno, přestože se k Vašemu účtu nedostane.

Nedoporučuji pokoušet se FÚ "obcházet",

po skončení roku normálně podejte daňové přiznání.

Ohodnoceno: 2x

Od: gustav34
Datum: 30.06.15 14:17
Jak to myslite, celkem snadno? To si jako jednoduse zavolaji do banky at jim poslou vypis z meho uctu? Na to maji pravo? A toto snad banka ani nesmi ne? A jak se vubec FU dovi kde a jake cislo uctu vlastnim? Nemusim zminovat ze neni v jejich silach sustrovat kazde FO vypis z uctu... Pred lety jsem rusil zivotko a dane jsem nepriznal a nic nevratil a v klidu to proslo. Myslim, ze ti maji na praci spis kontrolu PO, vetsich firem apod...
Datum: 01.07.15 00:44

Gustave, zdá se, že čtete něco jiného, než jsem napsala.

FÚ se k Vašemu účtu nedostane.

Informace získá od Vašich zaměstnavatelů.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.06.15 14:57

Finanční úřad , mj., vás může k podání daňového přiznání vysvat. Třeba si vás vytánou z klobouku nebo vás někdo nabonzuje.

Ohodnoceno: 1x

Od: uska®
Datum: 30.06.15 21:24

A jak se vubec FU dovi kde a jake cislo uctu vlastnim?

To je tak jednoduchý, že se mi nechce věřit, že se ptáte. No budiž - každý zaměstnavatel nebo i sběrna kovů má vaše jméno atd a číslo účtu, kam vám posílají peníze. Tyto odeslané peníze si dají do účetnictví jako výdej. FÚ dělá běžně kontroly u těchto subjektů a zrovna narazí na vás. Pak vás FÚ požádá o předložený výpisů za banky, daňového přiznání .. a už se vezete.

Od: gustav34
Datum: 01.07.15 15:47
A kdyz budu mit vic uctu? Napr. u prodeje zeleza? Navstivim 10 sberen a u kazde prodam a pokazde necham vyplatit na jiny ucet? :D
Od: uska®
Datum: 01.07.15 19:09

Návody na podvody se zde nesmějí psát - viz pravidla poradny. Z vaší strany zbytečný dotaz, peníze nechcete danit, tak je nedaňte, je to váš problém.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.