Obyč. úředník vs. státní úředník

Od: Datum: 30.06.15 08:14 odpovědí: 2 změna: 30.06.15 10:27

Dobrý den,

potřebovala bych poradit svoji mamince. Pracuje na katastrálním úřadě jako: ekonomka, zásobovač, sekretářka, vyřizuje poštu pro celé pracoviště a pracuje v ISKN (systém na správu dat v katastru nemovitostí). Všichni zaměstnanci jsou zařazeni jako státní úředníci až na moji mámu. Zdůvodnění: nedělá v systému katastru nemovitostí a tudíž není státní úřední ale "obyčejný úředník". Přestože v ISKN pracuje.

Dotaz: Může "obyčejný úředník" vykonávat práci státního úředníka?

Pokud by bylo možné napsat i paragrafy, na které se můžeme později odvolat bylo by to moc fajn, ale když ne tak žádný stres. Budu moc vděčná za jakékoliv odpovědi nebo i rady jak s danou situací naložit.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.15 08:59
Část možná poslouží zákon 234/2014 Sb., 218/2002 Sb.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.15 10:27

Možná, že na řešení už je pozdě, vzhledem k tomu, že na úřadech už se pomalu vyplňují žádosti o vstup do služebního poměru...

Nevím jaké vztahy má Vaše maminka s ředitelem příslušného pracoviště, ale teoreticky se s ním mohla dohodnout na tom, aby ji přeřadil na pracovní pozici referenta státní správy s tím, že v popisu pracovních činností bude mít nadále práce, které dosud vykonává. Pak by teoreticky mohla spadat do kategorie těch, kteří budou vstupovat do služebního poměru a stanou se státními úředníky. Jak už jsem ale psal, pravděpodobně už bude na toto řešení pozdě.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.