Použití želatiny na zmírnění bolestí

Od: Datum: 29.06.15 16:49 odpovědí: 7 změna: 01.07.15 01:35

Prosím, kdo mi může poradit. Na Facebooku jsem našla recept na zmírnění bolestí kloubů, zad a nohou pomocí želatiny. Nevím, jaká želatina by to měla být. V prodejně potravin jsem našla různé druhy na dort, na tlačenku, ale obyčejnou želatinu neměli. Ví někdo, jaká želatina by se měla použít a kde se dá koupit? Za rady děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 29.06.15 17:15
Zdravim. Ono se doporucuje pri pocitovani opotrebeni kloubu polykat zelatinu pro podporu obnovy chrupavek a vazu ,ale urcite neni mysleno jist zelatinu na vyrobu dortove polevy zrovna nedavno jsem resila obdobny zdravotni problem, a lekar mi rekl, ze pokud chci podporovat prumysl tak at si preparaty nakoupim...ale nejake extremni zlepseni zdravotnich obtizi at necekam.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.06.15 18:38

Dobrý den, ona je možná myšlena i taková ta želatina, co třebas získáte například rozvařením vepřových nožiček a vyrobením sulcu apod. Ona ta želatina (rosol) přímo nepůsobí proti bolesti kloubů jako nějaký prášek, ale spíše je brána jako výživa kloubů.

Ohodnoceno: 3x

Od: iv®
Datum: 29.06.15 20:03
To me taky lekar doporucil. Pry mam jist vice ovarku...jenze ja bych to nepozrela :(
Ohodnoceno: 0x

Od: pb®
Datum: 30.06.15 09:13
Ona i ta cukrářská želatina třeba v plátcích, není nic jiného, než vyvařené vepřové nožičky, kůže, šlachy, kosti, zkrátka jatečný odpad bohatý na kolagen. Jedno jestli je to v tobolce, na dortu nebo sulcu, všechno jedno jest. Schválně jestli tohle při pojídání dortíků, gumových medvídků nebo polykání léků či vitamínových doplňků tuší zarytý vegetarián nebo muslim.

Datum: 29.06.15 22:05

Želatina je např. v gumových medvídcích - říká se, že konzumace gumových medvídků je dobrá na klouby... To je samozřejmě nesmysl, musela byste jich sníst metrák

Želatinu pro výživu kloubů obsahují různé potravinové doplňky. Poraďte se v lékárně.

Datum: 30.06.15 10:35

Četla jsem, že by člověk té želatiny musel sníst dva vagóny, aby mu to pomohlo.

Mně pomohl Celadrin extra silný (výrobce Barnys, Kanada)

Datum: 01.07.15 01:35

Děkuji za všechny odpovědi, je to od Vás milé.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.