Cukrovka

Od: Datum: 29.06.15 13:24 odpovědí: 12 změna: 01.07.15 14:52

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, jestli náhodou nemám nějaký příznak cukrovky.

Slyšel jsem, že se při cukrovce často chodí močit, a tak mě napadlo jestli bych nemohl mít nějaký příznak.

Já mám takovýto problé, třeba od rána do dvanácit nepiju a pak třeba vypiju třičtvrtě litru za hodinku a pak chodím často močit, tak jsem si říkal, že se tu zeptám, třeba by někdo věděl?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jentak
Datum: 29.06.15 13:39

Při cukrovce jste schopen vypít třeba 6-8 litrů vody denně. V důsledku toho taky musíte přiměřeně močit. Nejhorší je to, že pocit potřeby přichází v důsledky zvýšené činnosti ledvin hrozně rychle, a máte dost málo času na to, dojít si na záchod. Pokud jste v tomto stadiu, tak ale také většinou extrémně hubnete, jste neustále unavený, chce se Vám spát, ohnout se ke tkaničkám od bot Vám příjde jako nemožně těžká práce. Tolik k těm základním příznakům cukrovky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fdbgdf
Datum: 29.06.15 13:44

No vypiju tak litr za den. A jinak ohnout mi nedělá problém a unava taky ne jen když více dělám. Akorát když teda vypiju více te limonády najednou, tak chodím často na záchod močit. A hubeny jsem ale to jsem stále. je mi 20. Já se ptám protože vždycky k snídani si dám jogurt s rohlíkem a pak ještě tři konlihy koupené, tak jestli to nemůže být z toho ta cukrovka.

Od: jentak
Datum: 29.06.15 13:51

Nemůže. Indikací k získání cukrovky je nedostatek pohybu, nadváha, nezdravý styl života. Ty stále omílané dědičné dispozice se podílejí na vzniku diabetu u mužů asi v 5% a u žen asi ve 3%.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 29.06.15 23:06

Ve dvaceti ještě můžete být v klidu, ale jestli budete pít limonády a každej den jíst tři koblihy, tak dříve nebo později cukrovku mít asi budete. Doufám, že ten jogurt je aspoň obyčejnej bílej. Sice zatím můžete být zdánlivě hubenej, ale je otázka, jakej máte podíl tuků a svalů. Navíc si vytváříte špatné návyky a za takovejch dalších dvacet let už nebudete nejmladší a tuky se vám budou jen hromadit. A litr vody za den, z toho většinu vypijete po obědě a trochu asi i večer? To se divím, že nejste unavenej. Chlape co to s tím svým tělem provádíte. Zatím je to dobrý, ale teda brzo přijdou první zdravotní potíže a pak budete litovat, že jste se o sebe nestaral líp. Já vím, že zdravý životní styl není zárukou pevného zdraví, ale aspoň některým nemocem byste se zcela určitě vyhnul, například té cukrovce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.15 16:23

jentak,,,,,,to myslíte vážně? Jak s tím pitím tak tak s tím WC.Nehubnete,je to indivuduální. Jsem disbetik a tohle co píšete,jsem nikdy nezažila...Cukrovka je tichý zabiják...Ale to,co jste napsal je promiňte blbost.Pokud vypijete větší množství pochopitelně chodíte na WC. Kupte si v lékárně proužky na měření cukru v moči. Najezte se dost a pak si změřte hladinu,,není to úplně přesné ,,ale něco z toho získáte.To změření tak zapůl hodiny..

doplněno 29.06.15 16:39:

Ještě doplním,,,cukrovka je dědičná ,,nemusí se projevit,ale je dědičná..Hodně lidí jsou diabetici a neví vůbec že ji mají. To by nemohli ani chodit do práce,,asi by se pomočovali cestou a pod. Pochopitelně když vypijete větší část tekutiny tak chodíte na WC.

Cukrovkáři mají většinou žízeň ,,ale ne každý,,,není to zásadní příznak,

doplněno 30.06.15 08:08:

Můj tchán vždy říkal,,všechny nemoci jsou z přežírání.A já se smála,,,ON měla pravdu.Tedy hodně z nich.Cukrovka také může být ze stresů..Hlavně,,jezte vše -menší porce a častěji,,,tak nebudete mít hlad a nebudete zatěžovat organismus.A Nesedět u PC a hýbat se!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jentak
Datum: 30.06.15 15:38

Ano myslím to vážně. Všechno to, co jsem popisoval mám za sebou. Zhubnul jsem cca 30kg. Skončil jsem v nemocnici. Cukr 28. Dg diabetes 2.typu. Dnes dlouhodobý cukr 7. Neboli dobře kompenzováno.

doplněno 30.06.15 15:42:

A tvrzení o dědičnosti cukrovky jsou babské povídačky. Ty čísla co jsem uváděl výše, jsem našel na internetu, v nějakém lékařském výzkumu. Všechny ty odkazy na dědičnost, v různých časopisech, papírových nebo elektronických, nejsou pravda, a všichni od sebe jen opisují. prohledejte internet. Najděte si opravdové lékařské články z odborných časopisů, lékařské výzkumy, a zjistíte, že je vše jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.15 16:09
avatar

Jentak: Já si zrovna nemyslím, že tvrzení o dědičnosti cukrovky jsou babské povídačky. Někdo má v genech predispozice, že tuto nemoc mít může. A když k tomu přidáme nezřízený život, přejídání se sladkým, tloušťku nebo nadměrný stres a apod. tak se holt stane, že cukrovka u tohoto člověka propukne. A nyní mi to mé tvrzení zkuste vyvrátit. Jsem zvědavá na vaši reakci.

doplněno 01.07.15 14:19:

Pro Zavináč: Jí-li někdo nadměrné množství sladkého, tak většinou je tlustý... tloušťka pro lidský organismus není dobrá a stojí za většinou civilizačních chorob - tedy i cukrovky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.15 21:29

Neznamená,že když někdo jí nezříděně slsdké,že ji dostane..To nemá s cukrovku nic společného...Až ji dostane tak pak je konec ,,,cukr je ve všem, Laktoza, sacharoza .Čili jíst málo a často...je nejlépe a netloustnou a také mít pohyb,,pokud má pohyb,,může více zhřešit..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 01.07.15 14:07

Na co mám reagovat? Mám se opakovat? Proč? Ta čísla, 3% u žen a 5% u mužů jsou z lékařských výzkumů. Babskými tlachy, jsem myslel to strašení dědičností, právě ta čísla dokazují, že dědičnost zdaleka není tím pravým původcem cukrovky. Naopak životní styl, zdá se ano. Pokud někdo hazarduje a má dědičné dispozice, má větší naději, že onemocní. Ale rozhodně to není tak, že s dědičnou predispozicí člověk na 100% onemocní cukrovkou, to jsou babské tlachy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.15 14:47

Napsala jsem dost jasně,že ne každý onemocní cukrovkou když to mají rodiče apod...ALE,,musí si dávat pozor dědičné to je,,jsou větší dispozice .

Můj švagr u něho v rodině snad všichni měli cukrovku ,,sami si ho pozvali na vyšetření,,je riziková skupina.Tak žádné babské tlachy... Jsou to fakta co píši..,,Jo vy jste diabetik? A navíc já nevěřím v jejich předpovědích,,je to jako o počasí..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.15 14:52
avatar

Tak si to raději upřesněme... cukrovka I. typu není dědičná. Jsou-li genetické predispozice pro cukrovku II. typu a člověk vede životní styl, kterým si zakládá na civilizační choroby, tak teoreticky cukrovkou může onemocnět... Prakticky tu říkáme každý jinak, ale jedno a totéž...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.15 18:58

Mám často dost žízeň a často močím taky.Cukrovku nemám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.