Kam na dovolenou do Bulharska?

Od: Datum: 07.07.15 09:36 odpovědí: 12 změna: 08.07.15 21:58
avatar

Dobrý den. V září plánujeme letět na dovolenou se 6-ti letou vnučkou. Manžel chce zkusit Bulharsko,že jsme tam ještě nebyli,ale chtěla bych poradit kam,aby jsme nebyli zklamaní. Kamarádka se nedávno vrátila z Primorska a byla totálně zklamaná. Špína,jídlo na nic,moře daleko...Máte nějaký dobrý,vyzkoušený tip,popř. s jakou cestovkou? Všude přece nemůže být tak špatně?Recenze si přečtu,prohlídnu různé cestovky,ale člověk nikdy neví,zda si to tam ty cestovky nepíšou třeba samy. :--)) , proto dám raději na vaše rady a zážitky z Bulharska.Nejsme nijak zvlášť nároční,ale čistota a jídlo na aspoň slušné úrovni,čistý bazén a moře nedaleko už kvůli vnučce je pro nás prioritou. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.15 10:36
avatar

Růže, co lidí, tolik názorů. Já jsem v Primorsku byla a dovolená se mi po všech stránkách moc líbila. Moře daleko nebylo. Primorsko je na takovém poloostrově a moře ho omývá za dvou stran. Severní pláž je taková divoká, velké vlny, jižní klidná, vhodná pro děti. Já chodila zpočátku do těch vln, ale když jsem si párkrát lokla a lovila podprsenku, roupy mě přešly a začala jsem navštěvovat tu klidnou jižní.

Vzdálenost z hotelů a penzionů není snad nikde větší, než 300 m. Já to měla 150 m na jižní, 200 m na severní pláž.

Jídlo bylo vynikající, formou bufetu. Měla jsem snídaně a večeře. Dostatek ovoce všeho druhu /meruňky, broskve, hrozny, ohromné švestky, pomeranče, banány a velké kusy vychlazeného melouna/ , vynikající husté jogurty, jaké se u nás snad ani neseženou, uzeniny, maso, hlavně kuřecí, pizza, topinky, různě upravená vejce. Na co měl člověk chuť, to si mohl vzít. Nikdo nikoho neomezoval. Výhodou bylo, že mohli přijít i turisté, kteří tam stravu neměli zajištěnou a mohli si třeba jednorázově jídlo zaplatit.

Nepořádek - to ano, to je pravda. Ulice byly v pořádku, lemované stánky trhovců. Když člověk vlezl za stánky, uviděl změť papírů a krabic od zboží. Pláž byla v pořádku, ale za ní, tam, kde byly křoviny, byl také binec. Potrhaná lehátka, papíry, kelímky...

Bydlela jsem v patře na hlavní třídě, budila jsem se už kolem 6. hodiny, seděla na balkóně a dívala se, jak se město provouzí. První jely malé náklaďáčky. Chlapi sbírali odpadkové koše a vysypávaly je. Za nimi asi 10 minut vyrazila tlupa snad 30 ženských. Vypadaly jako cikánky, každá měla koště, některé i lopaty. Zametaly poctivě celou ulici, neunikl jim jediný nedopalek z cigarety.

A že večer byl znovu binec? Myslím, že za to mohli rozjančení turisté. Ti místní opravdu uklízeli, pravidelně a dobře. Odpadkových košů bylo všude dost, záleží jen na lidech, kam ten papír hodí.

Jinak zkuste Nesebar, nebo starobylé město Sozopol. Co se týče mě, vrátila bych se do Primorska hned. Jaga.

doplněno 07.07.15 10:40:

Na Bulharsko je vynikající cestovka Alexandria. Sice nepatří mezi ty nejlevnější, ale služby jsou na úrovni, vždy bylo všechno tak, jak řekli.

doplněno 07.07.15 10:47:

Omluva za hrubici: Chlapi sbírali koše mám dobře, ovšem vysypávaly je...*ee*, ale no fuj!

Byl to jen překlep, shodu podmětu s přísudkem dosud ovládám.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ruze®
Datum: 07.07.15 10:47
avatar

Děkuji babojago,prostuduji si místa,která uvádíte. Jen ještě,kdy jste tam byla?Ta zklamaná kamarádka cca před 3 týdny.

Od: mohajkova*
Datum: 07.07.15 15:27

já jsem taky byla v Primorsko a moc se mi libilo, opravdu *slunce* vynikající cestovka Alexandria, delegáty, transfery, úplně všechno, a to že je moře daleko...nepravda. je tam severní a jižný pláž, všechno je kousek. Zkuste se podivat na Sozopol, staré město *palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mirka1
Datum: 07.07.15 15:39

Paní tak když do Buharska, tak na Sluneční pobřeží. Krásná čistá písečná pláž, azurové mělké moře, hotely, restaurace s jejich báječnými jídly, vyžití všemožné , kousek autobusem nebo vláčkem, rybářská vesnička Nessebar, výborné jsou tam čerstvé ryby na rožni aj. dobroty, plno krámků se suvenýry, celkem přijatelné ceny. Ovoce v této době spousta a vynikající, melouny, broskve, hronové víno, nehledě na to, že se s nima domluvíte. Byla jsem tam několikrát, viděla jsem i jiné pláže v Evropě i ve světě, ale na Sluneční pobřeží nedám dopustit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuj
Datum: 07.07.15 15:56

Albena

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.15 16:54
avatar

Nevím ale v dobách když jsem létával do Bulharska (naposledy v roce 1989!)-trvale na Družbě- /žel nelze srovnávat s cestovkami-na léčení od armády/,procestovali jsem toho vícero-od Balčiku po Nesebar,jednou jsme jeli až k Primorsku-tam byla sice písčitá pláž ale černý písek!,jinak všude písčité až ,a to si nepamatuji kde ,byla kamenitá pláž,co si ale pamatuji tak tam bylo čistěji než v československu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strojar*
Datum: 07.07.15 17:32

Dobrý den,

byl jsem na dovolené v Kitenu a Achtopolu a mohu jedině doporučit. Obě místa jsou na jižním pobřeží. Achtopol je velice blízko tureckých hranic. Pláže byly čisté a jídlo bezvadné (vyplatí se chodit do restaurací než si platit např. polopenzi). Akorát v září bude již po sezoně, takže se dá předpokládat, že bude v letovisku málo stánků atd. Jako cestovní kancelář můžu vřele doporučit CK Alexandria.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 07.07.15 20:40
avatar

Děkuji všem za doporučení,vše si prohlídnu a promyslím.

Datum: 07.07.15 21:55

Já zase vzpomínám na Zlaté písky. Nádhera - luxus.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.15 12:40
avatar

V Bulharsku se prodává kyselé mléko - кисело мляко. V Bulharsku je zvlášní jogurtová kultura - zdroj - https://www.google.cz/?gws_rd…q=jogurtova+kultura+bulharsko - je to nejzdravější jogurt na světě a nejlepší je z ovčího mléka. Skoro tam neznají rakovinu tlustého střeva a domnívám se že právě díky tomuto jogurtu, protože je dennodenně součástí jejich jídelníčku. Bohužel u nás se nic tak zdravého neprodává a já bych byla ochotna si zaplatit i svým dětem toto kyselé ovčí mléko protože nejenže bychom byli zdraví ale navíc měli i krásné zuby a pevné kosti. Proto kdo tam budete, využijte této velké vzácnosti a jezte ji tak, jak ji jedí oni, jen s kusem chleba, bez marmelády a podobně. Zhubnete a budete se hlavně cítit velmi dobře, plni síly. Problémy se zažíváním zmizí.

Většinou se tam vaří z jehněčího a skopového masa, umí ho upravit a já tam nejvíce milovala kevabčeta. Viděla jsem tam vařit z vepřového minimálně. A jejich dušené fazole jsem zbožnovala. Nemělo to chybu. Vařím je někdy i dnes, ale není tu typický slunečnicový olej, není to ono, nemá to tu chut. Dobré jsou i placky s ovčím sýrem. Co se u nás prodává pod názvem balkánský sýr, jen kolem Balkánu letělo. Měli tam jeden krásný zvyk - o přestávce v práci dali všichni na stůl všechno co měli k jídlu a každý si bral od všeho..při jídle si povídali, smáli se, byly to krásné přestávky. Omlouvám se, pokud jsem hodně sešla z tématu, vzpomínky na tu zem mám krásné a jedinečné. Добре дошли в България.

Vítejte v Bulharsku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 08.07.15 20:52

Ano, do Primorska bych jela klidně znovu. Byla jsem tam před 3 lety a super dovolená. Moře bylo super i lidé a jídlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 08.07.15 21:58

Přidávám se k mirka1: Slunečné pobřeží - letecky do Sofiea a pak do Burgasu letadlem místní linkou. Z Burgasu z letiště taxíkem až před hotel a totéž zpátky. Píseček, písek, teplé moře. atd. Dobrý výlet na Nesebar i s místními pochoutkami a historickými památkami.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.