Odstoupení od smlouvy z důvodu stěhování vivo

Od: Datum: 27.06.15 10:53 odpovědí: 6 změna: 27.06.15 14:08

Zdravím, od 1.7. se stěhujeme a máme kabelovou TV a internet od společnosti VIVO, na adrese kam se stěhujeme nemá tato společnost pokrytí. Smlouva je na dva roky, poté doba neurčitá, internet máme cca 8 měsíců. Když jsme volali na zákaznickou linku,řekli nám,že ukončení smlouvy není možné hned,ale je tam 3 měsíční výpovědní lhůta. Chci se zeptat, jestli jde smlouvu zrušit z důvodu stěhování,když na dané adrese nemá tato společnost pokrytí? Na dané adrese je UPC a dokonce i za lepší cenu. S nájemníkem,který se má stěhovat místo nás jsme se zkoušeli domluvit na přepisu,ale ten nám řekl,že si tu bude dávat internet od O2,takže přepis nechce. Díky za odpověď a přeji pěkný víkend :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.15 11:14
avatar

Obávám se že nejde, stěhování není přece věc poskytovatele. Pořád lepší tříměsíční výpovědní lhůta, než kdyby po vás chtěl dodržení celého závazku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.15 11:20
avatar

Musíte se pořádně podívat do smlouvy jak je to s jejím ukončením a jaké důvody jsou pro případné vyjímky. Pokud ve vyjímkách změna bydliště nebude máte smůlu. Tyhle okolnosti je třeba při stěhování řešit s patřičným předstihem, aby se podobné situaci zamezilo.

doplněno 27.06.15 11:21:

Při stěhování jsem toto řešil v předstihu půl roku abych pak nebyl podobným ustanovením smluv překvapen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ntally*
Datum: 27.06.15 12:05

Teď se do té smlouvy koukám. Doba je tedy jen neurčitá. Je tu 3 měsíční výpovědní lhůta,pouze písemně. Ale výjimky tu psané nejsou. je tu pouze ta výpověď nebo dohoda obou stran, Tak nevím, co spočívá v té dohodě.

Od: paw®
Datum: 27.06.15 13:25
Dohoda je ten prepis na noveho najeknika na stejne adrese. Hlavne si s vypovedi pospes, urcite tam bude napsano, ze se pocita od 1. dne nasledujiciho mesice. Abys nemusela platit mesic navic.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.15 13:47
avatar

Dohoda přece spočívá v tom, co si smluvní strany sjednají.

Nebude-li jedna ze stran (tipuji poskytovatel) s návrhem dohody

souhlasit, nelze ji uzavřít (nelze smlouvu ukončit dohodou).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sos*
Datum: 27.06.15 14:08

Bohužel, co je psáno to platí. Výpověď měla být dána 3 měsíce předem. Ale zkuste se osobně a v klidu dohodnout s někým z vedení kdo má rozhodovací pravomoc a ne s obyčeným pracovníkem na kontaktním centru, ten o ničem nerozhodne. Možnost veřejné šíření špatné pověsti firmy může nastat až při takovém neúspěšném jednání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.