Výlet v Praze

Od: Datum: 25.06.15 07:09 odpovědí: 7 změna: 25.06.15 12:54
avatar

Krásný den,

chtěla bych od Vás (zejména z Prahy) poradit: pokud byste měli výletnit v Praze, se startem na Václavském náměstí, chtěli byste navštívit (i) Pražský hrad a (i) Pražský orloj, měli byste na to 6 hodin, jaké památky byste navštívili a kudy byste šli. Můžete dodat i mapku (čísla tramvají ...)

Velmi, velmi Vám děkuji

St.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.06.15 07:37
avatar

Dobrý den, pokud chcete něco vidět, tak půjdete stejně pěšky. Začněte tím Václavským náměstím (Národní muzeum a socha sv. Václava) a potom až dolů na Můstek. Půjdete stále rovně a vyjdete před Staroměstskou radnicí + (vpravo) náměstí + Týnský chrám.

Potom se vrátíte a okolo Orloje se dostanete do Karlovy ulice. Tou půjdete až na Karlův most, přes něj na Malostranské náměstí (okolo kostela sv. Mikuláše) a do kopce Nerudovou ulicí až na Hrad. No, připravte se na to, že hlavně v "Karlovce" je "úzké hrdlo" a je přeplněná turisty. Dávejte si pozor na kapsáře, nekupujte předražené suvenýry a hezky si to užijte. Na prohlídku nějaké památky uvnitř už asi nebude čas. Zdravím!

P.S. Zabloudit nemůžete - každý (česky mluvící) člověk Vám poradí a ukáže cestu.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 25.06.15 07:42
avatar

Vždycky když mám v Praze tolik času tak sednu na nejbližší metro a dojedu na Vyšehrad.Vystoupím u konkres.centra a procházkou se jde na Vyšehrad.Kde je parádní výhled na Prahu,romantika,příroda,historie.Mám ráda klid,takže tohle místo je nejlepší.Pak jen sejdu dolů na nábřeží a pěžky po něm až ke Karlovu mostu.Když je čas,tak ještě na Kampu a zeď Johna Lennona.Nedávno pršelo,tak jsme vystoupili u konkres.centra a jako první jsme šli přes nuselský most a schovali se do Policejního muzea,které je v klášteře na konci mostu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.06.15 08:01
avatar

Já doplním Bena. K Muzeu na Václavském náměstí se dostanete nejlépe metrem C anebo A, které Vás vyhodí pěkně nahoře. B se dostanete doprostřed Václaváku.

Až budete scházet dolů, zastavte se ve Vodičkově ulici a projděte se pasáží Lucerna. Je to častá zastávka turistů. Všimněte i venkovních fasád. Zajímavé jsou U Nováků - Vodičkova 30 a hned naproti Myšák Gallery.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: martin1*
Datum: 25.06.15 10:27

Popíšu moji oblíbenou trasu. Z Václavského náměstí jděte na Staroměstské náměstí a pak Celetnou ulicí projděte Prašnou bránou a přes náměstí Republiky jděte kolem Kotvy přes Štefánikův most a po schodech k Letenskému zámečku (můžete zde navštívit Technické muzeum) a jsou zde krásné výhledy na Prahu. Poté Letenskými sady k Hanavskému pavilonu a po starých zámeckých schodech k Pražskému hradu (nebo před nimi si ještě prohlédnout Valdštejnskou zahradu) a na Hradčanské náměstí (je možnost se dojít podívat k Loretě), pak Nerudovou ulicí dolů na Malostranské náměstí a na Karlův most. Z něj sejít po schodech na Kampu (Čertovka, Lennonova zeď) a přes most legií k Národnímu divadlu. Pak už nastoupím na tramvaj a jedu domů.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bbb*
Datum: 25.06.15 12:06

Jestli budete mít dost peněz, vezměte si na Staromáku kočár s koníčkama, on vás poveze po památkách. Sama jsem tak jela, bylo to krásné, stálo to za ty peníze, když někam jedu, beru si vždycky dost, kdyby náhodou. Nebo využijte různé vláčky apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.15 12:45
avatar
V centrum je to o "hubu" sama to tam nemam rada.urcite projit si Vaclavak,dolu na Staromak na orloj,ze staromaku na Karluv most,kdyz ho ve zdravi prejdete na druhe strane se octnete na Malostranskem namesti.kdyby jste sli pod spickou konce mostu dolů budete na Kampe.projdete si parcik.Můžete i na Manes,Rašínova nábřeží dat si pivko na parniku nebo vyplout.Půjčit si lodicku...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: odpoved*
Datum: 25.06.15 12:54

Muzeum Alfonse Muchy, je v ulici Panská (souběžná s Václavským nám.), dostanete se tam z ulice Jindřišská nebo z ulice Na Příkopech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.