Mám oprávnění vyřizovat pozůstalost po tetě?

Od: Datum: 23.06.15 15:27 odpovědí: 4 změna: 25.06.15 06:12

Zdravím,dnes mi telef.soc.pracovnice z LDN kde asi před dvěma měsíci umřela teta s kterou jsem se skoro vůbec nestýkala,že mě bude kontaktovat notářka ohledně pozůstalosti,teta byla sestra mojí mamky,která se s ní minimálně stýkala ,něco tam prostě neklapalo,neměli by kontaktovat mamku?co to obnáší?notář,...pozústalost...Teta má ještě manžela.který je též v LDN,ale zřejmě moc nekomunikuje.děkuji J.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.15 15:46
avatar

Již jsme tada na něco podobného odpovídali. Třeba ,,Jak vyřídit pohřeb a pozůstalost,,. Myslím, že to je zrovna Váš případ. Nejlepší by bylo počkat, až ten dopis od notáře přijde a potom zavolat na v dopise uvedené číslo a domluvit potřebné kroky s pracovníkem notářského úřadu.

Dědí manžel a děti. Pokud manžel nemůže, tak má opatrovníka, který je určený úřadem. Jednejte se sociálním pracovníkem v LDN, který bude dobře znát správný postup a zná zároveň zdravotní stav manžela.

doplněno 23.06.15 15:49:

Navštivte LDN osobně a s odpovědným pracovníkem postupujte podle zákona.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rafaela
Datum: 24.06.15 13:44

No ,asi takto syn už nežije,strýc bude převezen z LDN do domova důchodců.,zřejmě toho on moc nevyřídí,...ale nejbližší příbuzná je moje mamka tetina sestra.,ne...?

Datum: 24.06.15 14:00
avatar

Z LDN se strýc dostane do DD když se mu zdravotní stav zlepší, nebo tam možná čekal až se v domově uvolní místo?

Bude dědit pouze strýc. Kdo vypravoval pohřeb, bude pozván k vyřízení dědictví, kde nahlásí dědice. Pokud jste vypravovala pohřeb, tak si vezměte sebou napsané datum narození strýce a jeho bydliště.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rafaela
Datum: 25.06.15 06:12

Strýc čekal až se uvolní místo v DD..Pohřeb tety na pokyn mamky vyřizovala obec.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.