Samozivitelka, na co vše mám nárok?

Od: Datum: 22.06.15 21:06 odpovědí: 16 změna: 23.06.15 15:02

Dobrý den všem, chtěla jsem se poradit na co vše mám nárok jako samozivitelka. Mám 3,5lete dítě, které mi půjde v září do školky. Tudíž jsem momentálně vedená na ÚP. Chtěla jsem si přivydělat, ale jak jsem se dozvěděla moc by mi to nepomohlo. Mohu si jen vydělat 4,5hrubeho a z UP mi budou platit jen soc a zdrav pojištění toť vše. Nebo budu pobírat 3,7 že začátku což taky není žádná sláva, plus nějaké alimenty od bývalého, takže můj příjem je hodně nízký. Bydlíme u kamarádky která si koupila byt,ale bydlí v něm taky. Takže by braly její příjem což je vyšší a tudíž by nevznikl nárok na příspěvek na bydlení. Prosím všechny kdo mají zkušenosti a nebo ví kam se obrátit a o co vše mohu žádat. Jediné co pobíram jsou přídavky na dítě.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.15 21:12

Dobrý den. ÚP (přesněji stát) za Vás nebude hradit sociální pojištění, nýbrž jen zdravotní, protože to je povinné. Jinak si zajděte na sociálku, sdělte jim svoji situaci, doložte svůj příjem, včetně výše alimentů a přídavku na dítě a oni Vám řeknou, nač byste nárok mít mohla.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.06.15 21:13

První co mě napadlo je výživné od manžela nejen pro dítě, ale i pro Vás. Ale než by se to vše vyřídilo, možná, že nějakou práci seženete.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.06.15 11:10

Já tady na nikoho nenarážím,,jen mi nejde do hlavy,proč má bývalý muž platit na ženskou,která odmítá zaměstnání a sedí ma podpoře.

Datum: 23.06.15 11:14

Já jsem si nevšimla, že by tazatelka jen seděla doma. Pokud jsem četla dobře, tak má malé dítě, o které se stará, ne? A to je taky práce... jenže si ji nikdo necení. Nikdo z chlapů, většinou to berou jako nic...

Datum: 23.06.15 12:03

aulálie jak jsem důrazně psala, že se nejedná o ni,,ale celkově.Chlapa by sedřely z kůže jem aby platil.No a to tomu chlapovi zbude pouze minimum? Jak to vlastně je, jak dlouho bude tedy platit na babu co sedí doma.A do práce se jí nechce?Jsou i takové.Neznamená že jak má dítě,tak ji bude živit chlap.Kolik vlastně dělají přídavky na děti, Třeba na 2..

doplněno 23.06.15 12:08:

Píše tazatelka,že jí platí nějaké alimenty co to je nějaké?Kdo je určil?Po domluvě ,nebo soudně,,

Datum: 23.06.15 13:14

přídavky na děti jsou 500 Kč na dítě do 6 let, 610 Kč do 15 let a 700 Kč do 26 let na nezaopatřené studenty. zkrátka vejvar ;) pokud by pracovala, tak sleva na dai je 1.117 Kč na první dítě, 1.317 Kč na druhé dítě a 1.417 Kč na třetí a každé další dítě. při nízkém celkovém příjmu rodinu lze samozřejmě kombinovat jak slevu na dani, tak pobírání přídavků na dítě.

Od: catty
Datum: 23.06.15 13:41

přesně tohle může napsat jen chlap, oni tohle opravdu nevidí*bzum* jen kdyby to bylo obráceně

doplněno 23.06.15 14:10:

tak koukám,že ne chlap,ale i tak je to fuk.Bývalého rozhodně nechci sedřít z kůže,jen aby se občas podílel i mimo alimentů,třeba koupit oblečení,přispět na školku.Na alimentech jsme se dohodli a u soudu jen potvrdili.Nebojím se,že si práci nenajdu,ale musim mít zaopatřené dítě,abych mohla pracovat nebo snad ne?

Od: ertl
Datum: 23.06.15 14:12
Proc nedate dite otci a neplatite alimenty a vyzivne vy jemu?

Datum: 23.06.15 15:02

Datum: 23.06.15 13:38

Jasně, já sedim doma na zadku a to mám nechávat dítě samotné doma? to asi těžko ! a kdo řekl, že odmítám zaměstnání? hm? já zapoměla, každý na mě čeká s otevřenou náručí a vyhoví mi časově

Datum: 22.06.15 21:25

Pokud potřebujete poradit s dávkami, zajděte na sociálku, tam mají asi nejlepší přehled.

A co normální práce? Nenašla by se?

Datum: 23.06.15 11:03

Samozřejmě že by se určitě našla normální práce,nabídek je spousty, ale teď nemám kam umístit dítě , abych mohla pravidelně do práce docházet.

Datum: 22.06.15 21:27

Pohanka: vyzivne platí bývalý i na mě po dobu než si najdu práci, na malou dva a na mě jeden, dohodli jsme se na tom, že tuto částku bude platit i když si najdu zaměstnání, přeci jen malá půjde do školky a to taky něco stojí

Datum: 22.06.15 21:32

Tak to je dobře, že už to máte takto zajištěné. Dneska peníze utíkaj strašně rychle pryč.

Datum: 22.06.15 21:43

Mno ale že by mi to nějak pomohlo se nedá říct :(, až bude to zaměstnání tak snad bude lépe, ale to můžu řešit až bude malá chodit do školky

Od: iv®
Datum: 23.06.15 10:07
Dobry den. A co zkusit jit bydlet sama, sehnat garsonku, 1+1, vyridit si tam trvaly pobyt a pozadat o prispevek na bydleni. Myslim, ze tohle by asi bylo nejmoudrejsi reseni, nebo zacit pracovat co nejdriv, o peci se podelit s otcem, pokud tak nelze ucinit, rodice kamaradky, proste nejak prezit dva tri mesice, od rijna zase bude lepe.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.