Jak se pozná exekuce na lístku z bankomatu?

Od: Datum: 21.06.15 19:16 odpovědí: 11 změna: 22.06.15 19:03

Manžel chtěl vybrat peníze z bankomatu a dozvěděl se ,že má běžný zůstatek cirka 25 tisíc a použitelný zůstatek -361.15Kč. Momentálně svoje závazky splácíme a nevíme,zda mohl exekutor zablokovat účet bez ohlášení a ani co to znamená,že je tam částka v mínusu,Před tímto výběrem zkusil bankomat z jiné banky a tam se dovzvěděl,že má použitelný zůstatek -9 000Kč a použitelný 40 Kč.Po té jsme jeli k bankomatu banky kde má účet a tam jsme zjistili údaje viz.výše. Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.15 19:19

Vaše banka má zajisté infolinku, stačí tam zavolat a hned budete vědět, co se s vaším účtem děje.

Ohodnoceno: 0x

Od: svetluska
Datum: 21.06.15 20:33

Na info lince nám řekli,že nám k tomu víc neřeknout,jen to že je to zablokovaný a zbytek se musíme zeptat přímo v bance.Matou nás i údaje na lístku.

Od: iv®
Datum: 21.06.15 19:25
Bohuzel je to tak jak pisete, na uctu je jiz exekuce. Taky mam tuto nemilou zkusenost.

Datum: 21.06.15 19:43

No já nevím, nemám s exekucemi žádnou zkušenost (a doufám, že nikdy mít nebudu), ale to, že člověk dluží a nesplácí, se snad dozví dřív a jinak, než až z bankomatu, ne?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.06.15 20:18

Ano, na účtu je exekuto

doplněno 21.06.15 20:32:

omlouvám se, vypadlo mi písmenko. exukutoR

Datum: 21.06.15 20:40

Ahoj. Nejspíše půjde o více problémů.I těch exáků může být víc. Byla chyba, si na účtě nechávat více financí, než má odcházet. Někteří se nechovají podle zákonů. Nebo vám něco uniklo.

Od: ju®
Datum: 21.06.15 21:19
Momentálně svoje závazky splácíme - no a před tím jste je spláceli bez problémů? Pokud Vám zablokoval ex. účet jste v prodlení a asi mu došla trpělivost...proč by vám měl ex. dávat na vědomí že zablokuje účet, to by bylo asi trochu na palici?

Datum: 21.06.15 22:40

Je hezké ,že se tu někdo obtěžoval s odpovědí,ale na to se nikdo neptal!

Datum: 21.06.15 23:01

Možná jste taky jenom vlezli do povoleného přečerpání a jakmile vám na účet dojde pravidelná platba, tak se přečerpání srovná a budete zase v plusu, i když to bude právě o tu přečerpanou částku méně. Jinými slovy, možná jste jenom utráceli více, než vaše finance unesou.

doplněno 21.06.15 23:03:

Rozhodně běžte do banky pro info osobně.

Datum: 22.06.15 17:52

Ahoj. Jó milá zlatá Svetlusko. Jestli tě obtěžují zde podaná vyjádření obtěžujících rádců, tak snad o nic nežádej a rovnou si dojdi do té své banky. Dělej prostě logické věci. Všechny zde uvedené rady nemusí vypovídat jen o popisu toho, co je vytištěno na lístku z bankomatu. To je dost srozumitelné. Prostě na účtě chybí prachy. A to už z jakéhokoliv důvodu. Bych se díval na internetové bankovnictví, nebo do banky.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.06.15 19:03

Mám pocit,že bych se snad měla omluvit,za to že jsem se zeptala.Chtěla jsem vlastně vědět,co znamenají ty rozporuplné údaje.Nicméně jsme byli v bance a vše se vysvětlilo.Naštěstí pro nás se jednalo o selhání lidského faktoru a vše je opět v pořádku.Nicméně děkuji za odpovědi na daný dotaz i na ty odpovědi ,na které jsem se neptala.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.