Zub: trhání, implantát

Od: Datum: 21.06.15 15:58 odpovědí: 6 změna: 21.06.15 21:43

Mám ulomený zub, zůstává jen kořen. Je to pětka nahoře. Jak ho doktor vytrhne když není za co chytit? Bude to bolet?

Co implantát? Jaká je cena? Jaký je postup, jak dlouho to trvá, životnost, ošetřování, funkce, problémy - jaké máte zkušenosti?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 21.06.15 16:09
Doktor to nejak vyseka. Opichne, umrtvi vezme majzlik a jde na vec. Implantat podle druhu, zubare a mista. Jsou nerezove, titanove. No a cena se dost lisi od lokality. Praha vede. U rozumne levneho prazskeho zubare si nekde na 8000 za titanovy implantat a to same za korunku. V malem meste s nerezi si rekne doktor polovic.
doplněno 21.06.15 17:31: Jinak toto nyni resi mlada. 3 zuby, cepy, korunky. Jeden zubar to nacenil na 80k, druhy na 40. Se vsim vsudy. Mezi cepama a korunkama je cca 6 mesicu prodleva.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.06.15 16:42

Já bych tazatele tak neděsil, sekat nejspíš nic nebude, to je až krajní řešení. Pokud se rozhodne kořen odstranit, nejspíš se ho bude snažit vyviklat jakýmsi šperhákem. Pokud je zub (kořen) zdravý a kořen nijak nezatočený, nebude to nejspíš ani bolet a to ani po odeznění injekce. V každém případě je dobré mít v mražáku přichystánu mraženou zeleninu na ochlazování přes tvář.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.06.15 17:32

Já myslím, že pokud je kořen v pořádku, vloží do něj zubař takový kovový čep a na něj udělá pěknou korunku. Záleží pak na zubařově laboratoři, a netrvá to dlouho, za 14 dní jsem měla doplněno a stálo to kolem 3000, ale to je různé... Rozhodně to nebolí, dobrý lékař dá injekci, na tom trvejte.

Implantát se snad dává tam, kde není kořen, ihned po vytržení zubu se do rány vloží zub umělý, který vroste do dásně. Pokud vím, tak je to trochu komplikovanější, investice, známá platila kolem 20 000 za zub a protože se zub neujal, měla s tím problémy asi půl roku,bylo to bolavé, než se implantát ujal. Ale vydržela, zub je jako vlastní a drží, je spokojená. Je to ale cizí těleso v těle, jako umělý kloub...Ceny jsou hodně rozdílné, to chce zjistit předem, ale myslím, že vám implantát u 5 nehrozí, korunky jsou dnes k nepoznání a slouží dobře.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.06.15 20:34

V žádném případě si nenechte kořen vytrhnout ! Jen pokud by byl prasklý. Na kořen se během 14 dní/ jak píše lapka/ nasadí korunka cca do 3000,-kč. Pokud už kořen nemáte, tak zbývá jen implantát, který se nemusí ujmout a opravdu stojí kolem 20000,- kč, záleží na výrobci a celé to trvá 1/2 roku. Mám oboje, vše bylo děláno pod injekcí, takže se to dalo vydržet. Problémy nemám, je to jak moje pravé zuby. Životnost...podle toho jak se o zuby staráte.

Datum: 21.06.15 21:29

Pokud je kořen OK mohl by se pouze vyztužit čepem. Dělají se z různých materiálů a samozřejmě platí, že lepší materiál stojí víc. Mám čep ze skelných vlákem, což patří mezi dražší variantu, ale přesnou cenu si už nepamatuji. Můj zubař nemá smlouvu z pojišťovnou, takže vše platím. V tomto případě endodontické ošetření, vytvoření čepu, vytvoření něčeho, na co bude možné nasadit korunku a nakonec korunka. Levné to nebylo, ale v porovnání s implantátem to vyšlo na míň.

Implantát mám taky a celkově se vším všudy mě stál asi 25 000. Mám implantát od firmy Straumann a postup byl zhruba následovný - extrakce zubu (měla jsem prasklý zub podélně až ke kořenu), pak několik týdnů na zahojení, následně zavedení části implantátu, který je uvnitř v kosti. Opět pár týdnů na zahojení a upevnění implantátu v kosti. Pak se na implantát dá kovový nástavec, který kouká do pusy, na který se lepí nebo šroubuje korunka.

Vše se dělalo v lokální anestezii a nebolelo to.

Jen rada - pokud se zubař přeci jen rozhodně kořen odstranit, informujte ho, že chybějící zub budete řešit implantátem. On pak samotnou extrakci provede citlivěji s ohledem na to, aby mekké tkáně kolem poškodil co nejméně, aby se to lépe a rychleji hojilo.

Od: hok
Datum: 21.06.15 21:43

Straumann je dobrý systém. Ušetří do budoucna spousty starostí.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.