Ženy berou výplaty o 9tis.Kč.méně než muži

Od: Datum: 21.06.15 07:14 odpovědí: 23 změna: 05.07.15 21:25

Tak jsem dneska četla na seznamu, že ženy berou v průměru o 9 tis.Kč.menší výplaty než muži.Můj kamarád nastoupil nedávno do firmy- montovna dílů do aut přes agentůru, je mu 35 let a živí 3 děti a nabídli mu státem určenou minimální mzdu 9300Kč.a je to muž v produktivním věku.Pokuď ženy berou podle průzkumu o 9tis.Kč.měně, to by znamenalo 300Kč.měs.plat!(9300-9000Kč) Pokuď zaměstnavatelé většinu našeho národa platí pod 10tis.Kč.tak jak se dá s touto výplatou Zemanem určenou vyžít, když ceny stále rostou? Podle mne tato výplata je neadekvátní na dnešní dobu a znamenalo by to bídu v rodině a oběd o čínských polévkách za 6Kč.Němec má minimální mzdu 1.460euro(40tis.Kč),češi jen 9300Kč.To není v EU vůbec spravedlivé.Komu z Vás stačí na uživení Vaši rodiny 9300Kč.?díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.15 07:19
avatar

Tak odpověď by byla jednoznačná. Tahle cifra by nestačila nikomu. Ovšem nechápu, že vás dokáže takzvaně "nabudit" nějaký nesmyslný průzkum, který rozhodně nebyl průzkumníkem mezi obyčejnými pracujícími lidmi. Statistiky jsou o ničem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mnemonic
Datum: 21.06.15 07:25

Řešilo se to tady už vícekrát. Spojujete mzdu žen vs mužů a mzdy v ekonomice jako celku. To druhé je mnohem podstatnější. Naučili jsme se prostě smířit s drobnýma. Podívejte se na Francii.. každou chvíli tam někdo demonstruje o to nebo o ono. My tu žijeme za pár drobných, co nám podnikatelé uštědří. Oni bohatnou a my se smiřujeme s čínskýma polévkama. Mizí střední třída a životem se lidé protloukaji jen tak tak. Musíme si umět dupat..jinak to nepujde. Musí to začít fungováním odborů a uvidíte, že prostor pro růst mezd je a domnívám se, že docela velký. A podívejte se na problém migrace, utečenců, jak to hýbe čr...utečenci masivněji utíkají cca od roku 2011...a je to problém pro ČR? Kolik tu máme od té doby běženců ze Sýrie? Nechci podceňovat utečence, jenom konstatuju, že jsou zásadnější problémy viz ten co nadhodila zakladatelka témátku a kdo ho řeší, myslím adekvátně? Možná trochu socdem jinak pořádně nikdo.

doplněno 21.06.15 07:35:

Pokud se týče platů vs gender problematika. Když jsem pracoval ve státních službách, bral jsem jako kolegyně. Co se týče soukromého sektoru, tam je to trochu jiné...ženy občas působí na zaměstnavatele submisivněji a platy ktere se vlastně smlouvají tak mají potom menší. Druhou věcí je, že muž je pro zaměstnavatele perspektivnější neb jaksi nerodí a nelze předpokládat, že by třetinu pracovního života zůstával doma s dětmi a spal tak v rámci svého oboru...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 21.06.15 07:33
avatar

Dobrý den, minimální mzda je stejná pro muže i ženy, resp. nemůže být menší. Navíc, Váš výpočet je hloupost, protože oněch 9.000,- je průměr (což sama píšete, ale zřejmě neznáte, co je průměr). Zeman žádnou minimální mzdu neurčuje - tu určuje vláda (pod tlakem odborů). Určování minimální mzdy je vcelku zbytečné, pobírá ji minimální počet lidí a někomu je ještě dopláceno bokem. Rozdíl v platech mužů a žen je dlouhodobá záležitost, ten průměr se stále zmenšuje (rozdíl) a zmenšovat bude. Když má někdo tři děti, tak nemá na ně úlevu na daních? Nebere na děti žádné dávky? Jinak, ten Váš povzdech je vhodný spíše směrem k odborům. Jenom si uvědomte, že čím budou vyšší mzdy, tím budou také vyšší ceny. A ceny platí i pro lidi, kteří neberou mzdu. Zdravím!

doplněno 21.06.15 08:03:

Ten Váš kamarád má zase tu výhodu, že při takové mzdě a počtu dětí, neplatí daň z příjmu.

doplněno 21.06.15 18:21:

Jak jsem již psal, tak minimální mzdu určuje vláda. Např. vláda pana Rusnoka rozhodla o jejím zvýšení hned na svém prvním zasedání a až potom si šla pro vyslovení důvěry do parlamentu.

Zřejmě to bylo nějaké hodně akutní a bezodkladné vstřícné gesto směrem k levici .

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.06.15 07:42
avatar

Já jako žena s tím nemám žádný problém a po celý život mě vůbec žádná genderová otázka nezajímala a ani jsem o ní nikdy dříve neslyšela. Nikdy jsem se necítila utlačovaná proto, že jsem žena. Tato genderová politika mě leze zuby. To jsou lidi, kteří si stále něco musí dokazovat, nic neprodukují, jenom čerpají. Nevím, proč by se měly prosazovat kvoty v obsazenosti žen v politice. Buďto na to ten člověk má, nebo nemá. A je jedno, jestli je to on nebo ona. Co budu preferovat je, aby ten člověk pracoval kvalitně. Aby za ním zůstala nějaká kvalitní práce, aby nepodváděl, nelhal, v případě politiky zastupoval a hájil zájmy ČR, svých voličů, svého národa. Ve firmách mají být kvalitní pracovníci, kteří své práci rozumějí a nejsou tam jenom do počtu, aby bylo zastoupeno padesát procent mužů a padesát procent žen.

Gender problém - to je problém toho člověka, který ho prezentuje. Neumí se zařadit do normálního pracovního procesu a tak to svádí na pohlavní odlišnost a diskriminaci .

doplněno 21.06.15 07:45:

Uváděný příklad s uváděnou mzdou je demagogický.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.07.15 21:25
avatar

Neřekla bych. To je všeobecně známý fakt, že je platová diskriminace žen a nejen u nás. A to není v pořádku. Od platu se odvíjí i důchod. Zatím. Proč by měla žena s dětmi na tom být platově hůř, za stejnou práci, než muž? Doma ji čeká ještě 2. směna, zatímco chlap má většinou své soukromé aktivity, kolo, tenis, běhání, plavání,hrabe se v motorech, zajde na pivko, hry na PC, internet... Občas, ten dobrý, lehce pomůže. Vyrovnání platů by, minimálně, odstranilo ekonom. závislost žen na mužích, se kterými nechceme být. Žena má nárok na samostatný život, stejně jako muž a na podmínky rovnocenné muži i v zaměstnání. Tomu se říká vývoj, ne středověk! To je rovnoprávnost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ctenar*
Datum: 21.06.15 07:49

Pres agenturu pracuje s prominutim jen uplny blbec. Ani se nedivim, ze bere jen 9300. Vite kolik si nechava za jeho praci ta agentura? *zed* At si najde praci, kde bude placen primo zamestnavatelem a nemusi zivit zlodeje z agentur.

Dokud tady budou lidi, kteri budou ochotni za 9 tisic pracovat jako srouby, tak se vzdycky najde zlodej, ktery jim je bude vyplacet.

Neni to jen zalezitost Ceske republiky. Takhle presne okradaji agentury po celem svete. Proto taky u nich lidi jinde pracuji jen par dni nebo tydnu, nez si najdou primo placenou praci. To jen u nas u nich lidi zustavaji mesice a roky. *zed*

Vyhybejte se take firmam, ktere najimaji lidi pres agentury. Jestli ta firma takhle pecuje o nektere "zamestnance", tak ani nechci vedet, jak jinak okrada ty ostatni.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 21.06.15 10:20

Souhlasím, platí to obecně - pokud si lidé nebudou vážit svojí vlastní práce*, tak tady budou mizerné výplaty.

* to má dalekosáhlé následky: budu si vážit i práce jiných, nezničím nebo neodrbu svoji práci a odvedu krásnou práci. Z toho vyplyne automaticky hrdost na to, co dělám. Krásnou práci prodám bohatším lidem a můžu pak s rovnou páteří chtít slušnou výplatu. A i já budu bohatší. Takhle to funguje, dokud tu budeme dělat jen masovou produkci a do výše svých výplat, budeme se stydět a žebrat o mizernou výplatu.

Moc bych si přál, abych žil ve společnosti, kde dobře placená prodavačka bude skutečně rozumět tomu, co dělá. Kdy dobře placený kuchař udělá jídlo, které bude prostě dobré. Kdy dobře placený zedník nebude hodiny hledat způsoby, jak práci a zákazníka co nejvíc odrbat. Kdy budou všichni trochu víc usměvaví a méně v tom krysím kolečku, které si tu vytváříme sami.

Protože kdo přijede zvenku, obvykle dost nechápe, co to vlastně v čechách máme za móresy, jak se chovají šéfové, jak se chovají kolegové, co jsme si to zvolili za dobytek do politiky, jaké nesmysly tu musíme denně přijímat...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.06.15 11:48
avatar

ctenar pokud jste to nezažil na vlastní kůži,tak nevíte o čem mluvíte.V našem okrese je cca 5 velkých firem se zaměřením na automobl.zařízení.Jinak než přes agenturu se do těch firem nedostanete.Jedině,že by byl člověk odborník v určité profesi a šel na pohovor přímo pod firmu,ale pokud znáte jak to chodí na pohovorech,tak z 90%vezmou interního zaměstnance.Takové" škatule hejbejte se"a zase se uvolní jen ta dělnické pozice a na to se najímají agenturníci.Pro firmu i agenturu je to výhodné a lidé nemají jinou možnost.Práce je dost,ale firmy je nevezmou pod sebe,protože neví jak budou prosperovat v budoucnu,tak nechtějí riskovat,že jim lidé budou potom přebývat.

doplněno 21.06.15 20:28:

...hlavně je pozitivní vidět ,že do práce posílají i romy a méně přispůsobivé"bíle".Takže se nemůžou vymlouvat na to,že práce není,pořád lepší než aby nedělali nic.A s tím platem tak špatně na tom nejsou!vy možná takové znáte,ale tady je platí stejně jako kmenové firemní zaměstnance,jen nemají benefity,ale ty přece nejsou samozřejmostí ve více firmách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 21.06.15 19:03

Ja uplne presne chapu, jak to funguje a proc to tak funguje (presne tak, jak to popisujete). Jen nechapu, proc nekdo dobrovolne a jeste s nadsenim se rve o misto, kde mu plati minimalni plat a/nebo zachazeji s nim jako s odpadem.

Dokud lidi nebudou mit hrdost a vazit si vlastni kvalitne odvedene prace, tak se vzdycky najde nekdo, kdo jim bude vyplacet misku shnile ryze denne a za takto usetrene penize na jejich vyplatach si kupovat nove Mercedesy a vily na pobrezi.

Mit v okrese velke firmy, ktere z velke casti "zamestnavaji" jen agenturni pracovni nadeniky (ani nepisu "pracovniky"), neresi problem dostatku pracovnich mist! Jak dlouho tam ty firmy jsou? 10 let? 15 let? Pripada vam, ze se problem pracovniho trhu v okrese za tu dobu vyresil? Zvysili se za tu dobu platy na alespon republikovy prumer a lidi maji radost ze sve prace?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.06.15 10:14
avatar

Velikost výplaty zaměstnance záleží prakticky jen na tom, jak je pro zaměstnavatele užitečný a jak sám sebe dokáže "prodat". Nic víc, nc míň. A tak je to koneckonců správně.

A nechápu, proč se tu řeší minimální mzda, která se většiny lidí vůbec netýká - pobírají ji cca tři procenta zaměstnanců. To, že většina národa bere pod 10 tis. Kč jsou prostě kecy, v horším přáípadě úmyslné lži.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.06.15 11:17

většina národa asi opravdu nebere pod 10tis ale na druhou stranu budte trošku soudnej a přiznejte si že většina národa nemá průměrnou mzdu 23tis myslím že u nás lidi berou většinou tak kolem 13tis

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.06.15 11:21
avatar

Taky ale neplatíme stejně vysoké nájmy jako v západních zemích, neplatíme takové ceny za nákupy...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lujs®
Datum: 21.06.15 13:34
avatar

@majsterjoe to je pravda, takovej němec zaplatí za věci spojený s bydlením maximálně 35-40% kdežto čech někdy i 75-80% svýho měsíčního příjmu většina minimálně 50%. O cenách za stejný zboží v cizině ani nemluvím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrka
Datum: 04.07.15 17:22

Vysoké nájmy... K tomu co vydělají a nakonec zaplatí to mají stále levnější než u nás. Stejné zboží koupím v Německu pořád levněji než tady. Ceny máme jejich, mzdy pořád východní a nikdy to nebude jinak, protože není politický zájem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dgrwg
Datum: 21.06.15 11:33

Přečtěte si, co je průměr. Ženy mají asi průměrně o 9000 míň, ale je to dáno hlavně tím, že ženy na ředitelských postech berou míň. Muž dostane 120 000, žena 90 000. A z toho potom vzniká průměr. Na normálních pozicích s platem 15-30 000 ten rozdíl bude kolem 1-3000, tipuju.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 11:42

kašlu na průměr výplata v čr je většinou 9 až 15 tis to mi nikdo nevymluví*bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 11:58
avatar
Co jsem hledal, tak medián platů pro rok 2015 je 21.629 Kč hrubého, což znamená, že polovina lidí v ČR vydělává více než tuto částku a polovina méně, takže váš odhad zas tak úplně přesný nebyl, když vice jak 50 procent obyvatelstva je schopno si u nás vydělat více než 21.629 Kč.
doplněno 21.06.15 12:02: *ne více, ale přesně 50 procent to dokáže.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 11:59

Každý má jen to, co si vybojuje.

Kdo nemá čím vydírat, ž..e ..v.a

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 17:08
avatar

Na seznamu a nejen tam píšou také kraviny-znal jsem povícero párů,kde manželka brala dvojnásobek platu manžela.Nakonec i moje jednu dobu nosila od cca3 000kč víc než já!Takže ty jejich zaručené zprávy bez záruky! Jen ještě dotaz on Zeman určil nějakou výši výplaty? 6e to nevím já myslel že minimální mzdu stanovila vláda a pkd by ji prezident neschválil-obešli by jej!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 21.06.15 19:58

Median platu muzu je 23tisic, pro zeny 19tisic. Tabulka (jestli nemate Excel nebo free ExcelViewer (od jine firmy), tak si stahnete free LibreOffice)

Dalsi statistiky: 2012 (1.decil = spodni/dolni desetina/10%; 1. kvartil=spodni/dolni ctvrtina/25%; median=polovina/50%; ...);

vice tabulek; nejnovejsi prumerne mzdy a dalsi tabulky.

doplněno 21.06.15 20:10:

Statistika a hezky prehled mezd take tady a podle zamestnani tady.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 22:20
avatar

Kdyby skutečně ženy dostávaly za stejnou práci méně peněz, tak by zaměstnavatelé přijímali pouze ženy - protože by za stejnou práci mohli platit méně. Ale není tomu tak. Pravda je, že muži jsou na stejné pozici výkonnější a produktivnější, jenomže kvůli politické korektnosti se to nesmí říkat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.06.15 12:56
avatar

ale no tak. Máte firmy, kde občas jde do tuhého. Když je ohrožená zakázka, pak se dělá do noci a to obvykle odnesou chlapi. Po ženách a matkách malých dětí se nic takového nepožaduje. I odtud pramení rozdíly v platech.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.07.15 20:51
avatar

Tyto stastistiky vycházejí z průměrné mzdy, což není 9 tisíc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.