Šikana otce

Od: Datum: 20.06.15 14:34 odpovědí: 12 změna: 21.06.15 14:31

Dobrý den, potřebovala bych poradit, cítím se naprosto bezmocná. Můj otec je šikanován a vydírán vlastním synem. Zítra oslaví můj otec 75 let, dnes jsem mu jela blahopřát a nevěřila jsem svým očím, co se u něho doma děje. Trvá to již dlouho, otec se bojí cokoli říct, psal mi jen pár emailů. kde si stěžuje, co všechno musí zažívat. Bratr již několikrát seděl. Jako dcera cítím povinnost něco udělat, ale nevím co. Prosím poraďte. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.15 14:52
avatar

Dobrý den. Podejte na bratra trestní oznámení.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 20.06.15 15:06
avatar
Jak říká "Kapička."
Ano,podejte na něj trestní oznámení.Hned,než bude pozdě...Proč už jste to neudělala dávno? Vždyť je to Váš tatínek !
Měla byste si ho také vzít domů,alespoň na nějaký čas...Co na to Váš manžel? Což takhle sebrat pár kamarádů a panu bratrovi v tichosti a někde stranou,beze svědků řádně domluvit...Tyto věci se mně sice eklují,ale když to někdy nejde jinak?...
doplněno 20.06.15 16:02: Proboha ženská,odvezte okamžitě tatínka k sobě domů !
Nebo čekáte,až ho ten Váš povedený bratříček zabije? *bum*
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.06.15 15:17

Už dávno jsem o tom s ním mluvila, ale musel by všechno to, co říkal mě vypovědět na policii. A on se bojí. Stále mi opakuje, že počkáme. Bratr byl dnes opět posilněn alkoholem a vyhrožoval. Vím, že asi není jiná možnost. Bojím se o tatínka .Navíc mu rozkrádá věci, bere peníze, vyžaduje alkohol a cigarety.Tatínek se mu nedokáže postavit, má nemocné srdce a špatně se pohybuje.

Od: iv®
Datum: 20.06.15 15:28
avatar
Nezlobte se, ale v prvni rade bych tatu ihned odvezla, treba k sobe, at ma klid a pak resila oznameni a dalsi veci :(
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.15 16:03
avatar

Čtu a nevěřím vlastním očím. Proč necháváte starého otce v drápech zlotřilého syna, když dobře víte, že není vše v pořádku?

Víte, že týrání trvá už dlouho, jak sama píšete, ale co jste proto udělala? Vy asi jezdíte k otci velice málo, asi jen na ty narozeniny, jinak jste v kontaktu přes maily. A pokud si na něco postěžuje /bojí se/, pustíte to zase z hlavy. Jinak byste neuváděla, že to trvá už dlouho. Jako slušná dcera bych zasáhla hned, jak to začalo. Tatínek je trápen synovou neurvalostí a stejně tak vaší nerozhodností.

Nahlásit, otce přestěhovat. Ústav asi hned k dispozici nebude, proto aspoň prozatím k Vám. Počkat, až se nějaké místo najde. Trvá to obvykle tak půl roku.

Váš bratr si za své chování nezaslouží žádné ohledy, pěkně tvrdě do něj. Msty se bát nemusíte. Tihleti hrdinové rádi dělají ramena na staré a nemohoucí, ale pokud byste na něj pozvala nějakého pořádného chlapa, třeba z rodiny, koukala byste, jak bude maličký. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.15 16:35

Děkuji za vaše slova. Ale musím se ohradit. Otec nechce ani slyšet o tom, že by měl jít někam do ústavu. Nechce ani na pár dnů ke mě, protože jsme to tak několikrát udělali a našli jsme jen zdevastovaný by.tBratr tehdy prosil, otec mu odpustil. Nedá na něho dopustit a bez jeho souhlasu nemohu nic dělat. Ale zajdu podat trestní oznámení. Jen si myslím, že až dojde na vysvětlení, otec neřekne nic A bratr se pomstí mě i jemu..

Od: iv®
Datum: 20.06.15 16:50
avatar
Otce bych vzala k sobe. A bratrovi radne domluvila, treba i rucne za prispeni jinych panu...kazdopadne to reste...jakkoli. Podejte oznameni oni muzou agresora vykazat z bytu/domu az na deset dni...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.15 19:37
avatar

Na mne to nepůsobí dojmem, že byste chtěla otci pomoci (jinak už byste byla dávno udělala),

ale že si hledáte "alibi", proč nic nedělat.

Sakra, záleží Vám na otci? Tak jednejte!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 20.06.15 19:48

Není jednoduché přestěhovat otce proti jeho vůli a zbavit strachu při výpovědi na policii. Podejte TO sama a jako přílohu přiložte vytištěné mejlíky od tatínka. Možná když otec bude vědět, že policie už vše zná, tak se rozpovídá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.15 19:52
avatar

Vím, že to není snadné,

ale tady je potřeba jednat dříve,

než bude pozdě...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.06.15 21:00
avatar

Jedná se Vám o otce nebo o byt?

Otec má již dost let, je nemocný, hůře se pohybuje. Jakou má péči? Kdo mu vaří, kdo se stará o nákupy, pere prádlo, uklízí, dohlíží na hygienu? Jeho syn ho okrádá, co mu zbyde z důchodu? Jak často za ním jezdíte Vy a kontrolujete ho a pomáháte, jak k němu máte daleko v prípadě, že zavolá o pomoc? Je možné, aby k němu chodila jednou denně pečovatelská služba, aby ho zkontrolovala a pomomohla mu s nějakým úkonem? Nebo pokud nemá, zajistit dovoz obědů do termonádob, většinou se jedná od pondělí do pátku. Vy máte 1 volnou místnost, že by otec mohl být u Vás? Jak to bude s bytem, když by se otec přestěhoval k Vám. Kdo je majitel? Zůstal by tam bratr sám a rozprodal by nábytek, věci, zdevastoval, udělal doupě? Kdo by platil inkaso. Bratr asi ne, když nemá a o byt byste mohli přijít, nebo otec, je-li majitel. Když by jste si vzali otce k sobě a byt chtěli prodat, kam půjde bratr? Proto asi nechce otec jít nikam, aby alespoň trochu chránil a pomáhal synovi, i když to je lump. Dělá asi to, co by udělala většina rodičů, protože potom by byl syn úplně namydlený a byla by to konečná. Je mi hloupé, ale pokud to tak je, tak Vám neporadím, protože já, kdybych byla v této situaci, tak bych také nevěděla. Leda odepsat byt a vzít si otce k sobě. Ale dokáže to otec udělat? V bytě mohl strávit celý život, žila paní matka, má tam vzpomínky, těžko přesazovat starý strom.

Tyto otázky si položte a odpovězte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: xccal
Datum: 21.06.15 14:31

jakmile se dá na chlast a drogy.bude to čím dál horší.Ne lepší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.