Příspěvěk na bydlení-výpis z účtu

Od: Datum: 18.06.15 12:12 odpovědí: 5 změna: 20.06.15 01:55

Dobrý den,

Před časem jsem se nastěhoval do nájemního bytu a chci si zažádat o přípěvek na bydlení.

Na netu jsem se dočetl že na úřadě chtějí výpis z účtu.Problém je že mi matka do začátku přeposlala nějaké peníze na onen účet a když jim ho tam pak ukážu,tak se obávám že mi nic nedají.Jak to tedy funguje?

Dočetl jsem se názory že stačí výpis konkrétní platby nepř.nájem,elektrika atd. týkající se bytu a někdo zase oponuje že chtějí kompletní výpis.

Jak to tedy opravdu a je? a má tu někdo praktickou zkušenost?

Předem díky za ochotu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.15 13:05
avatar

Příbuzní to vyřizovali před pár lety, úřad chtěl doklady o nákladech za bydlení (inkasa, faktury za vodu a energie atd.) Výpis z účtu nechtěli (teoreticky ani bankovní účet mít nemusíš).

doplněno 18.06.15 15:57:

Tak zpět, babka má pravdu, výpis chtěli, ale stačila jim kopie, kde bylo všechno zakryté kromě těch řádků, ve kterých byly ty faktury a inkasa placené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 15:36
avatar

Po mě bankovní účet chtějí, protože přes banku platím SIPO. Je to doklad o tom, že jsem nájem zaplatila. Nic jiného je na účtu nezajímá. Jen řádek se SIPO. V SIPO je plyn, elektřina, nájem, poplatek za odpad. A také dokládám rozpisový list, na kterém jsou rozepsány částky, ze kterých se skládá bydlení-nájem, vodné a stočné. Jestliže byt platíte složenkou, pak výpis nepotřebujete. Pouze ústřižek složenky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 16:59
avatar

Pro přiznání příspěvku na bydlení musíte prokázat výši nákladů na bydlení a jejich úhradu. Opatříte-li si potvrzení o platbách od majitele nemovitosti (o úhradě nájmu) a dodavatelů energií (o úhradě měsíčních záloh; zároveň Vám budou muset potvrdit případný přeplatek), nemusíte dokládat výpis z účtu.

Výpis z účtu se předkládá při žádosti o dávku hmotné nouze (příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení),

kde je třeba doložit i případný majetek.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: adrien
Datum: 19.06.15 13:11

Díky za rady,tak to je takto ok.

Datum: 20.06.15 01:55

U příspěvku na bydlení doložíte např. vodné, elektř, plyn a zřejmě to máte na účtu, tak pokud většinou ty platby odcházejí z účtu např. 17. 20. a 21. tak tyto dny si v internet. bankovnictví zobrazíte a pak zkopírujete a donesete na úřad - a např , že jste si 26. koupila brusle za půl mega - to neuvidí A ANI JE TO NEZAJÍMÁ, pokud nejste na hmotné nouzi a nežádáte o doplatek na bydlení !

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.