Tryptosen - doplněk stravy

Od: Datum: 16.06.15 16:22 odpovědí: 2 změna: 16.06.15 17:47

Dobrý den, jaké máte zkušenosti s tímto přípravkem? Případně, jaké jsou vedlejší účinky?
Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.15 16:51

Mně osobně nepomohl, ale já už mám chronické problémy se spánkem. Pokud vy trpíte jen nějakou přechodnou nespavostí, možná vám pomůže.

Jinak se jedná o doplněk stravy, to znamená, že by neměl mít žádný vedlejší účinek. Obsahuje především kozlík lékařský, což je osvědčená bylinka pro zklidnění.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.06.15 17:47

Tryptofan znám, je to výborná věc pro lehoulinké uklidnění "vlnek" nálady, nicméně efekt můžete očekávat jen při dlouhodobém braní - cca 10 až 14 dní. Další věc je, že ten efekt je skoro nerozpoznatelný, protože vám je prostě pořád normálně - přípravek totiž "doleje" chybějící serotonin, ale nikdy víc než je pro vás běžná hladina. Dobře funguje pro dorovnání hladiny serotoninu poté, co si odeberete obvyklý zdroj potěšení - sladké, cigarety atp. Tudíž není po tom žádná euforie, ale ani žádné "zploštění" citů, jak to dělají SSRI antidepresiva.

Kozlík je kozlík, obsahují ho všechny doplňky pro lepší usínání, blíž vám asi řeknou babky bylinkářky. Vedlejší účinky tryptofanu jsem žádné nepozoroval.

Docela dobrá alternativa je čaj "Dobrou noc" od Grešíka. Jestli trváte na pilulích, tak pro občasné použití Persen Forte.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.