Zdravotní stav

Od: Datum: 16.06.15 13:44 odpovědí: 3 změna: 16.06.15 16:16

Dobrý den,

už jsem sem kdysi psala, a přestože jsem neustále u Dr. nebo v nemocnici, můj problém není vyřešen a nějak začínám propadat skepsi. Předem se omlouvám za delší příspěvek a třeba mi někdo dokáže poradit a nebo alespoň částečně zbavit myšlenek na to nejhorší.

Koncem prosince jsem skončila na sále se zaklíněným žluč. kamenem, měla jsem GMT 12, druhý den mě propustili domů, GMT8, vše se vyvíjelo relativně dobře, dodržovala jsem dietu, lékař řekl, že až na omezení mastného, tučného a kořeněného mohu takřka vše. Zkusila jsem si dát kousek hořické trubičky a v noci mě (14 dní od operace) přepadl žlučníkový záchvat (i když už žlučník nemám), vzala jsem si Algien, záchvat ustal, Dr. říkala, že záchvaty mohu být i bez žlučníku a ať nepropadám panice. Záchvaty se opakovaly většinou ve 14 denních intervalech po dietních chybě (občas mi něco nesedlo - na to si prý dle lékaře musím přijít sama).

Zhruba měsíc od operace mě přepadl krvavý průjem s teplotami, odvezla mě záchranka na infekční, tam mi byl proveden výtěr a zjistilo se, že mám Rotaviry (zvýšené byly neutrofily, snížené lymfocyty, stále zvýšené GGT (od operace výrazně kleslo na 1,51) , zvýšený cukr 6,18 a CRP 61,80),

dostala jsem Smectu a vitamin K a za pár dní jsem byla víceméně fit.

Ovšem za deset dnů mě opět chyt "žlučníkový" záchvat, takže opět pohotovost, sono normální, testy byly zvýšené, konkrétně přímý bilirubin, ALT, AST, ALP, GGT bylo dokonce 5,36, pankreatická amyláza 0,914, cukr 7,55.

Mladá doktorka mě vyděsila a doporučila návštěvu u hepatologa.

Doma jsem opět dodržovala dietu a klidový režim a cítila se víceméně fajn.

Za dva týdny jsem si nechala udělat kontrolní testy a kromě zvýšeného GGT (2,71) bylo vše v normě, cítila jsem se výrazně lépe a intervaly mezi jednotlivými žlučníkovými záchvaty se prodlužovaly.

Na začátku května mi otekly krční uzliny, cítila jsem se malátně, bolelo mě v krku, snažila jsem se to řešit domácí léčbou, ale bez výsledku, tak jsem si vzala Amoksiklav (jen tři tablety), ale objevila se mi mykóza, tak jsem je raději vysadila, "angínový" stav se nezlepšoval, ale přesně týdne od první ATB tablety mi naskočila vyrážka, skončila jsem opět na pohotovosti, dle lékařky reakci na atb vzhledem k probíhající mononukleóze, předepsala mi tablety, večer se stav rapidně zhoršil a vyrážka se slívala v jeden velký rudý a ukrutně svědivý flek, takže ve čtyři ráno opět pohotovost, dostala jsem Solu Medrol, ten pouze mírně zabral, Dr. mě poslal domů, odpoledne už bylo svědění k neudržení + teplota, takže další návštěva pohotovosti, kde si mě nechali 10 dnů. Pár dní před propuštěním jsem dostala hnisavou angínu, při které se nedalo ani dýchat, jaterní testy byly relativně v pohodě (zezačátku mírně zvýšená jedna hodnota, cukr a GGT), pak klesaly.

Při propuštění domů jsem měla testy (kromě GGT 1.63) v pořádku, cítila jsem se dobře. Doma jsem běžně fungovala, chodila na procházky, za týden jsem měla kontrolu, jaterní testy v pohodě (pouze mírně zvýšené GGT 0,82, má být 0,7), ostatní testy (leukocyty zvýšené, ale to patřilo k mononukleóze), byla jsem nadšená, že se konečně testy upravují a cítím se skvěle. Poslední žlučníkový záchvat mě vzal v nemocnici po lehce kořeněném mase, po měsíci od posledního. Měla jsem opravdu radost, že se snad dávám dopořádku.

Doma nás vytopili, takže jsem měla tři dny opravdu velkou zátěž, ale zvládla jsem to v pohodě, cítila jsem se skvěle, měla jsem chuť oslavit fakt, že už téměř 5 týdnů jsem neměla žluč. záchvat, cítím se lépe, mohla jsem jíst takřka všechno (samozřejmě rozumně).

A teď, minulý pátek jsem byla na oslavě babiččiných kulatých narozenin, dala jsem si více sladkého, večer tuňáka ve vlastní šťávě a asi hoďku na to těstoviny, s kuřecím masem, rajskou omáčkou a sýrem, během chvíle se mi rozjel žlučníkový záchvat, který trval skoro 9 hodin, nepomohly mi ani Algifenové kapky (v několika dávkách).

Takže záchranka (na doporučení dispečerky), jaterní testy opět dost zvyšené, cukr dost zvýšený (přes osm), bilirubiny oba rovněž. Sono prokázalo zvětšenou slezinu 140 x 44 m, s malou cystou 6 cm - Dr. tvrdila, že cysta nic není), ovšem mám mírně zvětšené všechny žlučovody, 9 - 11 mm.

Nikdo mi nedokázal říct proč.

Mám hrůzu, nedokážu ani spát, bojím se, že m najdou nějakou smrtelnou nemoc, nebo že mám někde zaseklý kamínek.

Prosím, dokázal by mi někdo ať už z osobní zkušenosti popř. z praxe poradit, kde může být problém?

Intervaly mezi jednotlivými záchvaty se významně prodlužovaly, testy byly už skoro ukázkové a teď najednou tohle.

Zítra jdu na další kontrolu a sonu, ale obávám se, že do té doby strachy zešílím a hlavně, se bojím toho, že to bude ještě horší, než v pátek :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 16.06.15 15:14

Nejsem lékař a nemohu jim fušovat do řemesla. Nezkoušela jste najít nějakého MUDr. homeopata? Když vám nepomůže, určitě neublíží.

Jen mne zarazilo. Záchvat jste měla po hoř. trubičce a na oslavě se nacpete sladkým. Tak proč sladké jíte, když vám vyvolá záchvat a ještě máte zýšený cukr?

Mně žlučníkové záchvaty vyvolával stres. Nikoliv jídlo, jsem bez žlučníku, dodnes mám ráda řízky, anglickou i pečeným hodně česnekovým bůčkem nepohrdnu (cholesterol 3,4 - to je paradox, že )? Takže zatím než lékaři nepokročí v pátrání, jezte jen co vám nedělá zle. Za tu bolest ze záchvatu nestojí žádný kus žvance.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.15 15:41
avatar

Ten žlučník vám brali klasickou operací nebo laparoskopicky? A ve kterém městě, nemocnici?

doplněno 16.06.15 16:33:

Ptám se proto, protože jsem po chemoterapii měla ještě holou hlavu a odvezli mě se žlučníkovým záchvatem do špitálu. A prý laparoskopie. Odmítla jsem a požádala, přímo operatéra, aby udělal větší řez a zrevidoval všechno, až kam dohlédne. Bála jsem se, že se ta mrcha někde nenápadně usadila a taky, jestli se mi chemoterpie nepodepsala na játrech. Chirurg fakt udělal švicanec jak brno a zrevidoval. Po necelých dvou měsících jsem se zapomněla a udělala segedýn z bůčku. A nic. Od té doby nemám vůbec žádný problém. :-D Vás lituji, protože, hlídat si celý život každý kousek žvance, to je moc smutný příběh.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.15 16:16
avatar

Možná, že budete ten typ pacienta, který si bude muset stravování hlídat celý život. Pokud jste ochotná do toho jít, zkuste ještě nějakou alternativní léčbu - lékaře /čínská medicína, homeopatie/, nechte se pořádně vyšetřit, zkontrolovat na jiném, možná lepe vybaveném pracovišti. Udělejte vše pro to, abyste si nic později nevyčítala. Pokud se nic nenanejde, tak se budete muset smířit s celoživotní dietou a hlavně pravidelností v jídle, žádné mimořádné vyjímky, svátek nesvátek. Nemyslete pacient s crohnovou nemocí musí dodržovat velmi přísný a hlavně pravidelný režim stravování. Nebudete sama, kdo je takto omezen.

Tuňák a druhá večeře těstoviny byla dietní chyba zřejmě po té náročnější oslavě /psychika+sladké/.

Ostrý guláš, vepřovou zabijačku, vánočního kapra se salátem a jiné budete muset asi vynechat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.