Manželovo pití mi ničí rodinu

Od: Datum: 15.06.15 20:27 odpovědí: 35 změna: 01.07.15 17:33
Dobrý večer mám trápení s manželem víc jak tři roky denne neustále pije před třemi lety se nám narodila dcera před porodem sliboval jak nebude chodit do hospody že nabude pít a bude se věnovat malé ale nic spíš naopak pije ještě víc každý den i víkend hadame se zkpusim po dobrém i po zlem nic dá pokoj jen na den dva a pak jede od znovu. Za vše prý mužů jen já jsem hysterka jen kricim nedavam mu teplo domova ,jsem ku..a atd
Už došlo i na facku nějaké strkani ale že si za to mužů sama nemám ho prý provokovat ale do mě vjede vztek když ho vidím ozraleho a spustim a nevidím na levo napravo. Už jsem řekla že odejdu ale mám na sesbe hypot. a být je na půl a on nikam nechce ať si jdu a dceru si necha on že se o to postará že má známé vůbec nevím jak toam řešit nebo co dělám špatně on se léčit nepotřebuje prý ke to normál tak to dělají všichni . S dcerou je tak jeden den v týdnů jinak chodí domů když už spí poradte prosím co mám dělat dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.15 20:31

Dobrý večer. Pokud si manžel není ochoten přiznat, že má problém a nechce ho sám řešit, pak prchejte co nejdřív a co nejdál od něho. Bude to jen horší..

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.06.15 20:41

Alkoholika nepředěláte, pokud se nebude léčit, sám už je přesvědčený, že to tak je normální. Na léčbu asi nepřistoupí, tak bych vám radila zavčasu si tajně pozjišťovat, co a jak s hypotékou, s bydlením atd., připravit se na to, že to jednou dospěje do konců s fackami a rozchodem. Asi nechcete, aby to odnášela časem i vaše dcera. Pokud máte rozumné rodiče, ať vám pomohou, a až to uzraje k nevydržení, budete připravena a vezměte nohy na ramena. Netvrdím, že mám pravdu, ale mám zkušenost, nejlepší obrana je útok.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.06.15 20:41
Jak pise Kapka, prchat. Jinak bude mnohem hur. Zvyknes si na fyzicke nasili nebo skoncis na psychiatrii. V obou pripadech to nejvic odnese dcera.

Od: kvetkka
Datum: 15.06.15 20:52

nechápu co chceš slyšet. Píšeš že jsi myslela že až se narodí malé tak nebude už pít. Omyl děvče,pití se zhoršuje,znát to z rodiny. Proč jsi s alkoholikem vzala hypo,proč jsi neutekla před porodem,proč jsi nešla po 1 facce a neudala ho. Každý se k druhému chová tak jak on mu dovolí.Jediná rada zní. Rozvod,bytprodat pod cenou a utíkej holka utíkej dokud ti neudělá další dítě. nekoukej na hypo a na byt. vem si právníka a byt prodej někomu kdo hypo doplatí a začni si vážit sama sebe.ještě se chlub že došlo na facky.Není ti líto dítěte když toto doma slyší? Pryč od něj dokud jsi mladá a dítě malé.

Ohodnoceno: 1x

Od: libuse1234
Datum: 15.06.15 21:07
Nemam se čím chlubit a on nepil začalo to před třemi roky a to už jsme dávno měly hypo a byly svoji a nepotřebují další rady jak si za to mužů sama to mám teď denně
Datum: 16.06.15 11:07

Proč se tady stavíte na zadní, že nepotřebujete další rady, jak si za to můžete sama. Možná můžete, možná ne. I když jsem to tady už psala několikrát, je to marný, je to marný...*zed*, tak to napíšu znovu.

Manžel - hodný chlap. Přejímací technik v sertvisu, pak vedoucí. Tím to všechno začalo. A když byl propuštěn /servis byl v restituci vrácen původním majitelům/ už to měl v sobě natolik zakořeněné, že to šlo dál. Kupoval si kde co. Kradl peníze mně, svým rodičům, kteří s námi žili. Kradl v zoufalství i v supermarketu. Jednou mu to vypadlo z bundy - policie, ostuda až na půdu. Jednou ho chytli v sousední vsi, kam denně jezdím pro chleba a pečivo. Bylo mi tak, že jsem se styděla tam už strčit nos.

Nakonec ho jeho ambulantní lékařka poslala na léčení. Spouštěčem bylo lékařské potvrzení, co zase před pár dny vyváděl. Našla jsem ho ležet na zemi ve stodole, pomočeného, s kalhotami dole, s hlavou rozbitou. S pomocí tchyně se mi ho povedlo nasoukat do auta jako kládu a vezla jsem ho k lékařce. Na poliklinice ostuda velká. Vozila jsem pochcaného chlapa uličkami, na retgen, na chirurgii, gatě napůl dole, nepříčetný pohled, krev na hlavě, hodně lidí nás znalo. Měla jsem chuť ho tam nechat stát a utéct. Vydržela jsem.

Za 2 dny jel na detox. Mezi psychicky nemocné, mezi blázny, vedle něho ležel například vrah vlastní mámy. Říkal, že ten týdenní detox bylo to nejhorší, co v životě zažil. Po týdnu ho sanitka odvezla do léčebny, kde pobyl půl roku. Po tu dobu jsme ho podporovali. Posílali mu dopisy, balíčky, když měl povolenou návštěvu, přijeli jsme. I když ze začátku se to ve mně všechno pralo a radši bych byla doma. Ale ustáli jsme to. Za půl roku ho propustili jako léčeného, v současné době v pohodě. Ne vyléčeného, to nebude nikdy. Za měsíc tomu bude 8 let. Od té doby se nenapil. Nedávám mu příležitost, nehlídám ho, ale nenapadlo by mě třeba rozdělat si před ním u televize víno. Proč ho popichovat? Je z něj úplně jiný člověk. A říká: že já vůl tam nešel dřív, mohl jsem sebe i vás ušetřit mnoha ošklivostí.

Proto kolem sebe nekopejte a nespílejte lidem, kteří to s Vámi myslí dobře. Možná, že za to můžete Vy, možná že ne. Chyba je asi někde uprostřed. Chtělo by to, aby manžela prohlédl psychiatr se zaměřením na návykové choroby. Ten už uzná, jak dál. Není pravda to, co se traduje - že bez vlastního rozhodnutí nemůže alkoholik pobývat na pobytové léčbě. Manžel nechtěl za nic na světě a byl tam,. než bys řek švec. Zaplať pámbu za to.

Jinak, pokud na léčení nebude chtít a lékař mu ho nenařídí, pryč od něj. Co jsou platné peníze, hypotéky. Nejdůležitější je zdraví a spokojený život Vás i vašeho dítěte. Přeji Vám, aby se podařilo to, co se podaří jen v málo případech. My jsme toho příkladem a dodnes děkuji lékařce za to, že v lednu 2007 manžela přes jeho protesty poslala na léčení. Jaga.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 16.06.15 15:08

- babajaga - Vy jste snad svatá - obdivuju Vás.

Datum: 01.07.15 17:18

Já to vidím tak, že se ráda litujete a nechcete vzít svůj život do svých rukou. Nejlepší rada je: Vzít dítě, odejít a říci ožralému agresoru, že se vrátíte, až se bude léčit, dříve ne. / Možná Vám bez něj bude lépe a ani se už chtít vrátit nebudete chtít. /Většinou když nechlastají moc dlouho, pod hrozbou rozpadu rodiny se opravdu léčit jdou, když je žena opustí./ To, že se nedaří by Vás také přivedlo ke chlastu? Jak můžete milovat slabocha, asi taky jste podobné povahy, jiné by ho vyhodily a hotovo. Život je opravdu velmi krátký a nikdo nemá právo ho ničit druhým. Jen nechápu že si necháte nadávat a fackovat, to nemáte svou lidskou důstojnost? Na mě zařvat nebo mi dát facku chlap tak s ním nejsem už nikdy, okamžitě jdu a nemyslím si, že je jediný na světě. Proto jsem napsala že se ráda litujete. Píšete, že Vám oplzle nadává, co na něm vlastně milujete?

Datum: 15.06.15 21:23

V první řadě-když je pod párou, nechte jej být nic nevyčítejte ,atd spíše být milá! a až druhý den vystřízliví pak se ozvěte!Věřte tomu! je to účinnější!

Datum: 16.06.15 15:27
Ano, taky si to myslim, ani nemusi byt nijak mila, podle me ji vubec nebije, jak si zde ostatni mysli... rvala na nej tak dlouho, kdyz se vratil z hospody az ho vyprovokovala, a stejne niceho nedosahla, vycitat hodinu hystericky neco ozralcovi je stejne jen hrach na stenu a vede jen k vetsimu bojkotu a pozdejsimu navratu z hospody priste a znicenym nervum tazatelky. To se musi resit za strizliva a rozumne ve smyslu "hele mi nevadi, ze slimpes pivo, ale jestli budes denne chodit v noci jak motyka, tak takhle to dal nejde kamo". Nicmene ten vztah je evidentne v troskach a resil bych s nim narovinu zastrizliva, proc tolik pije, kdyz predtim tolik nepil... treba se dozvi veci...

Datum: 01.07.15 17:21

Podle mně je učinější sebrat dítě a ihned beze slova odejít. Nedokázala bych se dlouho dívat na ožralý pitomý ksicht. A poslouchat ožralé bláboly. Dneska je kam odejít, jsou azylové domy, už ji napadl. At si to vyžere ožrala.

Datum: 15.06.15 21:58

Libuško, chcete radu, vemte nohy na ramena a nenechte se oblbovat, že jednou pít přestane. Jeho agresivita se bude stupňovat, při další facce ho udejte a zažádejte o rozvod, soudně vyřešíte dítě i byt. Určitě máte rodinu a ta vám pomůže. Kamarádka to udělala následovně, odešla s děckem do azylového domu ten den kdy její manžel došel opilý a vyhrožoval ji, rozvod byl snadnější než si kdy myslela a opilcům se děti do péče nedávají. Můj otec pil, pil hodně ale do zaměstnání nikdy opilý nepřišel, nikdy na maminku nebo nás holky nevztáhl ruku přesto se dnes maminky ptáme, proboha proč sis ho vzala a měla s nim 3 děti? Brala si ho pil, tehdy řekl že přestane, že začal pít na vojně, nepřestal do smrti a bylo to s nim čím dál horší, myslím, že v podstatě nikdy nebyl střízlivý a že tu opici jen dokrmoval. Jestli jsem něco věděla jistě, tak to, že chlap co si ho vezmu může být klidně samá baba ale pít určitě nebude, jaká je vypálená slivovice u nás 35 let chutnám já.

Libuško z řečí, že za to můžete sama, že jste si ho neměla brát si nic nedělejte. Dcera si vzala perfektního chglapa a do pěti let je to gembler s milionovými dluhy a jí zůstaly dvě krásné holky, naštěstí má rodiče co pomáhají jak to jde a ti vaši vám zcela jistě pomohou také.

Datum: 16.06.15 02:43

zalezi co pije no, ja piju taky, ale jen pivo a rozhodne nepiju do ozralosti, to tak se stane maximalne jednou za mesic, jestli vubec, spis piju pivo misto vody...

taky bych zbezne mrknul do pomyslneho zrcadla, jestli nema trochu pravdu, ale rozhodne se ho nezastavam. Ja jen, ze problemy casto maji 2 strany, zena se s ditetem casto dost zmeni... evidentne ten vztah neni v poradku. Narazim trochu na casovy udaj "pije pres 3 roky", to znamena od vaseho tehotenstvi. Snazim se to brat nestranne a objektivne, nikdo se nezacne vylozene opijet znicehonic jen tak.

doplněno 16.06.15 14:53: @uska Nejak spatne jste si to prebrala, ja nepisu, ze se jednou za mesic ozeru, ja se neoziram ja popijim pivko, vetsinou na zahrade a temer vzdy u nejake prace.. ja psal ze opily jsem opravdu malokdy, vetsinou, kdyz malo jim ten den a vypiju neskutecne mnozstvi piv.. a i tak jsem jen opilejsi, nez jsem chtel byt... ozraly(usmev kremilek, a semtam ramenem o futra) jsem nebyl ani nepamatuju, ostatne abych se ozral z Plzni, musim vypit tak 15 piv za kratsi dobu, a to sam fakt nezvladnu, ani ve 30C a ani na te opekacce.. takto se da opit jedine v hospode, kde jsem nebyl uz 4 roky, kdyz neberu zastavku na jidlo... ja nepiju pivo, abych se ozral... navic jsem workoholik a porad neco delam.. ozralost se s tim neslucuje... a panaky nepiju... piju pivo protoze mi chutna a vychutnam si u nej cigaretu, "nasucho" nekourim
doplněno 16.06.15 15:08: Jinak vypiju 5-6 piv denne v prumeru, ale ne naraz za vecer... ale behem celeho dne misto vody (davno nemusim chodit do prace)

Od: uska®
Datum: 16.06.15 14:10

joudic@ píšete, že jednou za měsíc se ožerete. Víte, že spadáte do kategorie alkoholiků? Neurážím vás, jen popíši bývalého souseda.

Pán často pil, oženil se, snažil se ze všech sil omezit pití. Dařilo se mu to. Doma si dal 1-2 piva denně. Ale jak zapadl do hospody a nebo byla nějaká oslava, tak vždy se sežral do mrtva. Pak doma prosil, škemral, nebyl hrubý a tak to šlo pořád dál. Takové úlety se mu stávali jednou za 3 měsíce. Manželka se chtěla rozvést, ale on sám navrhl, že to půjde řešit k lékaři. Dozvěděl se, že je KVARTÁLNÍ ALKOHOLIK. Docházel na konzultace pravidelně, žádné léky nebral, držel se. Jen říkal, že si nesmí dát ani malé pivo neboť by v tom jel zase. Rodina žije společně dodnes a je to už asi 15 let.

Od: jmlc®
Datum: 16.06.15 09:04

Mám souseda, co vypije 10 a víc piv - bez potíží, k tomu má sem tam štamprlku... Je to slušný a ochotný kluk, své děti má rád, práci udělá - jen po práci prostě hodí do sebe půl basy lahváčů... ale do hospody nechodí - je to zbytečně drahé. Za jedno točené má on 3 lahváče... Děti ani ženu nebije, křičí jen na psa ...

Pokud ale váš muž nedokáže komunikovat, hádáte se, sem tam facka - pak nechápu, proč tam ještě jste. Jestli si po rozvodu nechá dceru, to určí soud - samozřejmě alkoholikovi by ji nechat neměl... Refinanc hypotéky lze také soudně dořešit - půjdete pryč, on vás vyplatí.

Navštivte nějakou manželskou poradnu a zjistěte možnosti rozvodu a nejlepší postup ve vašem případě. Tady jiné východisko není.

Od: gita65
Datum: 16.06.15 11:24

Milá paní Libuše.Nevím jak se řeší hypotéka a takové jiné věci,ale utečte s dítětem co nejdříve! To jsou jen jeho opilecké řeči, že Vám vezme dítě,má známé, atd.Dítě se nesvěřuje opilcům.Nenechte se tlouci.Jednou uhodí více a co bude s dítětem?Hlavně nic neříkejte,nenadávejte,když přijde namol !

U nás na vesnici,také něco podobného.Po práci šel pán hned na pivo. Domů se vracel kolem 10hod.Začalo to postupně gradovat.Jednou se neudržela a když přišel domů, pustila se do něj.On ji vrazil takovou facku,že upadla a zlomila si nohu.Byla tak ovlivněna jeho řečmi,že za vše může ona,že ani toto nenahlásila.U lékaře řekla,že upadla sama.Pak facky byly na denním pořádku.Došlo to tak daleko,že ji zlomil čelisti.Teprve pak uznala,že to dál nejde.Rozvedli je během 25 minut.Ona vzala děti a vrátila k rodičům,on zůstal v domku,který byl společný,ale na vyplacení neměl peníze a ona nechtěla již nic s ním řešit.Dva roky po rozvodu ho našli utopeného v potoce.Spadl tam,když šel z hospody.Vrátila se do domečku a žije sama jen s dětmi.Mužského již nechce.Přitom je ještě mladá 34let.

Ohodnoceno: 2x

Od: malemtata
Datum: 16.06.15 16:33
Mám to s tátou podobný.
Než půjde " objekt" spát,řekněte mu:Když budeš spát,přijdu si s Tebou popovídat,je to velmi důležité.Snažte se vyslovit tuto větu v klidu a nedávat ji žádný význam.
Šeptejte.
Začněte jménem "Marku",slyšíš mě?Jestli neuslyšíte odpověď mluvte dál.
Hlaďte po vlasech,mluvte o problému,který vás trápí.
Poslední fráze by měla znít takto:
"V noci budeš spát klidně a ráno se probudíš ve skvělé náladě,odpočatý a veselý,navždy tapomeneš na svůj zlozvyk, a pokud to bude nutné,ještě jednou s tebou promluvím,dokud se nám nepodaří to, co chceme"
Opakujte několik dní..
Zbytek vám napoví intuice a láska k milované osobě

Od: jumba
Datum: 16.06.15 16:46

malemtata: Ted jste mne rozesmála. Už vidím ženu, která je nasr..á, že zase manžel chlastal, jak ho něžně hladí po hlavě a šeptá mu bláboly. "Klidně spinkej můj malý broučku, at ráno můžeš opět chlastat". Ta by raději zmáčkla jeho krk. A snad nevěříte, že taková žena může ještě opilce milovat.

Od: malemtata
Datum: 16.06.15 17:05
Když miluje ona jeho a ne chlast "zlozvyk",a nebo naopak
Když miluje on jí
Stejným způsobem mohou rodiče odvyknout dítě okusování nehtů,náměsíčnosti..

Datum: 16.06.15 19:06

"malemtata" poslední dobou se sem chodím spíš zasmát než získat nějaké rady, paní asi do smíchu není ale vaše rada by ji pobavit na chvíli mohla.

Od: jumba
Datum: 16.06.15 19:22

Kdyby ON miloval svou ženu i dítě, tak by nechlastal ! Pak by paní nemusela u něj sedět a vsugerovávat mu do palice svou myšlenku, hypnozu. Ale mohla by muže pohladit a pošeptat mu, jak ho miluje, jak je skvělý a skončilo by to společným milováním.

Datum: 01.07.15 17:27

? Nerozumím. On je nemocný? Je snad ožralý ne?

Od: libuse123
Datum: 16.06.15 20:07
Děkuji za odpovědi a vůbec nechapu ty co píší že si za to může jen zenska. To že ženská chce aby otec od rodiny trávil čas s dcerou a ženou a choval se normálně nezakazuju nikomu ať se jde pobavit dá si pivko ale ne denně to nechapu! Je možný že chlasta kvůli mě OK ale dcera mu nic neudelala ten malý človíček co má rad tatu a že se nedokáže probrat s toho co dělá dceři když raději sedí v hosp. Když je střízlivý tak vykládá jak bez ní nemůže být adt. Mlivila jsem sním milionkrát v klidu co mu vádí i jsem se pokoušela změnit ale když hned druhy den jde zase chlasta tak už jsem rezignovala možná nechapete proč jsem už neutekla ale já nechci ustupovat on má jít ne já ! A já to dokazu a zbavim se ho jednou jo!
Od: jmlc®
Datum: 16.06.15 20:14

Jenže vaše pýcha a neústupnost může jednou hodně uškodit jak vám tak i dítěti... Takové "on ustoupí, já ne, já nikdy, já jsem v právu" si pak můžete nechat napsat na hrobeček..

doplněno 16.06.15 20:37:

hezky uska@ *palec* Taková eutanazie by se mi líbila *smich**pivo*

doplněno 16.06.15 20:51:

Pokud už došlo na facku, není možnost jiná... ten člověk se nedokáže ovládat. Připojím zkušenost z ...:

XY byl "podobně nemocný" - když zjistil, že ublížil na zdraví, šel si na WC zlomit ruku a zavolal PČR. Prý mu ruku zlomila žena a ten monokl má od toho, jak potom spadla sama na dveře...

S takovým zápisem se pak špatně bojuje o dítě... když bijete manžela a máte podmínku, případně vás i zavřou za domácí násilí, nemůžete vychovávat své dítě.

Datum: 16.06.15 20:22

Dobrý den paní Libuše. Nepočítejte s tím, že se vám alkoholik dobrovolně z ničeho nic sebéře a odebéře se do pryč a budete mít klid. Tak to v životě nechodí. Pokud ten klid vy chcete mít, tak musíte jednat vy sama. Buď přinutit manžela k protialkoholní léčbě, nebo se třeba rozvedete. Pokud to neuděláte, tak se takto nejspíš budete trápit celý život. Že muž pije kvůli vám? Tomu nevěřte, alkoholik si potřebuje ospravedlnit, proč vlastně pije... Už i facka padla, a že nezůstane při jedné, tak to asi taky tušíte, že.

Od: uska®
Datum: 16.06.15 20:31

A já to dokazu a zbavim se ho jednou jo!

Možná se ho zbavíte rychle. Přijde-li z hospody, tak s úsměvem řekněte - drahý, chutnalo ti beze mne, jistě ti bude chutnat slivovice i se mnou. Lila bych to do něho jak do kanálu. Zítra opět, pozítří zase. Opilý člověk nepozná,že nepiji s ním stejné dávky. No a třeba vám to brzo vyjde, budete vdovou a pobírat vdovský důchod.

Datum: 16.06.15 20:45

libuse - u závisláků a tzv. "narkomanských typů" snad ani nejde o to, že by za to někdo, nebo něco mohlo.

Mnozí s tím začnou třeba jen proto, že jim to chutná a pak už se z toho nedokážou vymanit a tzv. rozumné popovídání s tím asi těžko něco zmůže, protože u závislosti už nejde jen o rozum, ale o nemoc. To se těžko vysvětluje člověku, který si to nikdy neprožil. Alkoholik navíc už musí celý zbývající život abstinovat a to absolutně ! - což vůbec není jednoduché !

Některé probere až tvrdá zkušenost, jak zde popisuje "babajaga" - ale to pak chtějí oni sami ! - sami se k takovému rozhodnutí donutí, pokud jim ještě něco z původní osobnosti zbývá.

Nevím ale, jestli se to každému podaří, vždy si vzpomenu třeba na O.Kaisera, který se opakovaně snaží léčit a myslím, že bez úspěchu (nevím, jak je na tom zrovna teď). Asi sama musíte poznat, jestli je manžel schopný se léčit, pokud ne, tak je řešením asi rozvod - i když na druhou stranu - "babajaga" to vydržela ! a podařilo se, takže možné to je... Pokud nejste schopna takového sebeobětování, nebo pokud manžel za to nestojí, tak rozvod (- anebo se s tím smířit). Nevím, jestli si z toho něco vyberete, je to fakt těžké.

doplněno 16.06.15 21:20:

- joudic - to buďte rád - nikdy nepoznáte tu "bezmoc" závisláků - nemluvím o těch, kterým je to jedno.

Datum: 16.06.15 21:12

vzdycky zalezi na vuli daneho cloveka, clovek, kteri k zavislosti nema predispozice do takoveho kolotoce jentak nespadne, nicmene urcite se najdou i opilci typu: "muj zivot je na hovno", kteri piji proto, aby jim to bylo jedno... osobne i piju i kourim, ale kdyz nemaji Plzen a nemaji Camelky, tak si Gambrinus ani Marlbora nekoupim, jen proto abych mohl pit a kourit, obejdu se

Datum: 01.07.15 17:31

Tak to nijak moc netrpíte. Jinak by jste byla už s děckem pryč. Skoro už chápu, že je mu líp v hospodě. Nemám z Vás dobrý pocit, nezlobte se. Generály v sukni nemusím.

Datum: 16.06.15 21:12

Rádcové Vám radí, ale mi připadá, že ty rady nechcete slyšet.

Jinak chování alkoholika znám moc dobře. Nemá cenu se s ním bavit, pokud je namol. Lepší počkat na druhý den. Taky ale záleží, jakým způsobem se s ním bavíte. Nadávání a vyčítání nemá cenu. Musí se na to jít opatrně, aby na to přišel pokud možno sám. Já mám už dospělého syna, který je postižený a v rámci svého postižení má fyzické bolesti. Alkohol mu pomáhal tyto bolesti překonávat. Ovšem taky ho dostal do pořádných problémů. Léčil se tak, až z něho byl alkoholik zralý na léčení. Do toho ještě nějaké prášky. Bylo to neúnosné. Sbírali jsme ho po zemi venku, doma, po známých i v hospodě... sám se nikdy nedokázal zvednout. Kdo nezažil neuvěří. Jak píše babajaga, pomočený, kalhoty na půl žerdi... byl mi odporný na pohled, ale pořád jsem ho milovala, jako svoje děcko. Je to dva roky, co se z toho sám dostal. |Dokáže o tom mluvit, jak mu to ničilo život a jak je rád, že je z toho venku. Chodí dál do společnosti, občas si dá pivo nebo nějakou sladkou břečku, aby nevypadal blbě mezi kamarády, ale opilého jsem ho od té doby neviděla. Jsem hrozně šťastná, že se to podařilo, i když se o něj pořád bojím. Přeji Vám, aby si to Váš manžel taky uvědomil a kvůli dítěti se z toho dostal... vy mu hlavně nic nevyčítejte, musí na to přijít sám.

Omlouvám se, pokud je to pro někoho dlouhé, ale musela jsem to napsat taky proto, že někdo psal, že alkoholik se sám nevyléčí.

Datum: 01.07.15 17:33

Kytko, ono jde o to, že byl postižený a měl problémy. U zdravého člověka chlastat jak duha je ale zhovadilost.

Od: standa1122
Datum: 17.06.15 20:01

Jenže problém pití má dvě stránky a vy jste ta druhá. Třeba mu vaše křičení vadí a po napití to pak má v paži. Nic není černobílé...

Od: libuse123
Datum: 18.06.15 19:26
Snazim se to nechat být a nic mu nerikat ale pochopte kdyby to bylo jednou za týden že jsi dá tak uznam že jsem fakt semetrika ale je to kazdej den tak to fakt nedavam být v klidu že je zase zlitej. On říká že si už nerozumíme že jsem tlustá že za to že mě dal facku mužů já atd. Dělám vše varim uklizim staram se o dceru ale už jsem z něho vynervovana nechce se mě domů říkám si jak asi přijde. On se mnou taky nechce být ale nechce odejít a to nechapu já bych to finančně zvládla sice bych neměla moc peněz ale dala bych to . Ale on se ani nehne.
Od: anga®
Datum: 25.06.15 06:06

Jediná rada je to, že opravdu musíte odejít dřív, než dojde na něco horšího než je jedna facka. On se nezmění, bude se to jen zhoršovat a dokud vás bude mít jako dojnou krávu, která ho živí, uvaří mu a uklidí, tak proč by odcházel? Prostě sám neodejde! Smiřte se s tím. Všechno řešení a ochrana vaší dcery je na vás. Obraťte se na organizace pomáhající lidem s domácím násilím (např. Rosa, Ascorus..). Ničeho se nebojte, normálně si tam objednejte schůzku a pak už to půjde samo. Na boj nebudete sama. Sice si říkáte, že jistě nejste ten případ, ale věřte mi, jste. On nemá žádné právo, i když v rozčilení, vás uhodit. A to, že vás psychicky ničí, ani nemluvě. Je jasné, že spousta lidí vám řekne, že si za vše můžete sama, ale takovým lidem nevěřte! Za vzniklou situaci může manžel a jeho pití. Nikdo jiný. Vy jste se jen snažila mu neustále pomáhat a věřit mu jeho sliby. A kdyby to bylo obráceně, on by vám taky vaše chování vyčítal. Takže obviňování některých lidí typu, že se nemáte na něj co rozčilovat a že jste hysterická, jsou zcestná. Oni by alkoholika doma rozhodně taky nechtěli. A jen rada do delší budoucnosti. Připravte se na to, že až odejdete, začně ještě větší psychický teror, protože se vás nebude chtít vzdát (v lepším případě mu to bude ukradené). Ale, prosím, vydržte! Bude to stát za to. Věřte mi. Váš klidný život a bezpečí vaší dcery jsou v tuto chvíli to nejdůležitější o co musíte bojovat.

Datum: 28.06.15 00:56
Pokud se od alkoholika neodstřihnete, DÁVÁTE MU POVOLENÍ, aby pokračoval a přitvrdil.Čím dřív to skončíte, tím líp. Už bude jen hůř.Mladý alkoholik může být fajn, veselý, rozšafný...(Vypitý alkohol se sčítá.)Starý je zlý, agresivní, paranoidní, má vymytý mozek, rozpad osobnosti a je nebezpečný.Nešpekulujte a začněte konat.Podpořte ho, pokud se chce léčit, ale odděleně. Musí si vás zasloužit, nebo odejít.Nesnažte se jeho excesy tajit a žehlit."Udržet rodinu" za každou cenu je ta nejhorší cesta.Obraťte se na poradnu a na soud.Případů jako jste vy, je všude plno. Instituce s tím už dnes umějí pracovat.Chce to svědky, hlášení, zápisy=mít důkazy v ruce.Jinak přijdete o nejlepší roky života vy i vaše děti.Alkoholici si rádi pojišťují partnerku dalšími potomky.Většina "udržovatelek rodinného krbu" to stejně po 15ti letech vzdá.Ale to už mají doživotně nervy v kýblu, a děti je buď nenávidí nebo berou drogy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.