Zabavený jen ŘP na auto, na moto ne?

Od: Datum: 15.06.15 19:54 odpovědí: 6 změna: 15.06.15 20:45

Dobrej,kolega v prácí byl policií změřen radarem.V obci mu naměřili 95 km/ h.Ve zprávním řízení mu byl řidičák zabaven na 6 měsíců,jak je možné,že mu byl ponechán řidičák na motorku.Zadržený řidičák je na auto.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.15 19:57

ŘP je pouze jeden a v něm uvedené jednotlivé skupiny a ten je platný, pokud má kolega ŘP dva tak stejně jezdit nemúže, protože má vysloven zákaz řízení.

Ohodnoceno: 5x

Od: kanera
Datum: 15.06.15 20:16

Prostě jezdí na motorce a tvrdí že mu na ni řidičák nechali.Dokonce si motorku koupil aby mohl jezdit do práce.Zprávní řízení proběhlo v Trutnově.

Datum: 15.06.15 20:30

Kamarák kecá, albatros píše pravdu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.06.15 20:30

Myslím, že vás tak trochu tahá za nohu. Pokud mu byl zabaven řidičák, tak nesmí řídit nic.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.06.15 20:43

Člověče, taky jsem o tom už slyšela, že to takhle někdo dostal, ale opačně - zákaz byl na motorku a na osobní auto mu oprávnění zůstalo.

doplněno 15.06.15 21:23:

@andelck: Tak mě ta otázka zaujala, že jsem se zabrala do hledání odpovědi na ni a taky jsem vyšourala, že to možné je Přímo na stránkách ministerstva dopravy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.06.15 20:45

Ano je to možné.

Někde udělují zákaz řízení někdy pouze pro skupinu, kterou byl spáchán přestupek. Někde je vysloven zákaz řízení pro všechny skupiny.

doplněno 15.06.15 20:45:

Třeba zde se to také rozebírá.

http://www.auto.cz/zakaz-rize…inu-vozidel-co-cinnosti-78121

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.