Plícní embolie

Od: Datum: 12.06.15 11:34 odpovědí: 6 změna: 14.06.15 11:41

Dobrý den. V dubnu mi bylo 60let. Tak před mésícem jsem si musel zavolat záchranku odvezli mne do nemocnice.Byl jsem na kapačkách a přístroj mi ukazoval rozkolísané srdce aritmii. A zjistili mi že mám plícní embolii. Po týdnu mne propustili domu a ted beru tablety Cordarone a Xareto.Chci se zeptat na co si dát pozor a jak vážné onemocnění to je? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jaroslaw
Datum: 12.06.15 11:47

Dobrý den, mám Vaše roky a stejný problém jsem měl před rokem - plicní embolii. Byl jsem jen dušný např. při chůzi do kopce, schodů.

Přes veškerá vyšetření včetně CT se nepodařilo zjistit odkud přišla. V nemovnici jsem strávil 11 dní. Beru Warfarin na ředění krve a Prestance na vyšší tlak. Co 2 měsíce chodím na odběr krve na Quick /honota nastavovaná Warfarinem/ a každý půlrok ke kardiologovi. Problémy nemám.

Plicní embolie je vážný stav, já jej sice podceňuji ale často končí i smrtí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmmm
Datum: 12.06.15 11:59

Měl jste také trombozu? Protože tromb /kr. raženina /se v noze se utrhne a dostane se do plic. Pak se vám špatně dýchá. Já jsem měla embolii plic už 2x, chce to neustále brát něco na ředění krve a stálá kontrola krve. Beru Warfalin každý den, doživotně. Chodím na kontroly krve pravidelně, nejdříve každý týden, pak za 14 dní a ted podle potřeby. Stále mi hladina kolísá, tak si mě doktorka pozve i za 14 dní , někdy za měsíc. Je to hrozná zátěž. Mají také léky, po kterých se na tyto kontroly nemusí chodit, ale jsou drahé, vyšlo by to asi na 6500 Kč měsíčně a nikdo mi je nechce napsat. Ted už nemůžu moc chodit, tak mi přijde sestra z domácí péče ráno vzít krev, za 50 Kč to odnese do laboratoře a já pak druhý den volám doktorce a ta mi to bud warfalin zvýší nebo sníží. Vážné onemocnění to je, protože, když máte štěstí tak se to zachytí v plicích, ale někdy se to může dostat až k srdci nebo k mozku a je to už velmi nebezpečné, často to končí smrtí. Když máte krev zase moc řídkou, tak můžete vykrvácet, chce to pořád být hlídán a pod kontrolou, je to únavné. Vy když máte něco se srdíčkem, zajděte ke kardiologii, kardiolog může ten lék předepsat, abyste nemusel pořád lítat na kontroly. Nejsem doktor tak to píšu jen neodborně, tak prominte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 19:37

Jsou i jiné léky než je Valfarin..Nedělal mi dobře,stále ty kviky měřily a jednoujsem měla řídkou krev a pak zas hustou.beru léky jiné ..Nejsou vůbec drahé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bbb*
Datum: 13.06.15 11:59

Můžete prosím napsat jakéto berete léky, tedy ty levné? Moc by mi to pomohlo, zeptala bych se na ně u doktprky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobry
Datum: 12.06.15 12:09

Dobrý den.

Plicní embolie je poměrně závažné onemocnění, které pacienta nepřímo ohrožuje na životě a musí se okamžitě řešit. Princip zde popsali ostatní rádcové moc hezky. Do plicní tepny se Vám dostane tromb, nejčastěji z jedné z břišních tepen, konkrétně arteria mesenterica. To je ale vedlejší. Důležité je v léčbě postupovat tak, aby bylo docíleno rozpuštění trombu, čemuž se odborně říká trombolýza. Když k tomuto dojde, následuje doživotní léčba antikoagulačními medikamenty, jako je právě Warfarin a jemu podobné jako třeba Lawarin atd. Měl byste přizpůsobit svůj životní styl tomuto onemocnění, které Vás postihlo, byť už je za Vámi, ale může se v8m kdykoliv opakovat. A to tím, že budete sportovat, dodržovat správnou životosprávu, teď mám na mysli správnou zdravou stravu, nejíst mastné a tučné věci ve větší míře a rozhodně byste neměl kouřit. Velikou roli v tomto onemocnění hraje vysoký tlak. Držím Vám palce!

Mějte se hezky

Cobry

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 15:50
avatar

prošel sem si díky urazové tromboze oboustranou plicní embolii strávil týden v nemocnici pak půl roku na warfarinu dnes vše v pohodě jen si při jakýmkoli uraze musím dávat pozor abych vždy informoval včas doktory aby mi co nejdřív začali ředit krev

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.